niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Mimo zimy siatkarki z Miękini mają gorący czas

Mimo zimy siatkarki z Miękini mają gorący czas

Pn, 15.02.2021 11:57

Sekcja siatkarska Uczniowskiego Klubu Sportowego Gminy Miękinia nie ma zimowej przerwy. Dziewczęta trenują i grają turnieje.W sobotę odbył się turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Dolnego Ślaska Kinder+Sport dwójek. Zespół w składzie Milena Sikora, Emilka Wierzchowska i Ela Pośnik zdobył w nim trzecie miejsce, potwierdzając, że zalicza się do topowych zespołów w województwie.

Drugi zespół w składzie Ania Pośnik, Łucja Janik i Milena Kopczyńska otarł się o awans do miejsc 5-8, kończąc jednak zmagania na 15. miejscu, co również cieszy biorąc pod uwagę, że w zawodach wzięły udział 44 zespoły. Drugi turniej kwalifikacyjny odbędzie się 10 kwietnia. 

Tydzień wcześniej odbył się pierwszy turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Dolnego Śląska Kinder+Sport trójek. Drużyna UKS w składzie Aniela Kurasiewicz, Marlena Śliwa, Sandra Sulima, Nina Kunik zdobyła na nim 6 miejsce.

W pierwszej rundzie turnieju dziewczyny wygrały  wszystkie swoje mecze, z Piastem Głogów 1, Miliczem 1, Volley Wrocław 2 i Echo Twardogóra 2, docierając do najlepszej 12..

– W rundzie finałowej zaczynamy od pewnego zwycięstwa z Echo Twardogóra 1, następnie po wyrównanej walce wygrywamy z Oborniki Śląskie 1. Kolejny mecz pada łupem przeciwnika, jednego z faworytów do medalu, Kinder Volley Wałbrzych. Szybko jednak się podnosimy i pewnie wygrywamy z Zenit Wrocław. Ostatni mecz tej rundy przegrywamy z Wieżą Radków 1, ale mecz był wyrównany i pokazaliśmy dobrą grę. W tej fazie zajmujemy 3 miejsce w grupie, ustępując tylko faworytom – czytamy na stronie klubu.

Ostatecznie drużyna zajęła 6 miejsce i zagra w zaplanowanym na maj turnieju finałowym.

7 lutego młodziczki rozpoczęły walkę o miejsca 5-8 w rundzie finałowej ligi młodziczek. W pierwszym meczu wygrały 2-0 z faworyzowanym AZS AWF SMS I Wrocław. Była to  bardzo równa gra, która przyniosła zawodniczkom dużo radości z pokonania wymagającego rywala. Drugi mecz rozpoczął się również od wygranego seta, ale ostatecznie zespół z Miękini uległ  drużynie MKS Chełmiec Wałbrzych. Po 1 kolejce rundy finałowej dziewczyny zajmują I miejsce w grupie i zdaniem trenera wszystko przed nimi. Przypomnijmy, że poprzedni sezon młodziczki zakończyły na 18. miejscu. Kolejne ligowe mecze rozegrają 21 lutego w Wałbrzychu.

W lutym do klubu dotarły też dobre wiadomości o  powołaniu Jagody Chruścickiej i Zuzanny Iwasieczko do Kadry Województwa Dolnośląskiego - rocznik 2007. Gratulujemy zawodniczkom, trenerom i rodzicom. 

W rozgrywkach piłkarskich trwa przerwa zimowa. W ramach przygotowań do sezonu drużyny rozgrywają sparingi. Zgodnie z terminarzem DZPN-u trampkarze i młodziki rozpoczną rundę wiosenną 20 marca. O wznowieniu rozgrywek na pewno napiszemy.

UKS Gminy Miękinia powstał w 2018 roku z inicjatywy wójta Jana Mariana Grzegorczyna. Jego celem jest szkolenie dzieci i młodzieży, w dziewczęcej piłce siatkowej oraz chłopięcej piłce nożnej. Aktualnie w sekcji piłkarskiej działa dziesięć drużyn, a w siatkarskiej sześć grup. W sumie skupia on ponad 300 młodych zawodników i zawodniczek. Prezesem klubu jest Grzegorz Herbuś, który odpowiada też za piłkę nożną. Koordynatorem  i trenerem  grup siatkarskich jest Karol Bernatek.

OLO / fot. UKS

 
powrót na górę
 • SzerLook powiedział(a) Więcej
  Junior nie jest lepszy... poszukaj, poczytaj. Obecna partia nie zawsze ma z tym problem  :evil: 48 minut temu.
 • Xxx powiedział(a) Więcej
  Brawo Wy ale to raczej nie jest zadanie dla dzielnicowych . Ciekawe jakie mają rozpoznanie rejonu ?ale czego... godzinę temu.
 • zapomnij powiedział(a) Więcej
  prędzej doczekasz się emerytury niż tej drogi... niestety!! 3 godziny temu.
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 3 godziny temu.
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 4 godziny temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …