niedziela 27.09.2020

Imieniny: Damiana Amadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dni Warcabowe Santander Bank Polska. Znamy wyniki

Dni Warcabowe Santander Bank Polska. Znamy wyniki

15.02. 2020

W Domu Kultury w Środzie Śląskiej 12 lutego odbył się ogólnopolski turniej pod nazwą "Dni Warcabowe Santander Bank Polska w Środzie Śląskiej - Edycja 3 w Warcabach Stupolowych".

Na zawodach panowała wspaniała atmosfera i czysta sportowa rywalizacja. Cieszy fakt, iż frekwencja wzrosła prawie o sto procent. Udział wzięło 37 zawodników, a nasze miasto miało zaszczyt gościć reprezentantów z województw: dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego. Wśród uczestników byli przedstawiciele różnorodnych środowisk: sprawni, niepełnosprawni, niewidomi i niedowidzący, dorośli oraz dzieci i młodzież. W turnieju pokazali się z bardzo dobrej strony mieszkańcy naszej średzkiej gminy i powiatu.

Zawody zostały zorganizowane przez dyrektora oddziału Santander Bank Polska w Środzie Śląskiej, Dariusza Antoszczyszyna przy współudziale partnerów: gmin Środa Śląska i Udanin oraz Fundacji Santander Bank Polska, Domu Kultury w Środzie Śląskiej, Średzkiej Komunikacji Publicznej, Klubu Jutrzenka z Częstochowy, Sklepu ABC - Agnieszka Malczewska, sołtysa sołectwa Kryniczno Iwony Szachniewicz.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z tempem gry 20 minut na zawodnika. Sędzią głównym był Robert Sobczyk. Po piątej rundzie nastąpiła przerwa. Był czas na odpoczynek oraz na pizzę zamówioną przez dyrektora Santander Bank Polska. Partnerzy postarali się również o bułki i ciastka, była też kawa, herbata oraz woda mineralna.

W ramach rozgrywek zorganizowano również Miniturniej dla Samorządowców. Złoty medal powędrował w ręce wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka oraz sekretarza gminy Udanin Andrzeja Bielskiego. Nasze miasto reprezentowali - sekretarz gminy Środa Śląska Marcin Nowakowski, który przybył w imieniu burmistrza Adama Rucińskiego oraz sekretarz powiatu średzkiego Mariusz Żałobniak.

Podczas uroczystego zakończenia rozdano dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, były również karty podarunkowe do sklepów. Dyplomy wręczał Wojciech Woźniak - wiceprezes Klubu Jutrzenka z Częstochowy. Dyrektor Santander Bank Polska podziękował wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za przybycie oraz partnerom za wsparcie. Dekorował medalami zwycięzców i wręczał nagrody. Następnie głos zabrali - wójt gminy Udanin i sekretarze gmin - Udanin i Środa Śląska.

WYNIKI

Kategoria OPEN:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Jędrzycki Marian

 Sudety Kłodzko

13

47

2

Węgrzyn Michał

 OKS Sokół Wrocław

13

43

3

Poślad Wojciech

 Smolec

10

44

Główna kategoria, zacięta rywalizacja o zwycięstwo. Zawodnicy na pierwszych dwóch miejscach zdobyli łącznie 13 punktów dużych, zadecydowało dopiero drugie wartościowanie małych punktów które wskazało zwycięzcę. Został nim mieszkaniec Środy Śląskiej Marian Jędrzycki reprezentujący Klub Sudety Kłodzko. Drugie miejsce przypadło w udziale dla 15-letniego Michała Węgrzyna z Sokoła Wrocław. Trzecie miejsce uzyskał Wojciech Poślad ze Smolca. Czwarte miejsce dla Wojciecha Woźniaka z Jutrzenki Częstochowa, który również uzyskał 10 dużych punktów i przegrał podium zaledwie różnicą jednego małego punktu. Po 10 punktów dużych i 40 małych uzyskali następni dwaj zawodnicy: piąty Edward Twardy (Sudety Kłodzko) oraz szósty Antoni Lewek (Cross Opole), dopiero trzecie wartościowanie zadecydowało o kolejności miejsc. Wysoki poziom zawodów, ciasno w czołówce.

Kategoria Najlepsze Kobiety:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Górzna Maria

 Sudety Kłodzko

 9

42

2

Bohorodycz Natalia

 Jugowiec

 8

39

3

Woźniak Jolanta

 Jutrzenka Częstochowa

 8

33

W grupie pań również toczyła się zacięta rywalizacja. Wygrała Maria Górzna z Klubu Sudety Kłodzko uzyskując 9 punktów. Na drugiej pozycji uplasowała się mieszkanka wsi Jugowiec Natalia Bohorodycz a na trzecim Jolanta Woźniak z Jutrzenki Częstochowa, obie uzyskały po 8 dużych punktów. Warto dodać, że 8 punktów uzyskała również czwarta Ewelina Czechowicz.

Kategoria Senior 50+:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Jędrzycki Marian

 Sudety Kłodzko

13

47

2

Poślad Wojciech

 Smolec

10

44

3

Twardy Edward

 Sudety Kłodzko

10

40

Bardzo zacięta walka wśród Seniorów. Najlepszy okazał się Marian Jędrzycki (13 pkt.), drugi był Wojciech Poślad (10 pkt.), a trzeci Edward Twardy (10 pkt.). Czwarty Antoni Lewek z Klubu Cross Opole uzyskał również 10 punktów, dopiero trzecie wartościowanie wyłoniło brązowego medalistę.

Kategoria Najlepsi Niepełnosprawni:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Jędrzycki Marian

 Sudety Kłodzko

13

47

2

Twardy Edward

 Sudety Kłodzko

10

40

3

Lewek Antoni

 Cross Opole

10

40

W gronie niepełnosprawnych ponownie najlepszy okazał się Marian Jędrzycki, drugi Edward Twardy uzyskał 10 dużych i 40 małych punktów, dopiero dalsze wartościowania zadecydowały o kolejności zajętych miejsc na podium. Rywalizacja o prym w tej grupie również toczyła się do ostatnich sekund.

Kategoria Najlepsi Całkowicie Niewidomi:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Woźniak Wojciech

 Jutrzenka Częstochowa

10

43

2

Mastek Stanisław

 Atut Nysa

9

35

3

Lech Tomasz

 Cross Opole

8

41

W tej grupie najlepszy okazał się reprezentant Jutrzenki Częstochowa Wojciech Woźniak (ubiegłoroczny zwycięzca tego turnieju), który uzyskał 10 pkt. Na drugim miejscu zameldował się zawodnik Klubu Atut Nysa Stanisław Mastek z dorobkiem 9 punktów. Trzecie miejsce i 8 punktów uzyskał Tomasz Lech z Cross Opole.

Kategoria Junior 8:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Szlanta Zuzanna

 Wilczków

5

24

2

Medyńska Kornelia

 niezrzeszona

3

27

3

Medyńska Antonina

 niezrzeszona

3

24

Najmłodsza grupa wiekowa. Przed tymi dziećmi jest przyszłość. Zwycięstwo odniosła Zuzanna Szlanta z Wilczkowa, która uzyskała 5 punktów, drugie miejsce zdobyła Kornelia Medyńska, a trzecie Antonina Medyńska - obie zdobyły po 3 punkty.

Kategoria Junior 10:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Franek Hugo

 UKS Roszada Lipno

8

37

2

Sulicz Ewa

 Wilczków

6

30

3

Czechowicz Karol

 niezrzeszony

4

32

Zdecydowanym liderem w tej grupie wiekowej okazał się nasz gość z Wielkopolski z Klubu UKS Roszada Lipno - Hugo Franek, który wywalczył 8 punktów. Na drugiej pozycji zameldowała się Ewa Sulicz z Wilczkowa z dorobkiem 6 punktów, natomiast miejsce trzecie zdobył Karol Czechowicz.

Kategoria Junior 13:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Dul Adam

 Środa Śląska

8

38

2

Sulicz Szymon

 Wilczków

7

31

3

Cencelewicz Mikołaj

 Ujazd Górny

6

33

W tej grupie wiekowej pierwsze miejsce i złoty medal zdobył bardzo uzdolniony mieszkaniec Środy Śląskiej Adam Dul, srebro zdobył równie uzdolniony mieszkaniec Wilczkowa Szymon Sulicz, brązowy medal przypadł w udziale dla Mikołaja Cencelewicza z Ujazdu Górnego, który rozpoczyna swą karierę warcabową i pokazał że jest także uzdolniony. Czwarte miejsce zdobył także uzdolniony Adam Morawski z Udanina (zwycięzca Mistrzostw Udanina). Cała czwórka to nadzieja na przyszłość, są mieszkańcami naszego powiatu.

Kategoria Junior 17:

M-ce

Zawodnik

Klub

Pkt.

MSolk

1

Węgrzyn Michał

 OKS Sokół Wrocław

13

44

2

Bohorodycz Natalia

 Jugowiec

8

39

3

Borkowska Natalia

 Środa Śląska

7

37

Najstarsza grupa wiekowa. Z dużą przewagą wygrał Michał Węgrzyn z wrocławskiego Sokoła, który uzyskał 13 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 8 punktów zdobyła Natalia Bohorodycz z miejscowości Jugowiec, trzecie miejsce przypadło w udziale dla Natalii Borkowskiej (7 pkt.).

Najstarszy zawodnik: Arseniusz Grzelak

Najmłodszy zawodnik: Kornelia Medyńska

Normy na kategorie/tytuły warcabowe:

łącznie 5 osób zdobyło lub podniosło swe normy na kategorie warcabowe. Brawa dla nich. Są to:

Krzysztof Niedziocha (Jugowiec) oraz Stanisław Dul (Środa Śląska) - normy na kategorię V.

Adam Dul, Katarzyna Prysztak-Medyńska, Natalia Borkowska - normy na kategorie IV.

Życzymy, by w przyszłości zdobyli jeszcze wyższe kategorie.

Ze sportowym pozdrowieniem

Robert Sobczyk

PODZIĘKOWANIA

Serdeczne podziękowania dla pani Justyny Włodarczyk-Sulicz z Santander Bank Polska za wkład i pomoc w trakcie trwania zawodów. Wielkie słowa podziękowania dla klubów UKS Roszada Lipno oraz OKS Sokół Wrocław za wypożyczenie sprzętu do gry (warcaby i zegary). Podziękowania dla osób, które po zawodach samochodami poodwoziły zawodników na stację kolejową.

Patronat medialny nad imprezą sprawowała gazeta Roland.

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Ruciński i szpital to jakiś śmiech na sali. Goś nie potrafi poradzić sobie że ściekiem na targowisku...
Nazwiska są pewnie w jakoś protokołach, wtedy prawie wszyscy zagłosowali za ale to było dawno mogę s...
Do Jarek skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Jarek jak zwykle bredzisz. Posłów w Parlamencie Europejskim z PiS jest 27 a wszystkich posłów jest ...
Bardzo wybuchowe śniadanie biznesowe jak na razie 36 komentarzy. Co będzie po następnych? Aż się boj...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.