wtorek 16.04.2024

Imieniny: Cecyliana Bernadety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport czwartek, 09 sierpień 2018 15:14


Mieszkaniec gminy Miękinia z Pucharem Świata!

6 CommentsSport odgrywa coraz ważniejszą rolę w życiu wielu z nas. Siłownie nie narzekają na brak klientów, a wszelkie organizowane zawody cieszą się ogromną frekwencją.Są dyscypliny bardziej znane i mniej, jedni je uprawiają dla dobrej kondycji fizycznej, inni by się sprawdzić...

W sezonie letnim rozpoczęto rozgrywki w siatkówkę plażową, która jest odwzorowaniem gry piłki siatkowej. Jedyną różnicę możemy zauważyć w podłożu, po którym stąpamy. W tym przypadku warunki są utrudnione, ponieważ teren jest grządki i nierówny. Problemem, nawet  w najdokładniejszym podaniu, może okazać się wiatr, który potrafi znacząco zmienić kierunek lotu piłki.

Jednak to nie zniechęca miłośników tej dyscypliny. Jednym z nich jest 47- letni mieszkaniec Miękini, pan Jacek Moliński. Jest on reprezentantem polskiej kadry w Siatkówce Osób Niepełnosprawnych. Podzielił się z nami informacją o sukcesie, który odniósł razem z drużyną na tegorocznych zawodach o Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych w Kazachstanie.

- W siatkówkę gram od wielu lat, lubię ten sport. Mam za sobą wiele osiągnięć. Brałem udział w Paraolimpiadzie w Sidney. Kilka lat temu zorganizowaliśmy zawody w piłkę siatkową halową w Miękini. Na moje zaproszenie przyjechali koledzy z reprezentacji Polski w Siatkówce Osób Niepełnosprawnych – opowiada pan Jacek. - W dniach 3-5 sierpnia br. wyjechaliśmy do Kazachstanu. W Aktau odbywały się zawody siatkarskie o Plażowy Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych.

W  rozgrywkach udział wzięły dwie polskie drużyny. Polska II wygrała Puchar Świata pokonując reprezentację gospodarzy, natomiast Polska I zdobyła 4. miejsce. Nadmienić tu należy, że zasady gry są praktycznie takie same jak u osób pełnosprawnych. Jedna różnica jest taka, że jedna drużyna liczy trzech zawodników.

Do Kazachstanu wyjechali zawodnicy trzech klubów: ZSR Start Zielona Góra, Start Łódź oraz IKS Atak Elblągg.  W pierwszym zespole zagrali: Rafał Wójtowicz, Krzysztof Wojtaszek, Mateusz Pilak oraz rezerwowy – Mateusz Tyrcz. Drugą drużynę tworzyli: Artur Wąsowicz, Jacek Moliński i Łukasz Zieliński.

- W fazie grupowej lepiej poradziła sobie Polska II, która tę część turnieju przeszła bez porażki. Najpierw biało-czerwoni, bez straty seta, uporali się z pierwszym zespołem Słowacji (21:8, 21:12), a następnie w takim samym stosunku setowym wykazali wyższość nad drugim zespołem Kazachstanu (21:18, 21:13). Nieco gorzej poszło Polsce I, która wprawdzie w pierwszym meczu okazała się lepsza od drugiego zespołu Słowacji (21:14, 21:18), ale musiała uznać wyższość pierwszej ekipy Kazachstanu, z którą nie ugrała nawet jednej partii (9:21, 13:21) –  informują organizatorzy.

Nadmienić należy, że w półfinale polskie drużyny rozegrały mecz przeciwko sobie. Lepsza okazała się drużyna II, która pokonała rodaków do 12 i 13 punktów, tym samym zapewniając sobie udział w finale z drużyną z Kazachstanu.

Jednak w sporcie osób niepełnosprawnych wyniki nie są najważniejsze, a możliwość rywalizacji, sprawdzania się do przełamywania barier, dlatego obu drużynom składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 (kb) fot. archiwum prywatne Jacka Molińskiego

Zwycięska drużyna, od lewej:
Artur Wąsowicz - IKS Atak, Łukasz Zieliński - Start Zielona Góra, Jacek Moliński - Start Zielona Góra. 

 

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

glory

ekogroszek baner

Nie przegap tych artykułów.