poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza


Przygotowujemy fabrykę do startu!
Rozmowa z Dominikiem Dobrym, Kierownikiem Działu Utrzymania Ruchu.


Budowa zakładu PepsiCo w Środzie Śląskiej Budowa zakładu PepsiCo w Środzie Śląskiej

23 listopada o godz. 11:00 spotkanie online pt. „SMART Maintenance. Od obsługi, przez Autonomiczne Utrzymanie Ruchu, po Przemysł 4.0”. Zapisz się i dowiedz się jeszcze więcej [LINK]! Nie możesz być na żywo? Nie szkodzi! Wyślemy Ci nagranie!

Na czym polega praca działu Utrzymania Ruchu?

Zajmujemy się zapewnieniem jak największej efektywności, nieprzerwanej dostępności, a także utrzymania odpowiedniego stanu  maszyn, różnego rodzaju urządzeń oraz instalacji linii produkcyjnej. Oczywiście kontrolujemy też część finansową, mając na uwadze, że źle przeprowadzone naprawy (lub ich brak) generują koszty zarówno pod względem wydajności, jak i wyników finansowych.

Jak wygląda Twoja praca (i Twojego zespołu) na etapie przygotowań do startu fabryki?

20221106 120318Jest kilka kluczowych obszarów, które wspieramy.

Pierwszy z nich to budowa silnego zespołu. Cały czas rekrutujemy członków naszej załogi!

Drugi to klasyfikacja urządzeń oraz zamówienie części zamiennych. Zapewnienie odpowiednej ilości części zamiennych oraz wykonanie podziału maszyn i urządzeń w zależności od ich krytyczności dla procesu. Odpowiednie przygotowanie na tym etapie pozwoli na uniknięcie wielu „niespodzianek” w początkowej fazie pracy fabryki.

Kolejny obszar to wdrożenie systemów oraz metodologii, które będziemy wykorzystywać (m.in. SAP do zarządzania majątkiem czy CMMS do kontroli przebiegu procesu produkcji).

Ostatnie, ale bardzo ważne, jest uczestnictwo w procesie budowy fabryki. Dział UR bierze aktywny udział w każdym z etapów budowy zakładu wspierając zespół inżynierów, inspektorów oraz wykonawców w zakresie opracowywania rozwiązań technicznych oraz funkcjonalnych, dbając o bezpieczeństwo prowadzonych prac, ich efekt oraz ponoszone koszty. 

Co według Ciebie wyróżnia PepsiCo jako pracodawcę?

Ludzie oraz możliwości rozwoju. Te dwa aspekty pozwalają na uczestnictwo w ciekawych projektach oraz stałe doskonalenie. Najlepszym przykładem na to jest obecna budowa największej i najbardziej przyjaznej dla środowiska fabryki przekąskowej w Europie, w oparciu o dużą wiedzę oraz wspaniały zespół uczestniczący w projekcie.

Jak docelowo będzie zbudowany zespół UR w Środzie Śląskiej koło Wrocławia?

Ze względu na skalę fabryki oraz szeroki obszar działań, zespół UR będzie podzielony na zespół kierowników, specjalistów, inżynierów oraz pracowników technicznych odpowiedzianych za obszar linii produkcyjnych, mediów oraz infrastruktury budowalnej.

Na jakie stanowiska cały czas trwa rekrutacja?

Poszukujemy jeszcze automatyków zmianowych i techników UR. Dołączcie do nas!  https://www.pepsicojobs.com/main/jobs/161635?lang=pl-pl&previousLocale=pl-PL

23 listopada o godz. 11:00 spotkanie online pt. „SMART Maintenance. Od obsługi, przez Autonomiczne Utrzymanie Ruchu, po Przemysł 4.0”. Zapisz się i dowiedz się jeszcze więcej [LINK]! Nie możesz być na żywo? Nie szkodzi! Wyślemy Ci nagranie!

Rozmawiała Karolina Matczak

Artykuł sponsorowany

grafika dla rolanda 336 250px


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

warsztat 336224 px

glory

Nie przegap tych artykułów.