czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa Pauliny

  Dział: Sport czwartek, 05 maj 2022 09:41


7 medali dla zawodników z Pisarzowic na Mistrzostwach Europy!
Tegoroczne XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Mistrzostwa Europy Juniorów Taekwon-do ITF, zakończyły się wielkim sukcesem dla zawodników z Pisarzowic. Czworo reprezentantów wróciło z chorwackiego Poreczu z 7 medalami.

Reprezentacja Polski okazała się najlepsza w klasyfikacji generalnej seniorów, natomiast w klasyfikacji łącznej seniorów i juniorów Polska zajęła trzecie miejsce na podium zdobywając 7 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych medali.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy najlepszą reprezentacją okazała się drużyna z Rumunii, która wyprzedziła Norwegię i Polskę. - Nasza, najbardziej doświadczona zawodniczka Hanna Burzańska zdobyła srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyni Europy w walkach do 50 kg. Hania w drodze do finału pokonała zawodniczki z Mołdawia, Rumuni i Hiszpanii. W finale uległa aktualnej Mistrzyni Świata w tej kategorii Tyrze Barada ze Słowenii. Kolejny srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Europy trafił do Jakuba Filozofa w konkurencji indywidualnych Testów Siły. Kuba pokazał, iż pomimo niewielkiego wzrostu i wagi może stawić czoło każdemu i zostać drugim najsilniejszym zawodnikiem w Europie w tej konkurencji. Do srebrnego medalu Jakub dorzucił srebro w konkurencji drużynowych testów siły oraz brąz w układach drużynowych. Debiut w ME zaliczył Krzysztof Puterko, który wywalczył brązowy medal w kategorii indywidualnych walk do 75 kg. Krzysztof stoczył 4 pojedynki pokonując zawodników z Włoch, Bośni i Hercegowiny, Słowenii. W półfinale nasz zawodnik przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Bośni zdobywając tytuł II-go V-ce Mistrza Europy. W Mistrzostwach Europy wystartował również Krzysztof Sztukowski, który powrócił do kraju z dwoma medalami, srebrnym w drużynowych testach siły i brązowym w drużynowych układach formalnych - mówi Łukasz Sudak, trener zawodników z Pisarzowic.

Mistrzostwa Europy w Poreczu przeszły do historii, kolejne odbędą się za rok w Kluż-Napoka w Rumunii. - W październiku tego roku naszych zawodników czeka największa impreza sportowa - Puchar Świata w Słowenii, na której nie zabraknie naszych młodych i utalentowanych zawodników. Start moich zawodników w Mistrzostwach Europy oraz zdobycie 7 medali to wielka radość i duma. Jestem szczęśliwy i wdzięczny, że mogę rozwijać pasję do sportu, Taekwon-do oraz propagować zdrowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych na terenie Gminy Miękinia - podkreśla trener Łukasz Sudak i dodaje, że  wyjazd na zawody nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do sekcja Pisarzowice, Gminy Miękinia, Miasta Wrocław oraz zrzutka.pl.

(rol/sł)

 • Ja powiedział(a) Więcej
  Są to środki z programów rządowych 2 godziny temu.
 • Norbi powiedział(a) Więcej
  Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 2 godziny temu.
 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Teraz dorośli obywatele powinni to odpracować. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …