poniedziałek 02.10.2023

Imieniny: Teofila Dinozji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Sport wtorek, 12 październik 2021 12:27


LZS Zabłoto “czarnym koniem” rozgrywek średzkiej C-klasy

SkomentujW ubiegłym sezonie średzkiej C-klasy LZS Zabłoto zakończyło rozgrywki dopiero na 9. miejscu. Dzisiaj, po sześciu rozegranych meczach, drużyna z gminy Kostomłoty zajmuje 2. miejsce w tabeli, a z liderem przegrywa tylko różnicą bramek.


Fot. Adrianna Januszewska Fot. Adrianna Januszewska


Różnicę w grze Zabłota widać nie tylko na boisku, ale również na papierze. We wszystkich, dwudziestu meczach sezonu 2020/2021 drużyna zdołała zdobyć czternaście punktów i zajęła dziewiąte miejsce w tabeli, wyprzedzając jedynie Piasta Przedmoście i Iskrę Proszków. Dzisiaj, po szóstej kolejce, LZS Zabłoto z szesnastoma punktami zajmuje drugie miejsce, a z wiceliderem przegrywa różnicą bramek (KS Rusko 31-11, LZS Zabłoto 24-10).

- Na początku zebraliśmy się my, pasjonaci piłki nożnej. Już w tamtym sezonie były przebłyski, że razem możemy stworzyć coś fajnego, jednak problemem było to, że w Zabłocie trudno o ludzi chętnych do grania w piłkę. W przerwie pomiędzy sezonami zapytaliśmy znajomych z Wrocławia i okolic czy tworzymy coś razem - mówi Alex Miszczyk, zawodnik LZS Zabłoto.

W ten sposób zebrało się kilkanaście nowych osób, chcących spróbować swoich sił w C-klasie. Na treningach szukali najlepszych rozwiązań, aż w końcu każdy zawodnik znalazł się na optymalnej dla siebie pozycji. - Próbujemy w miarę możliwości spotykać się chociaż raz w tygodniu na treningu. Mamy fajny kolektyw, dogadujemy się i jest między nami zrozumienie na boisku. Stworzyliśmy stronę na facebooku, myślimy o kolejnych projektach, które chcemy zrealizować. Dla wielu osób to ostatnia szansa, żeby jeszcze trochę pograć w ukochaną piłkę nożną - mówi Alex Miszczyk.

Zawodnicy zdają sobie sprawę, że przed startem sezonu nie byli stawiani w roli faworyta do awansu. Pierwsze mecze w ich wykonaniu rozwiały jednak wątpliwości kibiców - LZS Zabłoto dało wyraźny znak, że może powalczyć w tym sezonie o najwyższe cele. W sześciu spotkaniach potknęli się raz. W meczu z OSP Krzydliną Małą zremisowali 2:2 i stracili jedyne punkty w tym sezonie. - Chcemy po prostu cieszyć się grą i w każdym meczu stawiać przeciwnikom trudne warunki. Być może uda się nawet ugrać awans, którego nikt się po nas nie spodziewał - podsumowuje Miszczyk.

OLO

Iskra Proszków - LZS Zabłoto 1:3, fot. Adrianna Januszewska
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo

ekdom

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.