poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Maryli WładysławaRola oczyszczalni ścieków w zrównoważonym rozwoju PepsiCo
Rozmowa z Tomaszem Dropem, Kierownikiem BHP i Ochrony Środowiska w Środzie Śląskiej

Zakład w PepsiCo w Środzie Śląskiej to największy i najbardziej ekologiczny zakład produkcyjny w Europie. Fabryka będzie produkować chipsy ziemniaczane i typu tortilla, konkretnie popularne marki Lay’s i Doritos. Rekrutacja osób do poszczególnych obszarów trwa! W czerwcu rozpoczęliśmy poszukiwania specjalistów i techników ds. oczyszczalni. W rozmowie z Tomaszem Dropem, Kierownikiem BHP i Ochrony Środowiska, pytamy o to, dlaczego warto dołączyć do jego zespołu i czym wyróżnia się ta oczyszczalnia.

Tomasz, jesteś w PepsiCo już pół roku. Co jest dla Ciebie najważniejsze w pracy tutaj?

Przede wszystkim niepowtarzalny zespół. Ludzie, którzy przyszli tu w określonym celu – wybudować najnowocześniejszy zakład przekąskowy w Polsce. Greenfield, czyli budowa od zera, to zawsze duże przedsięwzięcie organizacyjne i specyficzny rodzaj wyzwań. Każdy, kto ceni sobie swobodę działania, możliwość podejmowania decyzji i realny wpływ na ostateczny kształt projektu, odnajdzie się tu bez problemu. Dodatkowo korzystanie z doświadczeń tak dużej firmy stwarza wyjątkowo cenne możliwości rozwoju dla każdego, kto ceni sobie rozwój, profesjonalizm i na poważnie myśli o swojej karierze.

W nowej inwestycji jesteś odpowiedzialny za cały obszar BHP, a także ochrony środowiska. Dlaczego oczyszczalnia ścieków jest tutaj kluczowa?

Często powtarzam, że oczyszczalnia ścieków to serce zakładu. Od tego, co robimy z wodą, którą używamy w procesie produkcji chipsów, zależy, jaki wpływ mamy na środowisko. Celem firmy jest zrównoważony rozwój, czyli taki, który wywiera jak najmniejszy wpływ na naszą planetę. Cała fabryka w Środzie Śląskiej jest budowana zgodnie z tą ideą.

Interesujące. Możesz rozwinąć ten temat?

Oczywiście. Przykładem takiego zrównoważonego rozwoju jest trzykrotne wykorzystanie wody w procesie produkcji. Jest ona każdorazowo oczyszczana, zawracana i używana ponownie. To jest niebagatelne rozwiązanie, które w przyszłości chcemy rozwinąć do tego stopnia, by obieg wody w fabryce był zamknięty. To oznacza samowystarczalność, minimalizowanie wpływu na środowisko i duże oszczędności.

Produkcja w fabryce ruszy w lutym 2023 roku. Czy start oczyszczalni jest zaplanowany na ten sam termin?

Nie, musimy być gotowi już kilka miesięcy wcześniej! Kluczowy jest czas od września, kiedy zaczniemy już przygotowywać oczyszczalnie do uruchomienia. Będziemy m.in. namnażać bakterie i przygotowywać proces pod kątem możliwości przyjęcia ścieków). W listopadzie będziemy gotowi do działania!

23 czerwca wspólnie z Wiesławem Porębskim prowadzicie webinaru pt. „Rola oczyszczalni ścieków w zrównoważonym rozwoju PepsiCo”. Do kogo jest on skierowany?

Przede wszystkim do osób zainteresowanych pracą w oczyszczalni ścieków. Poszukuję do mojego zespołu specjalistów i techników. Zależy mi na osobach zorientowanych na rozwój i skoncentrowanych na kwestiach związanych z ochroną środowiska. Praca w tak nowoczesnej oczyszczalni ścieków to szansa na zdobycie wyjątkowo cennego doświadczenia, które na pewno zaowocuje w przyszłości. Mam przyjemność prowadzić ten webinaru z Wiesławem Porębskim, który w zakładzie w Środzie Śląskiej wprowadził wiele innowacji poprawiających dostęp do urządzeń i elastyczność przezbrojeń oraz zastosował rozwiązania zmniejszające zużycie wody i energii. Gwarantuję solidną porcję wiedzy!

W jaki sposób można się zapisać?

Wystarczy zeskanować aparatem w swoim telefonie poniższy kod lub kliknąć w link.

1654687808788 5 2604 zrzut ekranu 2022 06 08 132928

shorturl.at/glntJ

Na zakończenie powiedz jeszcze, czego oczekujesz od kandydatów do oczyszczalni i jak mogą się zgłaszać?

Jest kilka sposobów! Na naszej stronie www.pepsicojobs.com są wszystkie aktualne oferty pracy – można aplikować tam bezpośrednio. Mamy też adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na który można podesłać swoje CV w dowolnym momencie. Zachęcamy też do kontaktu przez portal LinkedIn ze mną lub Malwiną Pikiewicz, która odpowiada za rekrutację do nowej fabryki.

Na stanowisko specjalisty ds. oczyszczalni poszukujemy osób, które mają:

  • rok doświadczenia w tym obszarze,
  • Wykształcenie kierunkowe techniczne (ochrona środowiska, technolog wody i ścieków lub pokrewne),
  • Wiedzę z zakresu ochrony środowiska i zarządzania odpadami,
  • Uprawnienia energetyczne – eksploatacja,
  • Komunikatywną znajomość angielskiego.

Technik ds. oczyszczalni potrzebuje przede wszystkim:

  • Uprawnień energetycznych – eksploatacyjnych,
  • Uprawień na wózki widłowe,
  • Wykształcenia min. zasadniczego kierunkowego (ochrona środowiska, elektryk, mechanik).

Do zobaczenia na webinarze 23 czerwca! Do osób, które się zarejestrują prześlemy link z nagraniem po spotkaniu! Dwie poprzednie rozmowy o procesie produkcji chipsów i rekrutacji zobaczycie na kanale YouTube PepsiCo Polska.

Artykuł sponsorowany

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…