czwartek 28.09.2023

Imieniny: Luby Waclawa


Jakie są plusy mieszkania na peryferiach dużego miasta?
Masz dość ciągłego słuchania odgłosów miasta? Marzysz o przeniesieniu się na wieś, ale czas dojazdu do pracy czy do szkoły jest zbyt długi? Rozważ zamieszkanie na peryferiach dużego miasta. W wielu przypadkach to małe przysiółki, które zostały włączone w obręb większej miejscowości. Mieszkają tam głównie starsze osoby i rodziny z dziećmi. Jednak to nie jedyna zaleta obrzeży miasta. Poznaj pozostałe korzyści!


Zamieszkanie na peryferiach dużego miasta to świetny pomysł, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, jak i dla seniorów. Odnajdą się tutaj także single, a nawet studenci, którzy nie lubią imprezować do białego rana i wolą skupić się na nauce. Jest ku temu kilka powodów.

Niskie ceny mieszkań

Ceny nieruchomości w centrum miasta i tych na peryferiach mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych! Dlatego, jeśli zamieszkasz na obrzeżach, możesz sporo zaoszczędzić! To dobra wiadomość dla osób, które nie mają wysokiej zdolności kredytowej.

Nie tylko nieruchomości na sprzedaż są w niższej cenie na peryferiach. Na obrzeżach miasta zapłacisz mniej także za wynajem! Różnice mogą sięgać nawet kilkuset złotych miesięcznie. To duża oszczędność!

Szeroki wybór nowych nieruchomości

Obrzeża miasta mają tę zaletę, że jest tam dużo terenów użytkowych. Są one chętnie wykorzystywane pod budowę nowych nieruchomości.

Dobrym przykładem jest np. nowa inwestycja przy ul. Gospodarczej w Katowicach. Znajduje się na obrzeżach miasta w dzielnicy Szopienice. PFR Nieruchomości tworzy tam nowoczesne osiedle z mieszkaniami na wynajem instytucjonalny. Więcej informacji na ten temat znajdziesz np. na stronie https://katowice.mdr.pl/.

Mały ruch na ulicach

Na obrzeżach dużych miast jest znacznie mniej ruchliwych ulic niż w centrum. To bezpośrednio przekłada się na większy spokój na drogach. To dobra wiadomość zwłaszcza dla początkujących kierowców, którzy boją się poruszać po głównych ulicach Górnego Śląska.

Małe natężenie ruchu przekłada się także na mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Docenisz to szczególnie jesienią i zimą, gdy poziom smogu przekracza wszelkie normy.

Cisza i spokój

Na obrzeżach miast mieszka mniej osób niż w centrum. Zapewnia to nie tylko poczucie prywatności, ale także upragnione ciszę i spokój, o które trudno w śródmieściu.

Na peryferiach dużych miast można znaleźć ciekawe restauracje, jednak jest ich znacznie mniej niż w centrum. To sprawia, że np. w piątek czy sobotę w nocy jest cicho i spokojnie.

Bliskość natury

Ostatnią, ale nie mniej ważną, zaletą mieszkania na peryferiach jest możliwość łatwego obcowania z naturą. Np. w dzielnicy Szopienice w Katowicach znajduje się cenny zespół przyrodniczo-krajobrazowy Szopienice-Borki.

  • Ma on powierzchnię 157 ha.
  • Na jego terenie znajdują się liczne stawy, które są otoczone chronionymi gatunkami roślin.
  • W tym miejscu można spotkać ciekawe gatunki ptaków, np. łabędzia niemego.

Ten teren to idealne miejsce do spacerów i odpoczynku.

Mieszkanie na peryferiach dużego miasta daje wiele korzyści, których próżno szukać, pozostając w centrum. Zamieszkaj na obrzeżach i przekonaj się, że warto!

Artykuł sponsorowany   Panie Ruciński.......przecież w prośbie o sprostowanie SAM PAN napisał że Starostwo nie przyjęło, i to napisał ...
Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo trans

eko006groszek

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.