poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport czwartek, 05 maj 2022 09:41


7 medali dla zawodników z Pisarzowic na Mistrzostwach Europy!Tegoroczne XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Mistrzostwa Europy Juniorów Taekwon-do ITF, zakończyły się wielkim sukcesem dla zawodników z Pisarzowic. Czworo reprezentantów wróciło z chorwackiego Poreczu z 7 medalami.Reprezentacja Polski okazała się najlepsza w klasyfikacji generalnej seniorów, natomiast w klasyfikacji łącznej seniorów i juniorów Polska zajęła trzecie miejsce na podium zdobywając 7 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych medali.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy najlepszą reprezentacją okazała się drużyna z Rumunii, która wyprzedziła Norwegię i Polskę. - Nasza, najbardziej doświadczona zawodniczka Hanna Burzańska zdobyła srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyni Europy w walkach do 50 kg. Hania w drodze do finału pokonała zawodniczki z Mołdawia, Rumuni i Hiszpanii. W finale uległa aktualnej Mistrzyni Świata w tej kategorii Tyrze Barada ze Słowenii. Kolejny srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Europy trafił do Jakuba Filozofa w konkurencji indywidualnych Testów Siły. Kuba pokazał, iż pomimo niewielkiego wzrostu i wagi może stawić czoło każdemu i zostać drugim najsilniejszym zawodnikiem w Europie w tej konkurencji. Do srebrnego medalu Jakub dorzucił srebro w konkurencji drużynowych testów siły oraz brąz w układach drużynowych. Debiut w ME zaliczył Krzysztof Puterko, który wywalczył brązowy medal w kategorii indywidualnych walk do 75 kg. Krzysztof stoczył 4 pojedynki pokonując zawodników z Włoch, Bośni i Hercegowiny, Słowenii. W półfinale nasz zawodnik przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Bośni zdobywając tytuł II-go V-ce Mistrza Europy. W Mistrzostwach Europy wystartował również Krzysztof Sztukowski, który powrócił do kraju z dwoma medalami, srebrnym w drużynowych testach siły i brązowym w drużynowych układach formalnych - mówi Łukasz Sudak, trener zawodników z Pisarzowic.

Mistrzostwa Europy w Poreczu przeszły do historii, kolejne odbędą się za rok w Kluż-Napoka w Rumunii. - W październiku tego roku naszych zawodników czeka największa impreza sportowa - Puchar Świata w Słowenii, na której nie zabraknie naszych młodych i utalentowanych zawodników. Start moich zawodników w Mistrzostwach Europy oraz zdobycie 7 medali to wielka radość i duma. Jestem szczęśliwy i wdzięczny, że mogę rozwijać pasję do sportu, Taekwon-do oraz propagować zdrowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych na terenie Gminy Miękinia - podkreśla trener Łukasz Sudak i dodaje, że  wyjazd na zawody nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do sekcja Pisarzowice, Gminy Miękinia, Miasta Wrocław oraz zrzutka.pl.

(rol/sł)
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  PS 2: Plusy za komenatrze też sobie sama wystawiłam z paru adresów IP, ponieważ Roland uniemożliwia lajkowanie własnych wypowiedzi.
  Tak było,... 18 minut temu.
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  A może Ty w pierwszej kolejności przetań mówić ludziom, co mają robić? "Napisz", " Czekaj""?.. Takie sformułowania zostaw dla swojego męża,... 21 minut temu.
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  "Żałosne" ja rozumiem, że każdego mogło zdenerwować czekanie, bo akurat przepuszczano biegnących. Rozumiem też, że i w tej dyscyplinie... 45 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…