sobota 10.04.2021

Imieniny: Michała Makarego

Wesele i koronawirus - jakie zasady obowiązują?

Wesele i koronawirus - jakie zasady obowiązują?

Dowiedz się, jak najbezpieczniej zorganizować teraz wesele.1. Wesele Wrocław 2020  - zapewnij gościom dystans społeczny

Na weselu może przebywać maksymalnie 150 osób. Między osobami, które nie mieszkają razem ani nie są z jednej rodziny, musi być jednak zachowany dystans społeczny. Przy tym samym stoliku powinny siedzieć tylko osoby, które mieszkają razem. Wtedy nadal powinny jednak siedzieć po skosie. Pozostałe osoby w trakcie wesela powinny zachowywać od siebie odległość dwóch metrów. Podobny dystans powinien być zachowany między gośćmi a obsługą. 

2. Wesele - zalecenia dotyczące obsługi

Na weselu w nowych czasach potrzebna jest większa liczba kelnerów. Jeden kelner może obsługiwać bowiem tylko jeden stolik. Do tego według nowych przepisów nie ma możliwości umieszczenia na weselu punktów samoobsługowych. Przy szwedzkim, wiejskim czy słodkim stole musi przebywać kelner, który będzie nakładał gościom jedzenie. To wszystko może wpłynąć na zwiększenie kosztów. O tym, ile kosztuje wesele Wrocław, przeczytasz w artykule "Wesele we Wrocławiu - ile kosztuje i o czym należy pamiętać”.

3. Zadbaj o dezynfekcję na weselu

W tym celu na stołach, przy wejściu na salę i przy toaletach powinny znajdować się płyny dezynfekcyjne. Warto jeszcze przed weselem porozmawiać z gośćmi o tym, jak według nowych norm należy zachowywać się na przyjęciu, żeby było bezpiecznie. Na sali oraz w toaletach powinny znajdować się też tabliczki lub kartki z dokładną instrukcją, jak powinno się poprawnie dezynfekować ręce.

4. Stwórz szczegółową listę gości dla sanepidu

Musisz mieć dokładną listę gości, także osób towarzyszących, z ich danymi kontaktowymi. Jeśli okaże się, że u jednego z gości został stwierdzony koronawirus, lista zostanie udostępniona sanepidowi. W weselu naturalnie nie mogą uczestniczyć osoby, które są na kwarantannie, mają stwierdzonego koronawirusa lub objawy, które mogą go sugerować.

5. Przypomnij obsłudze o dezynfekcji i wietrzeniu sali

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca mycie podłóg w sali, blatów, dezynfekowane włączników, klamek, poręczy i tych elementów, których często dotykają uczestnicy wesela, nawet co godzinę. Sala na wesele Wrocław powinna być też regularnie wietrzona. Dobrze, aby klimatyzacja pozostała wyłączona. Dystans społeczny obowiązuje nie tylko w sali, podczas zabawy czy spożywania posiłków, ale także w łazienkach. Nawiewy suszące powinny zostać w nich wyłączone.

6. Sale weselne we Wrocławiu w czasach koronawirusa

Jeśli nie masz jeszcze lokalu, jak wybrać taki, który będzie najbardziej bezpieczny? Szukaj takiego, który częściowo jest plenerowy, ma dużo okien, trzyma odpowiednią temperaturę niezależnie od pory dnia. A także odrobinę większego, bo lokale na wesele muszą umożliwić właściwy dystans społeczny. Listę miejsc w swojej okolicy znajdziesz na www.lokale-wesele.pl. Jeśli boisz się, że pandemia pokrzyżuje Ci szyki i będziesz mieć problem z przesunięciem wesela lub zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa podczas imprezy, podpisz elastyczną umowę. Wybierając miejsce upewnij się, że w razie takich rozterek będzie można przesunąć termin. Warto, aby w umowie był taki zapisek dotyczący lokalu, w którym planujesz wesele. Wrocław ma sporo takich miejsc.

Artykuł sponsorowany


Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…