wtorek 28.05.2024

Imieniny: Jaromira Justa


Nowe czy stare budownictwo – gdzie lepiej zamieszkać?
Obecna tkanka miejska jest niezwykle zróżnicowana, ponieważ kształtowana jest przez nieruchomości skrajnie odmienne się od siebie, takie jak stare kamienice i nowoczesne bloki. Wspomniane rodzaje nieruchomości mają swoje wady i zalety, które przekładają się na jakość mieszkania. W naszym artykule zestawiamy tradycyjne kamienice z nowoczesnym osiedlem w kontekście różnych aspektów. Gdzie mieszka się lepiej?


Stare mieszkanie w kamienicy vs nowoczesne mieszkanie na nowym osiedlu

Stare kamienice utożsamiane z niepowtarzalnym klimatem i nowoczesne osiedla, będące symboliką nowej ery w budownictwie, od lat toczą ze sobą walkę o względy kupujących nieruchomości. Oba typy nieruchomości oczarowują zaletami. Żadna z nich nie jest bez wad. W naszym artykule zajmiemy się obiektywną oceną obu zabudowań, dzięki czemu odpowiesz sobie na pytanie, gdzie mieszka się lepiej.

Rozwiązania budowlane

Biorąc pod uwagę elewację, to w tej kwestii zdecydowanie lepiej wypadają stare kamienice. Chociaż były budowane przed wojną, to nadal charakteryzują się niepowtarzalnym klimatem. Przestrzenie są obszerniejsze głównie ze względu na wysokie sufity.

Niestety na mapie Polski znajduje się niewiele starych kamienic utrzymanych w dobrej kondycji. Powodem takiego stanu rzeczy są wysokie koszty prac remontowych, na które zazwyczaj nie stać właścicieli kamienic. W rezultacie zewnętrzna estetyka takich budynków pozostawia wiele do życzenia. Finalnie więc znalezienie zadbanej kamienicy jest bardzo często trudne.

Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości wyróżniają się odmiennymi potrzebami. To sprawia, że klimat budownictwa z ubiegłego wieku nie każdemu może przypaść do gustu. Najnowsze raporty z rynku budownictwa mieszkaniowego wskazują, że potencjalni nabywcy mieszkań coraz częściej poszukają bloków – współczesnej architektury i nowoczesnego wyglądu.

Deweloperzy doskonale o tym wiedzą, dlatego współczesne osiedla wyróżniają się nie tylko praktycznością i komfortem, lecz świetnie zaprojektowaną elewacją. Jeśli szukasz mieszkania na nowoczesnym osiedlu w Krakowie, koniecznie odwiedź stronę https://krakow.mdr.pl/. Mieszkania na wynajem w Krakowie to świetne rozwiązanie, dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na wzięcie kredytu hipotecznego.

Koszty ogrzewania

Wspomniane wcześniej wysokie sufity występujące w kamienicy, niestety w okresie zimowym są przekleństwem. Pomieszczenia dużo wyższe od tych standardowych znacznie trudniej ocieplić, co powoduje wzrost kosztów ogrzewania.

Jeśli nie chcesz martwić się o wysokie rachunki za ogrzewanie, lepiej wprowadzić się do mieszkania na nowoczesnym osiedlu. Bloki są podłączone do centralnej sieci grzewczej, dzięki czemu ogrzewanie jest rozliczanie w korzystnych stawkach.

Co więcej, we współczesnym budownictwie stosowane są rozwiązania, dzięki którym ciepło nie przenika przez przegrody i stolarkę okienną, lecz utrzymuje się w mieszkaniu.

Lokalizacja

Stare kamienice są zlokalizowane zazwyczaj blisko centrum, co jest niewątpliwie zaletą. Jednakże osoby, szukające swojego wymarzonego mieszkania, coraz częściej szukają spokojnych miejsc w sąsiedztwie terenów zielonych. Takie potrzeby spełniają właśnie nowoczesne osiedla.

Artykuł sponsorowany


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Nie przegap tych artykułów.