piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna Juliana

  Dział: Sport poniedziałek, 11 kwiecień 2022 15:27


Pogoń Miękinia wygrywa najważniejszy mecz sezonu i utrzymuje pozycję lidera [wypowiedzi i zdjęcia]
W 20. kolejce wrocławskiej A-klasy Pogoń Miękinia zmierzyła się w Smolcu z miejscowym Sokołem. Spotkanie zakończyło się cennym zwycięstwem gości 1:0 (0:0).

Zarówno zawodnicy Pogoni, jak i Sokoła, wyszli na murawę niezwykle zmotywowani. Oba zespoły przystępowały do spotkania z taką samą ilością punktów, choć dzięki jesiennej wygranej w bezpośrednim starciu to Pogoń znajdowała się na pierwszym miejscu w grupie. Wagą niedzielnego meczu był więc fotel lidera, a zwycięstwo którejkolwiek z drużyn znacznie przybliżyłoby ją do awansu.

Ostatecznie świętować mogła Pogoń Miękinia, która po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu wywiozła ze Smolca trzy punkty. - Pierwsza połowa była pod dyktando przeciwników. Grali z wiatrem, było trudno, ale wyszliśmy obronną ręką i nie straciliśmy bramki. W drugiej połowie przycisnęliśmy, każdy z nas zostawił serducho na boisku i mamy lidera, z czego bardzo się cieszymy. Przeciwnik oczywiście postawił trudne warunki. Wiedzieli, o co grają. Było kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola po obu stronach, ale mamy Krzyśka Dziwera w bramce, więc jestem spokojny. (...) Każdy następny mecz to będzie pełna mobilizacja. Mam nadzieję, że do końca rundy uda się nie stracić punktów i będziemy mogli cieszyć się z awansu - podsumował spotkanie zawodnik Pogoni Sławomir Puzio.

- Stroną, która więcej grała i kreowała sytuacji, byliśmy my. Powinniśmy wykorzystać tę przewagę. Jest mi smutno przede wszystkim dlatego, że ta praca, ten wysiłek i dobra gra, nie została przypieczętowana zwycięstwem. Szkoda mi zawodników, uważam, że sprawili dzisiaj kibicom dużą przyjemność swoją grą. Pokazali, że mimo trudności są zespołem, który ma pomysł i wie, co chce osiągnąć. Taka jest piłka, nie zawsze wygrywa lepszy. (...) W tej chwili musimy obserwować Miękinię i patrzeć, czy straci punkty. Przed nami jeszcze sporo meczów, nie zawsze będą one łatwe. Na pewno mogę zagwarantować, że będziemy walczyć do końca - powiedział po meczu trener Sokoła Tomasz Kosztowniak.

STS Sokół Smolec - Pogoń Miękinia 0:1 (0:0)

Składy:
Sokół Smolec: Galant, Gorzka, Gil S., Rybus, Juszczak (61' Smużyński), Wysoczański, Szewczyk (80' Siudek), Mikuś, Bujoczek, Ludwiczak, Musiatowicz (46' Matkowski)
Pogoń Miękinia: Wypych, Wójcikowski, Wiktorowski (70' Antoszczuk), Puzio, Piłat (46' Przystawa), Dziwer, Szmajda, Markowski (76' Faustyniak), Ulatowski (85' Sługocki), Ramiączek, Serwa (64' Kossakowski)

Bramka:
0:1 - 77’ Ramiączek

OLO

<-- || -->

 • dsr powiedział(a) Więcej
  Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... godzinę temu.
 • Putin powiedział(a) Więcej
  Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 6 godzin temu.
 • Banan powiedział(a) Więcej
  Owocowe Środy. 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …