wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport poniedziałek, 15 luty 2021 11:57


Mimo zimy siatkarki z Miękini mają gorący czas




Sekcja siatkarska Uczniowskiego Klubu Sportowego Gminy Miękinia nie ma zimowej przerwy. Dziewczęta trenują i grają turnieje.


W sobotę odbył się turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Dolnego Ślaska Kinder+Sport dwójek. Zespół w składzie Milena Sikora, Emilka Wierzchowska i Ela Pośnik zdobył w nim trzecie miejsce, potwierdzając, że zalicza się do topowych zespołów w województwie.

Drugi zespół w składzie Ania Pośnik, Łucja Janik i Milena Kopczyńska otarł się o awans do miejsc 5-8, kończąc jednak zmagania na 15. miejscu, co również cieszy biorąc pod uwagę, że w zawodach wzięły udział 44 zespoły. Drugi turniej kwalifikacyjny odbędzie się 10 kwietnia. 

Tydzień wcześniej odbył się pierwszy turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Dolnego Śląska Kinder+Sport trójek. Drużyna UKS w składzie Aniela Kurasiewicz, Marlena Śliwa, Sandra Sulima, Nina Kunik zdobyła na nim 6 miejsce.

W pierwszej rundzie turnieju dziewczyny wygrały  wszystkie swoje mecze, z Piastem Głogów 1, Miliczem 1, Volley Wrocław 2 i Echo Twardogóra 2, docierając do najlepszej 12..

– W rundzie finałowej zaczynamy od pewnego zwycięstwa z Echo Twardogóra 1, następnie po wyrównanej walce wygrywamy z Oborniki Śląskie 1. Kolejny mecz pada łupem przeciwnika, jednego z faworytów do medalu, Kinder Volley Wałbrzych. Szybko jednak się podnosimy i pewnie wygrywamy z Zenit Wrocław. Ostatni mecz tej rundy przegrywamy z Wieżą Radków 1, ale mecz był wyrównany i pokazaliśmy dobrą grę. W tej fazie zajmujemy 3 miejsce w grupie, ustępując tylko faworytom – czytamy na stronie klubu.

Ostatecznie drużyna zajęła 6 miejsce i zagra w zaplanowanym na maj turnieju finałowym.

7 lutego młodziczki rozpoczęły walkę o miejsca 5-8 w rundzie finałowej ligi młodziczek. W pierwszym meczu wygrały 2-0 z faworyzowanym AZS AWF SMS I Wrocław. Była to  bardzo równa gra, która przyniosła zawodniczkom dużo radości z pokonania wymagającego rywala. Drugi mecz rozpoczął się również od wygranego seta, ale ostatecznie zespół z Miękini uległ  drużynie MKS Chełmiec Wałbrzych. Po 1 kolejce rundy finałowej dziewczyny zajmują I miejsce w grupie i zdaniem trenera wszystko przed nimi. Przypomnijmy, że poprzedni sezon młodziczki zakończyły na 18. miejscu. Kolejne ligowe mecze rozegrają 21 lutego w Wałbrzychu.

W lutym do klubu dotarły też dobre wiadomości o  powołaniu Jagody Chruścickiej i Zuzanny Iwasieczko do Kadry Województwa Dolnośląskiego - rocznik 2007. Gratulujemy zawodniczkom, trenerom i rodzicom. 

W rozgrywkach piłkarskich trwa przerwa zimowa. W ramach przygotowań do sezonu drużyny rozgrywają sparingi. Zgodnie z terminarzem DZPN-u trampkarze i młodziki rozpoczną rundę wiosenną 20 marca. O wznowieniu rozgrywek na pewno napiszemy.

UKS Gminy Miękinia powstał w 2018 roku z inicjatywy wójta Jana Mariana Grzegorczyna. Jego celem jest szkolenie dzieci i młodzieży, w dziewczęcej piłce siatkowej oraz chłopięcej piłce nożnej. Aktualnie w sekcji piłkarskiej działa dziesięć drużyn, a w siatkarskiej sześć grup. W sumie skupia on ponad 300 młodych zawodników i zawodniczek. Prezesem klubu jest Grzegorz Herbuś, który odpowiada też za piłkę nożną. Koordynatorem  i trenerem  grup siatkarskich jest Karol Bernatek.

OLO / fot. UKS

 

<-- || -->

 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz. 3 minut temu
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. godzinę temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…