środa 28.02.2024

Imieniny: Romana Ludomira

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport poniedziałek, 11 grudzień 2023 09:45


Pasmo sukcesów średzian na XXIV Dolnośląskich Igrzyskach LZS

SkomentujDziewiętnastego listopada odbył się Finał Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS w Bystrzycy koło Oławy, gdzie czołowe miejsca w kategorii „seniorzy i seniorki” oraz „młodziki” przypadły zawodnikom z klubu UKS Złota Korona Środa Śląska.


Fot. UKS Złota Korona Środa Śląska Fot. UKS Złota Korona Środa Śląska


Mistrzem Dolnego Śląska został reprezentant naszego miasta Andrzej Hubiak, który na siedem partii w całym turnieju wygrał sześć, a jedną zremisował. Na czternaście punktów możliwych do zdobycia, zgromadził trzynaście ogrywając przy tym zawodnika z reprezentacji Polski oraz wielu doświadczonych graczy występujących w finałach dolnośląskich zawodów. Drugie miejsce wśród seniorek zajęła mieszkanka Słupa Magdalena Niemiec, w czego konsekwencji została wicemistrzynią turnieju z sześcioma zwycięskimi rundami na koncie i tylko jedną porażką, osiągając ostatecznie wynik dwunastu punktów na czternaście dostępnych. Z kolei Karol Czechowicz, mieszkaniec Lipnicy oraz uczeń szkoły podstawowej w Szczepanowie zdobył w kategorii „młodziki” dziesięć punktów na czternaście możliwych plasując się tym samym na podium wraz z brązowym medalem za trzecie miejsce.

Oprócz wymienionej trójki, klub UKS Złota Korona Środa Śląska na dolnośląskich finałach dumnie reprezentowali również: Ewelina Czechowicz, Antoni Czechowicz, Marceli Niemiec, Julia Niemiec, Michał Milewicz, Wiktor Skorupiński i Ignacy Marcinkowski. Wszystkim naszym zawodnikom, którzy stanęli w szranki z innymi warcabistami serdecznie dziękujemy za udział w turnieju oraz składamy gratulacje nie tylko za zdobyte medale, ale też i sportową waleczność jaką wykazali się wszyscy członkowie klubu w trakcie Dolnośląskich Igrzysk.

Choć klub UKS Złota Korona Środa Śląska jest jeszcze młodą organizacją to już może pochwalić się znacznymi efektami.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wysiłki i zaangażowanie wszystkich zainteresowanych od członków naszego klubu po przedstawicieli władz samorządowych, którzy cały czas wspierają naszą działalność. Z tego miejsca składamy zatem podziękowania Burmistrzowi Środy Śląskiej Panu Adamowi Rucińskiemu za udostępnienie klubowi środka transportu na potrzeby tego finału oraz Panu Prezesowi LZS Arkadiuszowi Gruszczyńskiemu za ciągłą pomoc w organizacji działalności Złotej Korony.

Wszystkich zainteresowanych warcabami i wstąpieniem w szeregi klubu odsyłamy do naszej strony na Facebooku, którą prowadzi Pani Ewelina oraz zapraszamy do średzkiego Centrum NGO, gdzie spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie szesnastej i wspólnie spędzamy czas na doskonaleniu naszych umiejętności gry w warcaby, ciągłym rozwijaniu wspólnej pasji i przygotowywaniu się do jak najlepszego reprezentowania naszej lokalnej, małej ojczyzny podczas wielu turniejów i wydarzeń w różnych zakątkach Polski.

Ze sportowym pozdrowieniem
Sekretarz UKS Złota Korona Środa Śląska
Andrzej Hubiak

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.