wtorek 16.04.2024

Imieniny: Cecyliana Bernadety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport czwartek, 07 kwiecień 2022 14:48


Czarni Białków: wszyscy zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie

2 CommentsDo rozgrywek wrocławskiej klasy okręgowej w rundzie wiosennej w dość niespodziewany sposób awansowała drużyna Czarni Białków, grająca wcześniej w A klasie.


Fot. Czarni Białków Fot. Czarni Białków


O tym wydarzeniu rozmawiałem z zawodnikami, prezesem i trenerem drużyny.

Jak to się stało, że awansowaliście podczas trwania sezonu?

Tomasz Jemioła (prezes): Jedna z regionalnych drużyn, Mechanik Brzezina, musiała zrezygnować z rozgrywek i rozwiązała zespół. Zaproponowali nam udział „w ich miejsce.”

I kto podjął decyzję o awansie? To już gra na wiele wyższym poziomie...

TJ: Przekazaliśmy informację chłopkom, żeby zastanowili się kilka dni nad tym czy chcą podjąć rękawicę. Po kilku dniach zorganizowaliśmy głosowanie i wszyscy, jednogłośnie zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie. Każdy z nas chciał spróbować swoich sił w lidze okręgowej. Dla jednych to szansa ostatnia w „karierze” , dla innych, młodszych zawodników, być może to początek gry na wyższym poziomie.

Radosław Lisowski (trener): Gra w wyższej lidze to dla nas ogromna okazja na nowe doświadczenie. Mecze z tak silnymi zespołami dadzą nam profity na przyszłość . Na treningach widać o wiele większe zaangażowanie zawodników. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mecze będą trudne i dajemy w każdym z nich 100% z siebie tak, by jak najwięcej z nich wyciągnąć w przyszłości. Każdy mecz nas czegoś uczy i pokazuje nad czym mamy pracować na treningach.

Grzegorz Herbuś (zawodnik): Wiemy na co się pisaliśmy. Zapewne nie raz przegramy wysoko, nie zawsze będziemy zadowoleni z wyniku, ale podchodzimy do tego wyzwania z pokorą i wyniki odkładamy na dalszy plan. Ma to zaprocentować w przyszłości. Gra z lepszymi drużynami pozwala nam na korektę naszych niedociągnięć i pracę nad nimi na treningach. Gdzieś tam po cichu liczymy jednak, że kogoś może uda nam się zaskoczyć, pokazać swoje mocne strony w grze i zdobędziemy parę punktów.

Czy w historii klubu zdarzało wam się grać na tak wysokim poziomie?

GH: Nie, nigdy. Pierwszy raz gramy w klasie okręgowej.

A jak długo wasz zespół bierze udział w ligowych rozgrywkach?

GH: Jesteśmy świeżym zespołem, wraz z Tomkiem założyliśmy drużynę w 2013 roku. Początkowo nie mieliśmy nawet swojego boiska, graliśmy w Kadłubie. Dopiero w drugim sezonie awansując do B klasy mieliśmy już swoje boisko, które z biegiem lat staraliśmy się w miarę możliwości rozbudowywać. Teraz myślę, że nie mamy się czego wstydzić, a nasz obiekt stoi na dobrym poziomie jak na rozgrywki amatorskie.

Dziękuję za rozmowę.

Życzę wam powodzenia w kolejnych meczach, wytrwałości i nieprzejmowania się gorszym czasem wynikiem.

Zapraszam czytelników do śledzenia profilu drużyny w mediach społecznościowych: www.facebook.com/CzarniBialkow/

Dariusz Bartoszewski

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

ogrody pawlowski trawniki www


bus baner

Nie przegap tych artykułów.