sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport środa, 03 styczeń 2024 10:12


Sukcesy średzkich karateków w 2023 r. - Mistrzynie Polski ze Środy Śląskiej

SkomentujZnakomicie w 2023 roku spisali się podopieczni trenera Bogusława Boczniewicza, którzy zdobyli w zawodach karate łącznie 36 medali: 20 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych.Współzawodnictwo średzkich karateków odbywa się w ramach Polskiej Unii Karate - Polski Związek Sportowy. Systematyczna praca przy wydatnym wsparciu Gminy Środa Śląska przyczyniła się do odnoszonych sukcesów zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Średzcy karatecy startowali m.in. w Mistrzostwach Europy Karate (Larnaca-Cypr), Mistrzostwach Polski Kadetów. Juniorów i Młodzieżowców - Parcela - Zielonki, Polish Open - największy turniej międzynarodowy w Polsce (Bielsko Biała ), Central Europe Open Karate WKF (Bydgoszcz,Pleszew), Grand Prix Slovakia (Bratysława), Światowej Lidze Karate - Karate1 Youth League na Cyprze we Włoszech i Chorwacji, Budapest Open, Arashi Kids (Legnica), Pucharze Gór Opawskich (Prudnik), Sudetes Open (Karpacz), XIII Grand Prix Śląska Polsko - Czeskiego (Głubczyce), Grand Prix Beskidów - Jaworze, Energa Grand Prix -Tczew, Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w turniejach klubowych Budokan Cup.

Poza udziałem w zawodach średzcy karatecy biorą udział w konsultacjach szkoleniowych gdzie pod okiem trenerów kadry narodowej poszerzają swoja wiedzę i umiejętności. Najbardziej utytułowane zawodniczki i zawodnicy to - Emilia Wysocka reprezentantka Polski - 11 zawodniczka ME w Larnace-Cypr, w-ce  mistrzyni Polski seniorek i juniorek, drużynowa Mistrzyni Polski, brązowa medalistka Grand Prix Słowacji i Budapest Open, 2 x złota medalistka w kadetkach i juniorkach Central Europe Open Karate w Pleszewie, podobnie 2 złote medale w turnieju rankingowym w Bydgoszczy, nr 1 w rankingu PUK juniorek w Polsce, zajmuje 20 miejsce na świecie w rankingu  WKF juniorek.

Milena Żurek - Członkini kadry Narodowej Puk, Mistrzyni Polski kadetek i drużynowa Mistrzyni Polski ,1-mce w Grand Prix Słowacji w Bratysławie w U-14, 2 m-ce w 26 Budapest Open ,1 m-ce Central Europe Open Karate – Pleszew w U-14, zdobywczyni 2 m-ca w Polish Open nr 1 w rankingu PUK w cadetkach

Amelia Wydra - Członkini Kadry Narodowej ,brązowa medalistka Mistrzostw Polski kadetek, drużynowa Mistrzyni Polski,1 m-ce w turnieju rankingowym w Bydgoszczy w U-14,1 m-ce W Grand Prix Beskidów w kadetkach, 3-mce w kadetkach Central Europe Open Karate w Pleszewie nr.4 w rankingu PUK w kadetkach i Szymon Tułak który był 7 w Mistrzostwach Polski Kadetów.

Tak liczne sukcesy sportowe i duża aktywność szkoleniowa możliwa jest dzięki dużemu wsparciu finansowemu Gminy Środa Śląska. Tą drogą dziękujemy także rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci w ich sportowej pasji.

Zajęcia sekcji karate w Środzie Śląskiej odbywały się 3 razy w tygodniu, a dla kadry zawodniczej prowadzone były zajęcia dodatkowe.

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania roku Klubu Budokan Wrocław i zawodników średzkiej sekcji karate: https://fb.watch/pkaWBTdLxS/

(bb)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

glory

stihl

Nie przegap tych artykułów.