niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona


Jakie szyny na firanki do gabinetów i pokoi hotelowych?
Zaaranżowanie gabinetu lub pokoju hotelowego wymaga zadbania o każdy detal. Efektowne i funkcjonalne zasłony to w takich pomieszczeniach bardzo ważny element. Jak powiesić firany, aby reprezentacyjne wnętrze było eleganckie, funkcjonalne i uniwersalne? Przede wszystkim trzeba dobrać karnisz, który pozwoli powiesić zasłony na odpowiedniej wysokości nad górną krawędzią okna oraz we właściwej odległości od ściany. Dzięki temu uzyskuje się funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Zasłony zwisające od sufitu do podłogi to w takich wnętrzach najlepszy wybór. Odpowiedni kolor zasłon i firan pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie, a eleganckie akcesoria i dodatki do ich upinania podkreślą charakter aranżacji.


Jak dobrać karnisz do gabinetu lub pokoju hotelowego?

Płaskie profile firankowe, które pozwalają zawiesić zasłony tuż pod powierzchnią sufitu, sprawdzą się najlepiej, bo są praktycznie niewidoczne – w większości przypadków dobrym wyborem będą też szyny PCV lub z aluminium.

Zaletą profili karniszowych z tworzywa jest to, że są dostępne w dwóch kolorach – czarnym i białym. Są dostępne z akcesoriami w odcieniach odpowiadających szynie, co pozwala dobrać odpowiedni kolor karnisza do wybranej aranżacji.

Szyny aluminiowe rekomenduje się do biur i ekskluzywnych pokoi hotelowych, w których wiesza się grube zasłony. Takie, które praktycznie nie przepuszczają światła i są doskonałym zabezpieczeniem zarówno przed wzrokiem osób z zewnątrz, jak i przed nadmiarem promieni słońca w letnie dni.

Karnisze z tworzywa i akcesoria do szyn PCV

Wybierając karnisz, warto pamiętać też o tym, że szyny PCV są dostępne jako pojedyncze, podwójne i potrójne. Co więcej, szyny PCV są wybierane do większości mieszkań, które sprawdzają się także w hotelach i biurach.

Szyny PCV są dostępne w kilku szerokościach. Można je łatwo docinać i łączyć. Są lekkie i łatwe w montażu. Nadają się praktycznie do każdego płaskiego sufitu. Można montować je m.in. na sufitach podwieszanych.

Akcesoria do szyn PCV

Szyny PCV wymagają użycia specjalnych akcesoriów do zawieszania firan. Chodzi przede wszystkim o zawieszki wsuwane w tory firankowe karnisza. Dwa najpopularniejsze to żabki i agrafki.

Ważne, aby do szyny PCV dobrać zawieszki z rolkami, które zredukują opory podczas przesuwania obciążonych żabek lub agrafek w torze. Na rynku są dostępne zawieszki z tworzywa w kolorze białym, czarnym i transparentnym.

Metalowe karnisze i akcesoria do szyn aluminiowych

Metalowe profile karniszowe są trwałe i nośne. Są dostępne jedynie jako pojedyncze i podwójne. Można je łatwo ze sobą łączyć i docinać tak, aby otrzymać karnisz o szerokości dopasowanej do wymiarów pomieszczenia.

Decydując się na solidne szyny aluminiowe, warto pamiętać o doborze odpowiednich akcesoriów. Do szyn aluminiowych zaleca się stosowanie dopasowanych zawieszek na ślizgach. Są dostępne zarówno agrafki, jak i żabki ze ślizgiem, które idealnie sprawdzą się w karniszowych profilach z metali lekkich.

Akcesoria do szyn na zasłony – żabki i agrafki: co wybrać do biura i hotelu?

Zasłony i firany wiesza się głównie na żabkach i agrafkach, które upina się na taśmie systemowej i później wsuwa w szyny firankowe. Czym się różnią? Sposobem uchwytu taśmy.

  1. Żabki – chwytają taśmę zaciskowym klipsem.
  2. Agrafki – zapina się je na taśmie.

Jaki efekt zapewniają żabki i agrafki?

Żabki powodują, że pod wpływem nieco większego obciążenia firany i zasłony będą się wypinać. Byłoby to uciążliwe w pomieszczeniach biurowych i pokojach hotelowych. W takich wnętrzach o wiele lepiej sprawdzą się agrafki, które zapewniają trwałe połączenie zawieszki z zasłoną. Nie trzeba ich zdejmować do prania, co stanowi dodatkowe ułatwienie i jest ich ogromną zaletą.

Podsumowując, wybór karnisza do gabinetu czy pokoju hotelowego, powinien być przemyślany. Szyny sprawdzą się bardzo dobrze, a wybór między szynami aluminiowymi i PCV zależy od wybranych zasłon. W każdym przypadku firany lepiej wieszać na agrafkach, które zdobywają coraz większe grono zwolenników.

Artykuł sponsorowany


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Nie przegap tych artykułów.