Turniej Tauron Czanka Cup to przede wszystkim okazja dla młodych siatkarek do pokazania się na szerszej arenie sportowej, a jednocześnie szansa dla klubów do wypatrywania młodych, zdolnych zawodniczek. W tegorocznej edycji turnieju zmierzyło się dwanaście drużyn młodzieżowych z Polski oraz z zagranicy. Zmagania na parkiecie Hali Sportowej w Częstochowie trwały dwa dni i wzięło w nich udział blisko 200 dziewcząt z rocznika 2007.
Do drugiego największego w województwie Śląskim miasta udały się również siatkarki reprezentujące UKS Gminy Miękinia. W sobotę, po bardzo dobrych meczach, wywalczyły awans do finałów. Tego dnia pokonały m.in. Częstochowiankę Częstochowa i Esperanto Warszawa. W niedzielnym spotkaniu półfinałowym uległy jednak kadrze złożonej z zawodniczek z województwa łódzkiego, a w meczu o III miejsce musiały uznać wyższość ukraińskiej Orbity Zaporoże.
- Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w turnieju na tak wielką skalę. Niewątpliwie było to dla nas jak do tej pory najważniejsze widowisko sportowe, w którym przyszło nam rywalizować. Jechaliśmy z założeniem zdobycia doświadczenia i wiedzy, a udało nam się wejść do najlepszej czwórki. To ogromny sukces, zarówno mój, jako trenera, jak i moich dziewczyn. Idziemy po więcej - podsumował weekendowe zmagania trener drużyny Mariusz Zbróg.
Kadra UKS Gminy Miękinia: Emilia Kisielewicz, Jolanta Bednarska, Martyna Kucza, Jula Czopek, Maja Kuriata, Jagoda Chruścicka, Antonina Zięba, Olga Rokita, Emilia Wierzchowska, Milena Sikora
Trener: Mariusz Zbróg
Statystyk: Dariusz Kisielewicz
Fotograf: Sylwester Bednarski
OLO
1. <Lepszy dobór kadry....< To teoria, a praktyka jest taka, że UM zmienił się ...