wtorek 16.04.2024

Imieniny: Cecyliana Bernadety


Tereny Winnej Góry w Środzie Śląskiej będą wizytówką Dolnego Śląska
Przedmiotowe tereny Winnej Góry w Środzie Śląskiej doczekają się inwestycji, które istotnie poprawią warunki do życia obecnych i nowych mieszkańców Miasta i Gminy Środa Śląska. W konsekwencji ich realizacji, budżet miasta uzyska dodatkowo kilkadziesiąt milionów złotych rocznie z tytułu podatków od nieruchomości oraz CIT-u płaconego przez przedsiębiorców, które lokalny samorząd będzie mógł przeznaczyć na inwestycje służące edukacji, infrastrukturze oraz zdrowiu mieszkańców.


Uznany deweloper AUREC HOME HOLDING zgodnie z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania dla Środy Śląskiej oraz uzyskanym Pozwoleniem na Budowę planuje zrealizowanie nowoczesnego osiedla wielorodzinnego. W tym celu władze Miasta i Gminy Środa Śląska perspektywicznie i strategicznie planując rozwój naszego miasta w tym terenów Winnej Góry podpisały w dniu 13 lutego br. umowę na budowę infrastruktury towarzyszącej dla zaplanowanego osiedla. Dotyczy ona realizacji ulicy Jabłkowej, która będzie doskonale komunikowała przyszłe tereny mieszkaniowe m.in. z dworcem kolejowym oraz pozostałymi częściami miasta i planowaną północną obwodnicą. Projektowane osiedle będzie posiadało około 3.000 mieszkań, które będą miejscem do życia dla 12.000 mieszkańców. Realizowane apartamentowce będą miały 3 – 4 piętra wraz z garażami podziemnymi. Standard wykończenia oraz zastosowana technologia będą wyróżniały się najwyższymi obecnymi standardami budowlanymi. Na terenie kompleksu znajdzie się liczne zadrzewienie oraz wiele niższych nasadzeń, które będą poprzecinane oczkami oraz ciekami wodnymi. Seniorzy oraz dzieci mają zaplanowane miejsca do spokojnego odpoczynku oraz energicznej zabawy. Architektura budynków będzie nowoczesna i przyjazna. Całość dopełni poczucie mieszkania w nowoczesnym parku dostępnym za progiem własnego mieszkania.

w gora image003

Niezależnie od obszaru strefy mieszkaniowej amerykański koncern HINES współpracując z mieszkańcami oraz władzami Miasta i Gminy zamierza w najbliższych latach zrealizować inwestycje na terenach znacznie oddalonych od centrum miasta tj. za projektowaną północną obwodnicą Środy Śląskiej, które to tereny do tej pory pozostawały niezagospodarowane. Projektowane na tych terenach centrum usług, będzie pełniło funkcję uzupełniającą dla fabryki Intela oraz świadczyło usługi dla nowych przedsiębiorców, funkcjonujących już na terenie Polski. Kompleks usługowy HINES spełni najwyższe światowe standardy ekologiczne, powodując, iż projektowana zabudowa będzie w szybkim czasie stawać się zeroemisyjna i samowystarczalna w zakresie energii oraz wody. Pojawią się ponadto rozwiązania takie jak odpowiednia liczba miejsc do ładowania samochodów elektrycznych, zielone skwery dla pracowników, gromadzenie wody opadowej i roztopowej do podlewania zieleni na terenie  i wiele podobnych.

w gora image005

Otoczenie budynków z planowanym szerokim pasem zieleni oraz zagłębieniem ich w terenie, spowoduje, iż będą one sprawiały wrażenie zielonego parku na tym terenie o powierzchni prawie 80 ha. W całym kompleksie, zatrudnienie otrzyma od około 1000 do 2000 osób, których wynagrodzenie będzie pozostawało na europejskim poziomie.

Hines to wiodący światowy koncern z amerykańskim kapitałem, który dostrzegł potencjał drzemiący w Środzie Śląskiej oraz okolicznych gminach. W sytuacji zrealizowania na Nieruchomości planowanej w tym kształcie inwestycji, biorąc za punkt odniesienia dzisiejsze uwarunkowania prawne i gospodarcze, wpływy z jednego tylko roku do budżetu Gminy, Środa Śląska z tytułu podatków od nieruchomości, pozwoliłyby na wybudowanie na terenie Gminy np. 5 km drogi jednojezdniowej bądź 3 przedszkoli dla ok. 175 dzieci czy 4 osiedlowych przychodni zdrowia itp.

Wskazany obszar, poprzez zmianę jego przeznaczenia w studium, pozwoli pozyskać atrakcyjnych inwestorów i pracodawców dla mieszkańców Środy Śląskiej, z różnych obszarów rynkowych i dziedzin, w tym także najnowocześniejszych technologii. Dając w ten sposób szansę na pracę i rozwój młodzieży oraz najwyższej klasie specjalistom w Gminie Środa Śląska.

w gora image007

Przy terenach mieszkaniowych doświadczony Polski Inwestor prowadzi dialog z Władzami Miasta i Gminy Środa Śląska dotyczący realizacji na powierzchni około 3 hektarów Średzkiego Parku Handlowego. Takie miejsce jest nie tylko niezbędne do nabycia podstawowych produktów w dobrej jakości i atrakcyjnej cenie a także integracji oraz organizowania spotkań mieszkańców naszego Miasta. Na jego terenie znajdą się m.in. znany market spożywczy, drogeria, apteka oraz sklepy z wszystkim co niezbędne na co dzień. Dodatkowo powstaną miejsca z usługami dla zdrowia oraz medycyny estetycznej. Centralnym punktem Parku Handlowego pozostanie fontanna przy której znajdzie się restauracja i kawiarnia w których przy obiadach i deserach czas będą spędzać wielopokoleniowe rodziny Środy Śląskiej. Na terenie Parku zostaną zamontowane liczne ławki oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci tak aby na każdym kroku można było odpocząć i znaleźć chwilę wytchnienia.

w gora image009

Wszystkie zaprezentowane inwestycje planowane i realizowane w dialogu z mieszkańcami oraz władzami Środy Śląskiej spowodują, iż na przedmiotowym terenie znajdzie się wszystko co jest niezbędne do życia na europejskim poziomie. Środa Śląska będzie liczniejsza, zdrowsza i majętniejsza. To miejsce będzie najlepszą wizytówką naszego województwa, a być może i całego kraju.

Artykuł sponsorowany


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

bus baner

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.