Medalowy weekend naszych karateków

Medalowy weekend naszych karateków

21.05. 2019

Kolejny udany start na koncie średzkich karateków. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza brali udział w turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate - VI Central Poland Open Grand Prix Karate WKF.      

Zawody odbyły się w dniach 18-19.05.2019 r. w Pleszewie. Wystartowało w nich 550 zawodników z 70 klubów z 10 krajów. W pierwszym dniu zawodów znakomicie spisali się - Bartłomiej Babiński oraz Emilia Wysocka. Bartek zdobył 2 medale, srebrny w kategorii juniorów oraz brąz w seniorach, potwierdzając tym samym, że należy do ścisłej czołówki karateków w Polsce.

Zarówno w juniorach, jak i seniorach, startowali wszyscy aktualnie najlepsi zawodnicy w kata. W juniorach wygrał 3 walki eliminacyjne, w finale przegrał z zawodnikiem z Głubczyc. W kategorii seniorów wygrał 2 walki, przegrał w walce półfinałowej i wygrał walkę o 3 m-ce z zawodnikiem z Niemiec. Doskonale spisała się również Emilia Wysocka, która zajęła 2 miejsce w kategorii kadetek 14-15 lat. Emilka ma lat 12 i wygrała 4 walki eliminacyjne w finale przegrywając z zawodniczką z Obornik 3:2.

W niedzielę znakomity start średzkich karateków kontynuowała Maria Kułakowska, która wywalczyła  2 medale,  była 2 w 11 latkach oraz 3 w 12-13 latkach.

- Turniej w Pleszewie stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. wzięli w nim udział wszyscy najlepsi polscy karatecy, dlatego wyniki średzkich zawodników należy uznać za duży sukces - podsumowuje B. Boczniewicz.

W niedzielę odbył się również drugi turniej karate. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wystartowali w turnieju Wrocław Open .Organizatorem zawodów, w którym udział wzięło ponad 250 zawodników z 40 szkół był Budokan Wrocław. W pięknej sali przy wrocławskim AWF nasi karatecy wywalczyli 6 medali- 4 złote 1 srebrny i 1 brązowy.

Złoto zdobyli w swoich kategoriach: Milena Żurek, Wojciech Raczek, Tymon Gleń oraz drużyna w składzie Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki i Patryk Dul.

Srebro przypadło Patrykowi Dulowi, a brąz Michałowi Dziedzickiemu.

(rol/bb) / fot. bb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację