piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Po tym meczu można sądzić, że Polonię stać na wszystko

Po tym meczu można sądzić, że Polonię stać na wszystko

N, 27.09.2020 12:54

Pamiętacie serię Rocky? W finałowej walce tytułowy Rocky jest zawsze obijany przez przeciwnika. Ma przebłyski, ale ogólnie coś mu nie idzie. A kiedy zostaje ostatnia runda, sytuacja się odwraca, każdy cios, każdy unik idzie mu jak z nut. Tak wyglądał wczorajszy mecz Polonii z WKS Wierzbice.Szybko stracona bramka nakreśliła scenariusz tego meczu, a tak się przynajmniej wydawało. Przeciwnik nie był zdecydowanie lepszy, na pewno lepiej organizował obronę i ataki, byli zawsze o krok przed drużyną ze Środy Śl. W pierwszej połowie Polonia w zasadzie nie zmusiła do pracy bramkarza rywali. Rozgrywanie piłki od stoperów jak i próby podań pomijających linie środka nie przynosiły większych efektów. To zawodnicy Wierzbic raz za razem dochodzili do sytuacji bramkowych. Tak wyglądało pierwsze 45 minut.

Po gwizdku otwierającym drugą połowę, Polonia ruszyła jakby bardziej zmobilizowana. To szybko przyniosło efekty. Indywidualna akcja Adama Andrusika i remisujemy z WKS. Niestety odpowiedź rywali przyszła bardzo szybko i znowu obejmują prowadzenie. W takich sytuacjach można przygasnąć na boisku, kiedy  wyrównujesz po ciężkich bojach i zaraz po chwili radości tracisz wyrównanie. Tylko kiedy pokazać charakter jak nie teraz?! I tu czapki z głów Panowie! Wszystko było w Waszych głowach, wygraliście ten mecz na długo przed gwizdkiem końcowym.

Nieskuteczność dotychczasowej taktyki zmieniła podejście naszego zespołu. Skrzydłami co chwilę ruszały kontrataki, przeciwnik otwierający już szampana nie był  stanie skutecznie blokować indywidualnych wejść średzian w swoje pole karne i kolejno po indywidualnych akcjach, piłkę w bramce umieszczają Robert Dutko i po raz drugi Adam Andrusiak. I chyba tylko gwizdek kończący spotkanie zatrzymał Polonię.

Po 10 kolejkach Polonia Środa Śląska zajmuje 5 miejsce, mając 6 punktów straty do liderującej Pogoni Oleśnica. Czy stać naszą drużynę na awans? Po tym meczu wiem, że stać ją na wszystko. Można gorzej wejść w mecz, być słabszym od rywala czy mieć po prostu gorszy dzień, ale z taką ”głową” nie ma rzeczy niemożliwych.

Piękno piłki porywa miliardy ludzi, bo składową zwycięstwa jest wiele czynników, ale największą jest serce. Jak Rocky zdemolowany przez rywala wygrywa przed ostatnim gongiem dając z siebie wszystko, tak piłkarze odwracający losy meczu zawsze będą porywały kibiców. A dla tych klub przygotował specjalny autobus, w ramach darmowego transportu kibiców. Tych nie było wielu, ale też akcja jest świeża. Wierzę, że z każdym kolejnym meczem liczba wyjazdowiczów będzie się powiększać. Serdecznie zapraszam. Chłopcy nas potrzebują.

WKS WIERZBICE - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 2:3 (1:0)

Paweł Lipnicki / fot. wime.net.pl
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 2 godziny temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Idź z tymi informacjami na policję.  2 godziny temu.
 • Dawid powiedział(a) Więcej
  Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 3 godziny temu.
 • karol powiedział(a) Więcej
  a kogo ci debile sredzcy mają się w naszym miescie bać ̣...POLICJI,STRAZY WIEJSKIEJ??? 4 godziny temu.
 • 607 543 285 powiedział(a) Więcej
  Wszyscy dbają o środowiska to skąd ten smog i ścieki w rzekach? 5 godzin temu.
 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  Jarek coś ty chłopie narobił ty już masz. Kibel zabiłeś jedną osobę , jechałeś naćpany, uciekłeś... 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM