sobota 28.05.2022

Imieniny: Jaromira JustaNa czym polega konserwacja boisk ze sztuczną trawą?
Boiska ze sztuczną trawą to duża wygoda, zarówno pod względem zakładania, jak i późniejszej pielęgnacji. Nie trzeba ich kosić, podlewać ani nawozić. To jednak nie oznacza, że nie trzeba ich konserwować.

Dzięki różnym zabiegom, sztuczna trawa zachowuje o wiele dłużej ładny wygląd, a do tego parametry użytkowe. Konserwacja boisk sprawia, że te znacznie wolniej się eksploatują, co z kolei pozwala zaoszczędzić sporo środków.

Jakie zabiegi trzeba wykonać?

To jakie i jak często należy wykonywać zabiegi na boiskach ze sztuczną trawą zależy m.in. od częstotliwości ich eksploatacji. Do najważniejszych prac związanych z konserwacją nawierzchni syntetycznych należy szczotkowanie. Dzięki niemu poszczególne włókna trawy zostają uniesione, co wpływa zarówno na bezpieczeństwo czy komfort użytkowania, jak i estetykę.

Warto też zwrócić uwagę na to, że przy szczotkowaniu, możliwe jest równomierne rozprowadzenie granulatu, który przemieścił się podczas użytkowania, na całej powierzchni boiska. W przypadku znacznego stopnia wyeksploatowania, konieczne może okazać się jego uzupełnienie. W tym celu należy go w odpowiedniej ilości dosypać i ponownie rozprowadzić. W przeciwnym razie włókna trawy mogą się łamać, a nawet odrywać, co znacznie skraca żywotność nawierzchni.

Konserwacja boisk ze sztuczną trawą powinna obejmować również spulchnienie górnej warstwy wypełnienia. W tej kwestii bardzo ważne jest napowietrzenie granulatu. Wszystkie te zabiegi pozwalają przywrócić nawierzchni właściwą sprężystość. Właściwie pielęgnowana sztuczna trawa jest miękka. To pozwala nie tylko na zachowanie parametrów użytkowych, ale i na zminimalizowanie odczuwanego bólu podczas upadków.

konserwacja boisk

Oprócz szczotkowania czy uzupełnienia warstwy granulatu, boisko trzeba czyścić. W przypadku większych zanieczyszczeń, takich jak butelki, duże kamienie czy liście, należy robić to na bieżąco. Przy mniejszych elementach, można robić to nieco rzadziej, natomiast trzeba o tym pamiętać. Ignorowanie nawet najmniejszych zaśmieceń może prowadzić do powstawania dużych uszkodzeń.

Prace warto zlecić profesjonalistom

Konserwacja boisk ze sztuczną trawą to element, który pozwala zachować je w dobrej kondycji przez naprawdę długi czas. Zabiegi takie jak szczotkowanie czy napowietrzanie górnej warstwy nawierzchni, mogą zwiększyć jej żywotność nawet o kilka lat. Ważne jest jednak, żeby wszystkie prace były wykonywane tak, jak należy.

Konserwacją boiska wykonanego z trawy syntetycznej zawsze powinna zajmować się profesjonalna firma, która nie dość, że posiada odpowiedni sprzęt, to jeszcze wykwalifikowanych pracowników. Ci wiedzą, kiedy i ile należy dosypać granulatu, a także w jaki sposób go rozprowadzić. Właściwie wykonany zabieg zapobiega m.in. zbyt wczesnemu odrywaniu się włókien.

Profesjonaliści są też w stanie rozpoznać, kiedy nawierzchnia potrzebuje szczotkowania. Ponieważ posiadają do tego specjalny sprzęt, nawet przy boiskach o dużej powierzchni, nie trwa to zbyt długo.

Pełna oferta budowy i konserwacji boisk na stronie firmy Alpinka

Artykuł sponsorowany

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …