czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Medalowy weekend naszych karateków

Medalowy weekend naszych karateków

21.05. 2019

Kolejny udany start na koncie średzkich karateków. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza brali udział w turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate - VI Central Poland Open Grand Prix Karate WKF.      

Zawody odbyły się w dniach 18-19.05.2019 r. w Pleszewie. Wystartowało w nich 550 zawodników z 70 klubów z 10 krajów. W pierwszym dniu zawodów znakomicie spisali się - Bartłomiej Babiński oraz Emilia Wysocka. Bartek zdobył 2 medale, srebrny w kategorii juniorów oraz brąz w seniorach, potwierdzając tym samym, że należy do ścisłej czołówki karateków w Polsce.

Zarówno w juniorach, jak i seniorach, startowali wszyscy aktualnie najlepsi zawodnicy w kata. W juniorach wygrał 3 walki eliminacyjne, w finale przegrał z zawodnikiem z Głubczyc. W kategorii seniorów wygrał 2 walki, przegrał w walce półfinałowej i wygrał walkę o 3 m-ce z zawodnikiem z Niemiec. Doskonale spisała się również Emilia Wysocka, która zajęła 2 miejsce w kategorii kadetek 14-15 lat. Emilka ma lat 12 i wygrała 4 walki eliminacyjne w finale przegrywając z zawodniczką z Obornik 3:2.

W niedzielę znakomity start średzkich karateków kontynuowała Maria Kułakowska, która wywalczyła  2 medale,  była 2 w 11 latkach oraz 3 w 12-13 latkach.

- Turniej w Pleszewie stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. wzięli w nim udział wszyscy najlepsi polscy karatecy, dlatego wyniki średzkich zawodników należy uznać za duży sukces - podsumowuje B. Boczniewicz.

W niedzielę odbył się również drugi turniej karate. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wystartowali w turnieju Wrocław Open .Organizatorem zawodów, w którym udział wzięło ponad 250 zawodników z 40 szkół był Budokan Wrocław. W pięknej sali przy wrocławskim AWF nasi karatecy wywalczyli 6 medali- 4 złote 1 srebrny i 1 brązowy.

Złoto zdobyli w swoich kategoriach: Milena Żurek, Wojciech Raczek, Tymon Gleń oraz drużyna w składzie Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki i Patryk Dul.

Srebro przypadło Patrykowi Dulowi, a brąz Michałowi Dziedzickiemu.

(rol/bb) / fot. bb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Zapraszam do Malczyc lub Chomiaży też tutaj diluja jest jeden R.K.narkowozem jeździ i handluje na pr...
Piszę tu do tych wszystkich internetowych bohaterów: co wy macie z tym oczernianiem ludzi przez inte...
Mieszkaniec skomentował/a Długa w Szczepanowie w trakcie remontu
A kiedy remont ulicy kasztanowej? Te ciągłe łatanie jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż dziury, ...
Powinni mu nogę odstrzelić za to co zrobił! Może drugi by później więcej myślał przy zatrzymaniu. Na...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…