sobota 08.08.2020

Imieniny: Cypriana Dominika

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Mieszkaniec gminy Miękinia z Pucharem Świata!

Mieszkaniec gminy Miękinia z Pucharem Świata!

09.08. 2018

Sport odgrywa coraz ważniejszą rolę w życiu wielu z nas. Siłownie nie narzekają na brak klientów, a wszelkie organizowane zawody cieszą się ogromną frekwencją.

Są dyscypliny bardziej znane i mniej, jedni je uprawiają dla dobrej kondycji fizycznej, inni by się sprawdzić...

W sezonie letnim rozpoczęto rozgrywki w siatkówkę plażową, która jest odwzorowaniem gry piłki siatkowej. Jedyną różnicę możemy zauważyć w podłożu, po którym stąpamy. W tym przypadku warunki są utrudnione, ponieważ teren jest grządki i nierówny. Problemem, nawet  w najdokładniejszym podaniu, może okazać się wiatr, który potrafi znacząco zmienić kierunek lotu piłki.

Jednak to nie zniechęca miłośników tej dyscypliny. Jednym z nich jest 47- letni mieszkaniec Miękini, pan Jacek Moliński. Jest on reprezentantem polskiej kadry w Siatkówce Osób Niepełnosprawnych. Podzielił się z nami informacją o sukcesie, który odniósł razem z drużyną na tegorocznych zawodach o Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych w Kazachstanie.

- W siatkówkę gram od wielu lat, lubię ten sport. Mam za sobą wiele osiągnięć. Brałem udział w Paraolimpiadzie w Sidney. Kilka lat temu zorganizowaliśmy zawody w piłkę siatkową halową w Miękini. Na moje zaproszenie przyjechali koledzy z reprezentacji Polski w Siatkówce Osób Niepełnosprawnych – opowiada pan Jacek. - W dniach 3-5 sierpnia br. wyjechaliśmy do Kazachstanu. W Aktau odbywały się zawody siatkarskie o Plażowy Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych.

W  rozgrywkach udział wzięły dwie polskie drużyny. Polska II wygrała Puchar Świata pokonując reprezentację gospodarzy, natomiast Polska I zdobyła 4. miejsce. Nadmienić tu należy, że zasady gry są praktycznie takie same jak u osób pełnosprawnych. Jedna różnica jest taka, że jedna drużyna liczy trzech zawodników.

Do Kazachstanu wyjechali zawodnicy trzech klubów: ZSR Start Zielona Góra, Start Łódź oraz IKS Atak Elblągg.  W pierwszym zespole zagrali: Rafał Wójtowicz, Krzysztof Wojtaszek, Mateusz Pilak oraz rezerwowy – Mateusz Tyrcz. Drugą drużynę tworzyli: Artur Wąsowicz, Jacek Moliński i Łukasz Zieliński.

- W fazie grupowej lepiej poradziła sobie Polska II, która tę część turnieju przeszła bez porażki. Najpierw biało-czerwoni, bez straty seta, uporali się z pierwszym zespołem Słowacji (21:8, 21:12), a następnie w takim samym stosunku setowym wykazali wyższość nad drugim zespołem Kazachstanu (21:18, 21:13). Nieco gorzej poszło Polsce I, która wprawdzie w pierwszym meczu okazała się lepsza od drugiego zespołu Słowacji (21:14, 21:18), ale musiała uznać wyższość pierwszej ekipy Kazachstanu, z którą nie ugrała nawet jednej partii (9:21, 13:21) –  informują organizatorzy.

Nadmienić należy, że w półfinale polskie drużyny rozegrały mecz przeciwko sobie. Lepsza okazała się drużyna II, która pokonała rodaków do 12 i 13 punktów, tym samym zapewniając sobie udział w finale z drużyną z Kazachstanu.

Jednak w sporcie osób niepełnosprawnych wyniki nie są najważniejsze, a możliwość rywalizacji, sprawdzania się do przełamywania barier, dlatego obu drużynom składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 (kb) fot. archiwum prywatne Jacka Molińskiego

Zwycięska drużyna, od lewej:
Artur Wąsowicz - IKS Atak, Łukasz Zieliński - Start Zielona Góra, Jacek Moliński - Start Zielona Góra. 

 

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

I dlatego jestem za tym żeby inwestować w lokalny sport bo w przypadku sukcesu będzie to ogromna reklama dla miejscowości. Mam nadzieję że po najbliższych wyborach zwycięzcy pomyślą o takich ludziach i przeznaczą fundusze na rozwój lokalnych inwestycji związanych ze sportem?

This comment was minimized by the moderator on the site

gratuluję i życzę kolejnych sukcesów

This comment was minimized by the moderator on the site

Kolejne sukcesy można wspomóc a wystarczy że rządzący pomogą trochę i znajdą fundusze lub sponsora. Jest naprawdę wiele opcji tylko trzeba trochę chęci. Bez wsparcia o sukcesy ciężko chociaż nasi pokazują że i dają radę.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

jakby były przestrzsegane wytyczne to nie byłoby tyle zakażeń. wiele osób w sklepie nie ma maseczki ...
alina skomentował/a Złote gody Państwa Patarewiczów
Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka.Tak miłych i dobrych ludzi nie spotyka się często,a ja ich spotka...
To dobrze, że samorządowcy z Udanina pamiętają o Polskich bohaterach. Na Polskę nie jesteśmy zdani,...
Pamięć. Honor. Godność. Uczciwość. Rodzina. Ojczyzna. Braterstwo. Jak się jest porządnym człow...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…