środa 29.05.2024

Imieniny: Magdaleny Bogumiły


Zmarszczki senne: czym są i jak ich uniknąć
Na temat znaczenia i długości snu narosło wiele mitów i hipotez. Według jednych, optymalny wypoczynek trwa osiem godzin, według innych, wystarczy sześć. Niezależnie od czasu, wszyscy zgadzają się co do jednego – sen jest kluczowy. Działa jak remedium na czarne myśli, zmęczoną cerę i ogólne samopoczucie. Odpowiednia technika spania ma również wpływ na naszą urodę. Nieprawidłowa pozycja podczas snu może zaszkodzić cerze, tworząc niechciane zmarszczki. Jak prawidłowo spać, aby odpocząć i jednocześnie zachować młody wygląd i co oznaczają zmarszczki na twarzy?


Jak wyglądają zmarszczki senne od spania

Przyczyny bruzd na twarzy są dobrze znane. Zmarszczki senne powstają w wyniku nieodpowiedniej pozycji podczas snu, kiedy głowa (niewiarygodne, ale może ważyć nawet 5 kg!) wywiera nacisk na delikatną cerę twarzy, szyi i dekoltu. Chociaż sporadyczne zagniecenia są łatwe do usunięcia, regularne spanie w niekorzystnej pozycji może zmarszczki utrwalić.

Asymetria twarzy od spania, w młodym wieku znika w ciągu kilku godzin, jednak w przypadku osób starszych, zredukowanie jej jest prawie niemożliwe. Kluczem do rozwiązania problemu jest odpowiednia pozycja spania.

Sposoby na zmarszczki senne

Jak zapobiec zmarszczkom? Kluczowe jest dbanie o nawilżenie skóry i jej odpowiednia pielęgnacja. Nie mniej ważne są:

  • zdrowy sen;
  • dieta dostarczająca organizmowi niezbędnych składników odżywczych;
  • regularne spacery;
  • zapewnienie normalnej produkcji kolagenu przez organizm;
  • masaż twarzy, na przykład kamiennym rollerem lub masażerem kulkowym;
  • stosowanie dobrej jakości kosmetyków, bogatych w witaminę C i kwas glikolowy;
  • wystarczające i systematyczne nawadnianie.

Bardzo ważną rolę pełni także używana w sypialni bielizna. Bielizna powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, jak na przykład poszewka na poduszkę ortopedyczną, która doskonale chroni przed powstawaniem tzw. “kurzych łapek” wokół oczu.

Jak spać, żeby nie mieć zmarszczek

Wśród osób, które szczególnie narażone są na powstawanie zmarszczek sennych, są takie, które śpią na boku lub na brzuchu. Jeśli również jesteś w ich gronie, zastanawiasz się pewnie co stosować na zmarszczki? Najlepszą opcją będzie poduszka na zmarszczki senne od marki Ortek. Nie tylko pomoże utrzymać właściwą pozycję podczas snu, ale także nie pozwoli pojawić się nowym zmarszczkom i stopniowo zredukuje pojawiające się podczas snu zmarszczki na dekoldzie

Za najlepszą pozycję dla skóry twarzy i dekoltu uważane jest spanie na plecach. Oprócz poduszki, która pomoże utrzymać odpowiednią pozycję, warto również zainwestować w dobry materac i satynową pościel, która zminimalizuje tarcie skóry o tkaninę.

Źródło: https://www.ortek.pl/

Artykuł sponsorowany


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

taxi stas

komnet internet

Nie przegap tych artykułów.