czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa Pauliny

  Dział: Sport czwartek, 07 kwiecień 2022 14:48


Czarni Białków: wszyscy zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie
Do rozgrywek wrocławskiej klasy okręgowej w rundzie wiosennej w dość niespodziewany sposób awansowała drużyna Czarni Białków, grająca wcześniej w A klasie.

Fot. Czarni Białków Fot. Czarni Białków

O tym wydarzeniu rozmawiałem z zawodnikami, prezesem i trenerem drużyny.

Jak to się stało, że awansowaliście podczas trwania sezonu?

Tomasz Jemioła (prezes): Jedna z regionalnych drużyn, Mechanik Brzezina, musiała zrezygnować z rozgrywek i rozwiązała zespół. Zaproponowali nam udział „w ich miejsce.”

I kto podjął decyzję o awansie? To już gra na wiele wyższym poziomie...

TJ: Przekazaliśmy informację chłopkom, żeby zastanowili się kilka dni nad tym czy chcą podjąć rękawicę. Po kilku dniach zorganizowaliśmy głosowanie i wszyscy, jednogłośnie zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie. Każdy z nas chciał spróbować swoich sił w lidze okręgowej. Dla jednych to szansa ostatnia w „karierze” , dla innych, młodszych zawodników, być może to początek gry na wyższym poziomie.

Radosław Lisowski (trener): Gra w wyższej lidze to dla nas ogromna okazja na nowe doświadczenie. Mecze z tak silnymi zespołami dadzą nam profity na przyszłość . Na treningach widać o wiele większe zaangażowanie zawodników. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mecze będą trudne i dajemy w każdym z nich 100% z siebie tak, by jak najwięcej z nich wyciągnąć w przyszłości. Każdy mecz nas czegoś uczy i pokazuje nad czym mamy pracować na treningach.

Grzegorz Herbuś (zawodnik): Wiemy na co się pisaliśmy. Zapewne nie raz przegramy wysoko, nie zawsze będziemy zadowoleni z wyniku, ale podchodzimy do tego wyzwania z pokorą i wyniki odkładamy na dalszy plan. Ma to zaprocentować w przyszłości. Gra z lepszymi drużynami pozwala nam na korektę naszych niedociągnięć i pracę nad nimi na treningach. Gdzieś tam po cichu liczymy jednak, że kogoś może uda nam się zaskoczyć, pokazać swoje mocne strony w grze i zdobędziemy parę punktów.

Czy w historii klubu zdarzało wam się grać na tak wysokim poziomie?

GH: Nie, nigdy. Pierwszy raz gramy w klasie okręgowej.

A jak długo wasz zespół bierze udział w ligowych rozgrywkach?

GH: Jesteśmy świeżym zespołem, wraz z Tomkiem założyliśmy drużynę w 2013 roku. Początkowo nie mieliśmy nawet swojego boiska, graliśmy w Kadłubie. Dopiero w drugim sezonie awansując do B klasy mieliśmy już swoje boisko, które z biegiem lat staraliśmy się w miarę możliwości rozbudowywać. Teraz myślę, że nie mamy się czego wstydzić, a nasz obiekt stoi na dobrym poziomie jak na rozgrywki amatorskie.

Dziękuję za rozmowę.

Życzę wam powodzenia w kolejnych meczach, wytrwałości i nieprzejmowania się gorszym czasem wynikiem.

Zapraszam czytelników do śledzenia profilu drużyny w mediach społecznościowych: www.facebook.com/CzarniBialkow/

Dariusz Bartoszewski

<-- || -->

 • Ja powiedział(a) Więcej
  Są to środki z programów rządowych 3 godziny temu.
 • Norbi powiedział(a) Więcej
  Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 3 godziny temu.
 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Teraz dorośli obywatele powinni to odpracować. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …