sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Mimo zimy siatkarki z Miękini mają gorący czas

Mimo zimy siatkarki z Miękini mają gorący czas

Pn, 15.02.2021 11:57
 •  

Sekcja siatkarska Uczniowskiego Klubu Sportowego Gminy Miękinia nie ma zimowej przerwy. Dziewczęta trenują i grają turnieje.


W sobotę odbył się turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Dolnego Ślaska Kinder+Sport dwójek. Zespół w składzie Milena Sikora, Emilka Wierzchowska i Ela Pośnik zdobył w nim trzecie miejsce, potwierdzając, że zalicza się do topowych zespołów w województwie.

Drugi zespół w składzie Ania Pośnik, Łucja Janik i Milena Kopczyńska otarł się o awans do miejsc 5-8, kończąc jednak zmagania na 15. miejscu, co również cieszy biorąc pod uwagę, że w zawodach wzięły udział 44 zespoły. Drugi turniej kwalifikacyjny odbędzie się 10 kwietnia. 

Tydzień wcześniej odbył się pierwszy turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Dolnego Śląska Kinder+Sport trójek. Drużyna UKS w składzie Aniela Kurasiewicz, Marlena Śliwa, Sandra Sulima, Nina Kunik zdobyła na nim 6 miejsce.

W pierwszej rundzie turnieju dziewczyny wygrały  wszystkie swoje mecze, z Piastem Głogów 1, Miliczem 1, Volley Wrocław 2 i Echo Twardogóra 2, docierając do najlepszej 12..

– W rundzie finałowej zaczynamy od pewnego zwycięstwa z Echo Twardogóra 1, następnie po wyrównanej walce wygrywamy z Oborniki Śląskie 1. Kolejny mecz pada łupem przeciwnika, jednego z faworytów do medalu, Kinder Volley Wałbrzych. Szybko jednak się podnosimy i pewnie wygrywamy z Zenit Wrocław. Ostatni mecz tej rundy przegrywamy z Wieżą Radków 1, ale mecz był wyrównany i pokazaliśmy dobrą grę. W tej fazie zajmujemy 3 miejsce w grupie, ustępując tylko faworytom – czytamy na stronie klubu.

Ostatecznie drużyna zajęła 6 miejsce i zagra w zaplanowanym na maj turnieju finałowym.

7 lutego młodziczki rozpoczęły walkę o miejsca 5-8 w rundzie finałowej ligi młodziczek. W pierwszym meczu wygrały 2-0 z faworyzowanym AZS AWF SMS I Wrocław. Była to  bardzo równa gra, która przyniosła zawodniczkom dużo radości z pokonania wymagającego rywala. Drugi mecz rozpoczął się również od wygranego seta, ale ostatecznie zespół z Miękini uległ  drużynie MKS Chełmiec Wałbrzych. Po 1 kolejce rundy finałowej dziewczyny zajmują I miejsce w grupie i zdaniem trenera wszystko przed nimi. Przypomnijmy, że poprzedni sezon młodziczki zakończyły na 18. miejscu. Kolejne ligowe mecze rozegrają 21 lutego w Wałbrzychu.

W lutym do klubu dotarły też dobre wiadomości o  powołaniu Jagody Chruścickiej i Zuzanny Iwasieczko do Kadry Województwa Dolnośląskiego - rocznik 2007. Gratulujemy zawodniczkom, trenerom i rodzicom. 

W rozgrywkach piłkarskich trwa przerwa zimowa. W ramach przygotowań do sezonu drużyny rozgrywają sparingi. Zgodnie z terminarzem DZPN-u trampkarze i młodziki rozpoczną rundę wiosenną 20 marca. O wznowieniu rozgrywek na pewno napiszemy.

UKS Gminy Miękinia powstał w 2018 roku z inicjatywy wójta Jana Mariana Grzegorczyna. Jego celem jest szkolenie dzieci i młodzieży, w dziewczęcej piłce siatkowej oraz chłopięcej piłce nożnej. Aktualnie w sekcji piłkarskiej działa dziesięć drużyn, a w siatkarskiej sześć grup. W sumie skupia on ponad 300 młodych zawodników i zawodniczek. Prezesem klubu jest Grzegorz Herbuś, który odpowiada też za piłkę nożną. Koordynatorem  i trenerem  grup siatkarskich jest Karol Bernatek.

OLO / fot. UKS

 

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 4 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 4 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…