wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport piątek, 13 sierpień 2021 10:28


Polonia Środa Śląska gotowa na ligowe zmagania
Pięć tygodni trwał okres przygotowawczy Polonii Środa Śląska. W sobotę średzianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną Czarnych Jelcz-Laskowice.

Fot. Paweł Lipnicki / Wime.net.pl Fot. Paweł Lipnicki / Wime.net.pl


W minionym sezonie Polonia uzbierała 54 punkty. Odniosła 17 zwycięstw, 3 razy zremisowała, a 11 meczów przegrała. To pozwoliło jej zająć czwarte miejsce w lidze. Był to najwyższy wynik od 9 lat, kiedy to w 2012 drużyna zdobyła tytuł wicemistrza.

Po męczącym sezonie nastąpił okres roztrenowania, a po nim krótkie wolne. Od pięciu tygodni zawodnicy znów intensywnie trenują. – Okres przygotowawczy jeszcze trwa, do dzisiaj. Pracujemy nad tym żeby drużyna się zespoliła, bo pojawiło się w niej dużo nowych zawodników. To chłopcy ze Środy Śląskiej, którzy byli wcześniej na wypożyczeniach, są też nowe osoby z Wrocławia. Żałuję, że osoby, które były z nami opuściły nasze szeregi właściwie nie informując nas o tym. Dużo uwagi poświęciliśmy taktyce, którą będziemy chcieli wykorzystywać w każdym kolejnym meczu, z jak najlepszym efektem – mówi na czwartkowym treningu trener MLKS Polonia Grzegorz Sajewicz. Trudno mówić o jakimś konkretnym nastroju, w którym przystępujemy do rozgrywek, bo wszystko jeszcze się układa i zazębia. Jesteśmy zdeterminowani, aby wygrać pierwszy mecz, i każdy kolejny. Nie stawiamy siebie jakiś długofalowych celów, chcemy po prostu w każdym meczu dawać z siebie 100 procent – dodaje trener. 

Tak jak wspomniał trener szeregi Polonii zasiliło wielu nowych zawodników. Potwierdzone transfery to: Łukasz Spring (Odra Malczyce), Jakub Biliński (Odra Malczyce), Łukasz Skolimowski (Sokół Smolec), Paweł Rudnicki (Ambrozja Bogdaszowice), Kamil Żbik (MKP Wołów), Maciej Michalak (Orzeł Prusice).

Zawodnicy już nie mogą doczekać się pierwszego meczu. – Mieliśmy dużo jednostek treningowych i czekamy niecierpliwie, aby zobaczyć jak nasza gra będzie wyglądać w lidze. Rozegraliśmy kilka sparingów i to z dosyć dobrymi zespołami, bo przy trudnym przeciwniku lepiej i więcej można się nauczyć. Bez wątpienia pierwsze mecze będą ważne, bo one pozwalają nabrać pewności, stworzyć stabilny fundament, który pozwoli nam piąć się w górę tabeli – podkreśla kapitan drużyny Kamil Liberek.  

Pierwszy ligowy mecz Polonia rozegra na wyjeździe w sobotę 14 sierpnia o godz. 15.00. Jej przeciwnikiem będzie drużyna Czarnych Jelcz-Laskowice. Czarni zakończyli sezon na 12 miejscu w tabeli, lecz to oni wyszli zwycięsko z ostatniego pojedynku z naszym zespołem (5:1).

(OLO)

<-- || -->

 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  godzinę temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  TVN zrobił Ci wodę z mózgu. Jak te pajacu z PO dojdą do władzy to może i inflacja będzie 7 procent. Ale bezrobocie 20 procent. W każdej...
  godzinę temu.
 • Brygida powiedział(a) Więcej
  A teraz masz dużo większą płacę , przypomnę że wtedy za 1 zł kupiłaś chleb ,a dzisiaj za 5 zł , jak umiesz liczyć to sobie przelicz ??? godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…