wtorek 03.10.2023

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Sport poniedziałek, 15 luty 2021 11:57


Mimo zimy siatkarki z Miękini mają gorący czas

SkomentujSekcja siatkarska Uczniowskiego Klubu Sportowego Gminy Miękinia nie ma zimowej przerwy. Dziewczęta trenują i grają turnieje.W sobotę odbył się turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Dolnego Ślaska Kinder+Sport dwójek. Zespół w składzie Milena Sikora, Emilka Wierzchowska i Ela Pośnik zdobył w nim trzecie miejsce, potwierdzając, że zalicza się do topowych zespołów w województwie.

Drugi zespół w składzie Ania Pośnik, Łucja Janik i Milena Kopczyńska otarł się o awans do miejsc 5-8, kończąc jednak zmagania na 15. miejscu, co również cieszy biorąc pod uwagę, że w zawodach wzięły udział 44 zespoły. Drugi turniej kwalifikacyjny odbędzie się 10 kwietnia. 

Tydzień wcześniej odbył się pierwszy turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Dolnego Śląska Kinder+Sport trójek. Drużyna UKS w składzie Aniela Kurasiewicz, Marlena Śliwa, Sandra Sulima, Nina Kunik zdobyła na nim 6 miejsce.

W pierwszej rundzie turnieju dziewczyny wygrały  wszystkie swoje mecze, z Piastem Głogów 1, Miliczem 1, Volley Wrocław 2 i Echo Twardogóra 2, docierając do najlepszej 12..

– W rundzie finałowej zaczynamy od pewnego zwycięstwa z Echo Twardogóra 1, następnie po wyrównanej walce wygrywamy z Oborniki Śląskie 1. Kolejny mecz pada łupem przeciwnika, jednego z faworytów do medalu, Kinder Volley Wałbrzych. Szybko jednak się podnosimy i pewnie wygrywamy z Zenit Wrocław. Ostatni mecz tej rundy przegrywamy z Wieżą Radków 1, ale mecz był wyrównany i pokazaliśmy dobrą grę. W tej fazie zajmujemy 3 miejsce w grupie, ustępując tylko faworytom – czytamy na stronie klubu.

Ostatecznie drużyna zajęła 6 miejsce i zagra w zaplanowanym na maj turnieju finałowym.

7 lutego młodziczki rozpoczęły walkę o miejsca 5-8 w rundzie finałowej ligi młodziczek. W pierwszym meczu wygrały 2-0 z faworyzowanym AZS AWF SMS I Wrocław. Była to  bardzo równa gra, która przyniosła zawodniczkom dużo radości z pokonania wymagającego rywala. Drugi mecz rozpoczął się również od wygranego seta, ale ostatecznie zespół z Miękini uległ  drużynie MKS Chełmiec Wałbrzych. Po 1 kolejce rundy finałowej dziewczyny zajmują I miejsce w grupie i zdaniem trenera wszystko przed nimi. Przypomnijmy, że poprzedni sezon młodziczki zakończyły na 18. miejscu. Kolejne ligowe mecze rozegrają 21 lutego w Wałbrzychu.

W lutym do klubu dotarły też dobre wiadomości o  powołaniu Jagody Chruścickiej i Zuzanny Iwasieczko do Kadry Województwa Dolnośląskiego - rocznik 2007. Gratulujemy zawodniczkom, trenerom i rodzicom. 

W rozgrywkach piłkarskich trwa przerwa zimowa. W ramach przygotowań do sezonu drużyny rozgrywają sparingi. Zgodnie z terminarzem DZPN-u trampkarze i młodziki rozpoczną rundę wiosenną 20 marca. O wznowieniu rozgrywek na pewno napiszemy.

UKS Gminy Miękinia powstał w 2018 roku z inicjatywy wójta Jana Mariana Grzegorczyna. Jego celem jest szkolenie dzieci i młodzieży, w dziewczęcej piłce siatkowej oraz chłopięcej piłce nożnej. Aktualnie w sekcji piłkarskiej działa dziesięć drużyn, a w siatkarskiej sześć grup. W sumie skupia on ponad 300 młodych zawodników i zawodniczek. Prezesem klubu jest Grzegorz Herbuś, który odpowiada też za piłkę nożną. Koordynatorem  i trenerem  grup siatkarskich jest Karol Bernatek.

OLO / fot. UKS

 
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

plakat centrum 2.08. 1

handlo

eko006groszek

Nie przegap tych artykułów.