piątek 01.12.2023

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport piątek, 13 sierpień 2021 10:28


Polonia Środa Śląska gotowa na ligowe zmagania

1 CommentPięć tygodni trwał okres przygotowawczy Polonii Środa Śląska. W sobotę średzianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną Czarnych Jelcz-Laskowice.


Fot. Paweł Lipnicki / Wime.net.pl Fot. Paweł Lipnicki / Wime.net.pl


W minionym sezonie Polonia uzbierała 54 punkty. Odniosła 17 zwycięstw, 3 razy zremisowała, a 11 meczów przegrała. To pozwoliło jej zająć czwarte miejsce w lidze. Był to najwyższy wynik od 9 lat, kiedy to w 2012 drużyna zdobyła tytuł wicemistrza.

Po męczącym sezonie nastąpił okres roztrenowania, a po nim krótkie wolne. Od pięciu tygodni zawodnicy znów intensywnie trenują. – Okres przygotowawczy jeszcze trwa, do dzisiaj. Pracujemy nad tym żeby drużyna się zespoliła, bo pojawiło się w niej dużo nowych zawodników. To chłopcy ze Środy Śląskiej, którzy byli wcześniej na wypożyczeniach, są też nowe osoby z Wrocławia. Żałuję, że osoby, które były z nami opuściły nasze szeregi właściwie nie informując nas o tym. Dużo uwagi poświęciliśmy taktyce, którą będziemy chcieli wykorzystywać w każdym kolejnym meczu, z jak najlepszym efektem – mówi na czwartkowym treningu trener MLKS Polonia Grzegorz Sajewicz. Trudno mówić o jakimś konkretnym nastroju, w którym przystępujemy do rozgrywek, bo wszystko jeszcze się układa i zazębia. Jesteśmy zdeterminowani, aby wygrać pierwszy mecz, i każdy kolejny. Nie stawiamy siebie jakiś długofalowych celów, chcemy po prostu w każdym meczu dawać z siebie 100 procent – dodaje trener. 

Tak jak wspomniał trener szeregi Polonii zasiliło wielu nowych zawodników. Potwierdzone transfery to: Łukasz Spring (Odra Malczyce), Jakub Biliński (Odra Malczyce), Łukasz Skolimowski (Sokół Smolec), Paweł Rudnicki (Ambrozja Bogdaszowice), Kamil Żbik (MKP Wołów), Maciej Michalak (Orzeł Prusice).

Zawodnicy już nie mogą doczekać się pierwszego meczu. – Mieliśmy dużo jednostek treningowych i czekamy niecierpliwie, aby zobaczyć jak nasza gra będzie wyglądać w lidze. Rozegraliśmy kilka sparingów i to z dosyć dobrymi zespołami, bo przy trudnym przeciwniku lepiej i więcej można się nauczyć. Bez wątpienia pierwsze mecze będą ważne, bo one pozwalają nabrać pewności, stworzyć stabilny fundament, który pozwoli nam piąć się w górę tabeli – podkreśla kapitan drużyny Kamil Liberek.  

Pierwszy ligowy mecz Polonia rozegra na wyjeździe w sobotę 14 sierpnia o godz. 15.00. Jej przeciwnikiem będzie drużyna Czarnych Jelcz-Laskowice. Czarni zakończyli sezon na 12 miejscu w tabeli, lecz to oni wyszli zwycięsko z ostatniego pojedynku z naszym zespołem (5:1).

(OLO)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

Nie przegap tych artykułów.