poniedziałek 06.07.2020

Imieniny: Dominiki Gotarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Trwają Mistrzostwa Powiatu Średzkiego Dzieci i Młodzieży w Sześcioboju

Trwają Mistrzostwa Powiatu Średzkiego Dzieci i Młodzieży w Sześcioboju

23.07. 2019

Wakacje, to czas zabaw i rywalizacji sportowych. Także Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, przy wsparciu gmin, postanowiło zorganizować zawody, w których zostanie wyłoniona najlepsza grupa młodzieży reprezentująca powiat.

W poniedziałek 22 lipca do sportowych zmagań przystąpiły sołectwa z terenu gminy Środa Śląska. Udział zgłosiły drużyny: Proszków, Wojczyce, Bukówek oraz Środa Śląska, gościem specjalnym była grupa z Ukrainy. Dzieci z Drohobycza chętnie brały udział w konkurencjach oraz uzupełniały braki w drużynie Średzkiej.  Jak wyjaśniała Ewa Sikora, główny koordynator zawodów - rywalizujemy fair play i pamiętamy, że to forma zabawy i spędzenia wolnego czasu.  

Podczas średzkich eliminacji uczestnicy rywalizowali na torze przeszkód, rzutach do kosza, skakance, żonglerce, strzałach karnych oraz przeciąganiu liny. W trakcie zmagań wyłoniono najlepszych, którzy w połowie sierpnia będą reprezentować Gminę Środa Śląska w wielkim finale.

Pierwsze miejsce wywalczył Orzeł Bukówek. Puchar Specjalny przyznano gościom z Drohobycza.  - Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę  – podkreślał wicestarosta Sebastian Burdzy.

Dla wszystkich uczestników przewidziano darmowe napoje, słodki poczęstunek oraz pamiątkowe medale.  Następne rozgrywki odbędą się 24 lipca w Malczycach.

- Bardzo ciekawie zapowiadają się jutrzejsze, drugie potyczki w ramach Mistrzostw Powiatu Dzieci i Młodzieży w Sześcioboju. O tytuł najlepszej drużyny  gminy Malczyce i awans do finału będzie walczyć sześć ekip: Chełm, Dębice, Kwietno, Mazurowice, Rusko i Wilczków. Oj, będzie się działo. Zapraszamy do kibicowania, godz. 10.00, boisko Orlik za szkołą - zachęcają organizatorzy.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

A mam pytanie dlaczego w Krynicznie jeszcze nie ma świetlicowe ..szkoda sa wakacje i dzieci napewno by skorzystaly..ale widac wszyscy maja to gdzies...

This comment was minimized by the moderator on the site

Dom Kultury informuje, że na dzień dzisiejszy wpłynęło jedno podanie o zatrudnienie na stanowisku opiekunki świetlicy wiejskiej w Krynicznie, jednak warunek postawiony przez osobę składającej cv stanowi, że dniem rozpoczęciu pracy jest 1.09.2019. Ubolewamy nad sytuacją, w której świetlica jest nieczynna w okresie wakacyjnym, ale pomimo wcześniejszych starań DK jak również Pani Sołtys nie udało się wcześniej znaleźć osoby do piastowania tego...

Dom Kultury informuje, że na dzień dzisiejszy wpłynęło jedno podanie o zatrudnienie na stanowisku opiekunki świetlicy wiejskiej w Krynicznie, jednak warunek postawiony przez osobę składającej cv stanowi, że dniem rozpoczęciu pracy jest 1.09.2019. Ubolewamy nad sytuacją, w której świetlica jest nieczynna w okresie wakacyjnym, ale pomimo wcześniejszych starań DK jak również Pani Sołtys nie udało się wcześniej znaleźć osoby do piastowania tego stanowiska.

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Trochę *******..... I głupoty parę razy chciałem dojechać autobusem z miekini i nie było tego busa! ...
Wolność w Internecie to gwarancja Andrzeja Dudy. Wy z Playformy Obywayelskiej chcecie nam Polakom ...
Wiekszosc dzieci komunistów i Tajnych współpracowników reżimu komunistycznego, ksztalcilo się na zac...
no to teraz czeka co tam będzie czy z projektu pana PH nieszczęsnego czy inne rozwiązanie ..??...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…