czwartek 08.12.2022

Imieniny: Marii Światozar


Rynek pracy w Środzie Śląskiej

Sytuacja na rynku pracy w Środzie Śląskiej wydaje się być bardzo korzystna, bowiem zatrudnienie na 1000 mieszkańców jest tutaj wyższe, niż w całym województwie. Pozostaje pytanie, w jakich zawodach można znaleźć pracę w mieście oraz jacy pracownicy są dziś najbardziej poszukiwani?Jak wygląda rynek pracy w Środzie Śląskiej?

Intensywny rozwój gospodarki w Środzie Śląskiej sprawia, że pracę tutaj bez większego problemu znajdują budowlańcy, pracownicy produkcyjni, operatorzy maszyn czy pracownicy administracyjni, odpowiadający za prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Zatrudnienie w Środzie Śląskiej czeka na pracowników niewykwalifikowanych, a także na tych, którzy posiadają wysoki kompetencje oraz wykształcenie wyższe. Jak w całym kraju, brakuje tutaj osób z wykształceniem medycznym - pielęgniarek czy opiekunów medycznych. Pracę znajdą również fizjoterapeuci. Tymczasem pracownicy niewykwalifikowani mogą poszukiwać zatrudnienia na stanowisku kasjera, osób sprzątających, pracowników produkcji czy pracowników budowlanych niższego szczebla. Co ciekawe, w mieście nieco trudniej znaleźć pracę osobom z sektora finansowego, co wskazuje na odwrotną, w stosunku do krajowej, tendencję.

Gdzie szukać zatrudnienia w Środzie Śląskiej?

Praca w Środzie Śląskiej czeka na pracowników z różnych branż. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, jakie obecnie oferty dominują na lokalnym rynku pracy. Wartościowe informacje można pozyskać tutaj https://www.aplikuj.pl/praca/sroda-slaska. Zastanówmy się, czy posiadamy odpowiednie kompetencje, aby aplikować na konkretne stanowiska. Jeśli nie, doskonałym rozwiązaniem będą kursy bądź szkolenia zawodowe, pozwalające pozyskać odpowiednie uprawnienia. Pracy możemy natomiast szukać poprzez dedykowane portale ogłoszeniowe, z poziomu których istnieje możliwość przesłania aplikacji (należy jednak posiadać CV w formie elektronicznej). Innym sposobem na znalezienie pracy jest odwiedzenie lokalnego urzędu zatrudnienia, w którym rejestrując się, otrzymujemy dostęp do licznych ofert. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które poszukują pierwszej pracy, zatrudnienia sezonowego bądź pozostają aktualnie bezrobotne. Pamiętajmy, że choć ofert pracy w Środzie Śląskiej nie brakuje, to poszukiwania zatrudnienia mogą trwać nawet kilka miesięcy, co wynika z dłuższych procesów rekrutacyjnych w niektórych firmach. Dlatego też warto uzbroić się w cierpliwość, jednocześnie stale przeglądając nowe oferty pracy.

Jak znaleźć pierwszą pracę w Środzie Śląskiej?

Oferty pracy w Środzie Śląskiej skierowane są przede wszystkim do osób, posiadających doświadczenie zawodowe w danej branży. Najtrudniej jest natomiast znaleźć pierwszą pracę, jednak jest to tendencja ogólnokrajowa. W Środzie Śląskiej brakuje dużych korporacji, które chętnie przyjmują absolwentów uczelni wyższych, niemniej jednak wciąż można znaleźć firmy, oferujące różnego typu staże bądź praktyki. Szczególnie poszukiwani są młodzi inżynierowie bądź osoby z wykształceniem z zakresu administracji. Ważna jest również znajomość języków obcych, w tym koniecznie języka angielskiego. Różnego typu staże można także znaleźć w lokalnym urzędzie pracy, dlatego też absolwenci uczelni wyższych powinni się w nim zarejestrować jako osoby bezrobotne. Po nawet kilkumiesięcznym stażu znalezienie kolejnej pracy nie powinno stanowić większego problemu. 

Artykuł partnera
Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…