niedziela 26.05.2024

Imieniny: Filipa Pauliny

    Dział: Sponsorowane poniedziałek, 19 czerwiec 2023 14:35


Oddział Banku Spółdzielczego w Udaninie uroczyście otwarty
W Oddziale Baku Spółdzielczego w Środzie Śląskiej przy ul. Głównej 60 w Udaninie, 12 czerwca 2023 r. o godz. 9:00 odbyło się uroczyste otwarcie placówki po gruntownym remoncie.


Z tej okazji Zarząd banku przywitał zaproszonych gości: klientów banku, byłych pracowników, ks. Proboszcza Marka Jodko, który poświęcił nowo wyremontowane wnętrze oraz wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka, wraz zastępcą Andrzejem Bielskim.

Tego dnia na klientów czekały niespodzianki, a uroczystość była okazją do podziękowań, wspomnień i przybliżenia historii 61-letniej działalności udanińskiego oddziału przez obecną panią prezes, Małgorzatę Hryńczak

- Założycielskie Walne Zgromadzenie datuje się na 16 grudnia 1962 roku. Wówczas uchwalono Statut SOP (Spółdzielnia Oszczędnościowo-Pożyczkowa,) który określał nazwę Spółdzielni jako Bank Spółdzielczy w Udaninie, z siedzibą w Udaninie.  Dwa dni później odbyło się I Plenarne Posiedzenie Rady Nadzorczej, na którym powołano Komisję Rewizyjną oraz wybrano Zarząd. W 1963 roku dokonano rejestracji banku w Sądzie Powiatowym dla miasta Wrocławia. W 1964 roku nastąpiło rozdzielenie aktywów i pasywów i przekazanie ich z Banku Spółdzielczego w Kostomłotach do Banku Spółdzielczego w Udaninie.  W 1978 r. podpisano akt notarialny kupna nieruchomości od osoby prywatnej, w celu przeznaczenia tego budynku na siedzibę/centralę BS w Udaninie.  W 1999 roku nastąpiło połączenie 3 banków w Miękini, Udaninie i Środzie Śląskiej (centralą została średzka placówka). W tym okresie bank należał do zrzeszenia DBR (Dolnośląski Bank Regionalny we Wrocławiu). Połączenie było narzucone przez wprowadzenie nowych zasad funkcjonowania banków spółdzielczych, które miały spowodować zwiększenie poziomu kapitałów własnych inaczej mówiąc, aby bank spółdzielczy mógł samodzielnie funkcjonować musiał posiadać min.1 mln ero funduszy własnych. W wyniku połączenia 3 banków system został scentralizowany, rozliczenia i księgowość zostały przeniesione do Środy Śląskiej. W 2002 roku powstało nowe zrzeszenie Banków Polskiej Spółdzielczości, do którego BS w Środzie Śląskiej przystąpił w marcu i jest tam zrzeszony do dnia dzisiejszego. Aktualnie średzki bank posiada 3 oddziały (Malczyce, Miękinia, Udanin), 1 punkt obsługi  kasowej i centralę w Środzie Śląskiej. Łącznie zatrudnia 30 osób.

Wójt Wojciech Płaziuk życzył pracownikom banku kolejnych wielu lat dobrej pracy także na rzecz społeczności lokalnej, natomiast pani Halina Mikła podkreśliła, że z usług banku w Udaninie korzysta od 1977 roku i wciąż chętnie ją odwiedza oraz podziękowała za miłą obsługę. - Dziękuję wszystkim, pracownikom i  pani prezes za ten piękny wystrój. Życzę sukcesów.

Jasne, urządzone nowocześnie wnętrze w barwach firmowych robi wrażenie na klientach, którzy zauważają, że prócz estetycznych zmian jest bardziej komfortowo.

Zarząd Banku w związku z otwarciem oddziału wprowadził promocję okolicznościową trwającą do 12.07.2023 r. dla klientów Oddziału w Udaninie, w ramach której nie pobiera prowizji od nowo udzielanych kredytów gotówkowych oraz opłat za prowadzenie nowych rachunków dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych przez pierwsze sześć miesięcy ich funkcjonowania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do odwiedzenia naszej placówki w Udaninie.

Oddział Banku Spółdzielczego w Udaninie jest otwarty:
w poniedziałki, środy i czwartki w godz.: 7:30 - 15:30
we wtorki w godz.: 7:30 - 16:30
w piątki  w godz.: 7:30 - 14:30
tel. 76 870 92 20

Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej www.bssrodasl.pl oraz na FB, gdzie znajdą państwo aktualne oferty oraz promocje.

Artykuł sponsorowany


Media

Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Nie przegap tych artykułów.