środa 17.04.2024

Imieniny: Roberta Rudolfa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport czwartek, 05 maj 2022 09:41


7 medali dla zawodników z Pisarzowic na Mistrzostwach Europy!

SkomentujTegoroczne XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Mistrzostwa Europy Juniorów Taekwon-do ITF, zakończyły się wielkim sukcesem dla zawodników z Pisarzowic. Czworo reprezentantów wróciło z chorwackiego Poreczu z 7 medalami.Reprezentacja Polski okazała się najlepsza w klasyfikacji generalnej seniorów, natomiast w klasyfikacji łącznej seniorów i juniorów Polska zajęła trzecie miejsce na podium zdobywając 7 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych medali.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy najlepszą reprezentacją okazała się drużyna z Rumunii, która wyprzedziła Norwegię i Polskę. - Nasza, najbardziej doświadczona zawodniczka Hanna Burzańska zdobyła srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyni Europy w walkach do 50 kg. Hania w drodze do finału pokonała zawodniczki z Mołdawia, Rumuni i Hiszpanii. W finale uległa aktualnej Mistrzyni Świata w tej kategorii Tyrze Barada ze Słowenii. Kolejny srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Europy trafił do Jakuba Filozofa w konkurencji indywidualnych Testów Siły. Kuba pokazał, iż pomimo niewielkiego wzrostu i wagi może stawić czoło każdemu i zostać drugim najsilniejszym zawodnikiem w Europie w tej konkurencji. Do srebrnego medalu Jakub dorzucił srebro w konkurencji drużynowych testów siły oraz brąz w układach drużynowych. Debiut w ME zaliczył Krzysztof Puterko, który wywalczył brązowy medal w kategorii indywidualnych walk do 75 kg. Krzysztof stoczył 4 pojedynki pokonując zawodników z Włoch, Bośni i Hercegowiny, Słowenii. W półfinale nasz zawodnik przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Bośni zdobywając tytuł II-go V-ce Mistrza Europy. W Mistrzostwach Europy wystartował również Krzysztof Sztukowski, który powrócił do kraju z dwoma medalami, srebrnym w drużynowych testach siły i brązowym w drużynowych układach formalnych - mówi Łukasz Sudak, trener zawodników z Pisarzowic.

Mistrzostwa Europy w Poreczu przeszły do historii, kolejne odbędą się za rok w Kluż-Napoka w Rumunii. - W październiku tego roku naszych zawodników czeka największa impreza sportowa - Puchar Świata w Słowenii, na której nie zabraknie naszych młodych i utalentowanych zawodników. Start moich zawodników w Mistrzostwach Europy oraz zdobycie 7 medali to wielka radość i duma. Jestem szczęśliwy i wdzięczny, że mogę rozwijać pasję do sportu, Taekwon-do oraz propagować zdrowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych na terenie Gminy Miękinia - podkreśla trener Łukasz Sudak i dodaje, że  wyjazd na zawody nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do sekcja Pisarzowice, Gminy Miękinia, Miasta Wrocław oraz zrzutka.pl.

(rol/sł)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

Nie przegap tych artykułów.