piątek, 20 lipiec 2018 19:54

Turniej warcabowy trwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj odbyło się uroczyste rozpoczęcie zawodów w warcabach stupolowych w ramach II edycji Złotej Korony Średzkiej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej.

- Jest mi bardzo miło po raz drugi gościć w Środzie Śląskiej zawodników turnieju, w którym jako pasjonaci, młodsi i starsi realizujecie wasze zainteresowania, pasje w przyjaznej atmosferze rywalizując o główną nagrodę. Dziękuję serdecznie gościom za przyjazd. Gratuluję organizatorom wspaniale zorganizowanego turnieju, a wszystkim zawodnikom życzę powodzenia - przywitał gości burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

Z kolei pomysłodawca, organizator i sędzia główny, Robert Sobczyk podziękował wszystkim za chęć uczestnictwa w zawodach oraz osobom i firmom go wspierającym za pomoc w

zorganizowaniu przedsięwzięcia. Z ogromnym zadowoleniem na twarzy wspomniał o frekwencji, która w tegorocznej edycji wynosi 51 uczestników.

Pan Robert rozpoczął zawody wierszem:

 

W tym przepięknym starym grodzie

Witamy Was dostojni zawodnicy

Weźmiecie udział w wielkiej przygodzie

W rywalizacji na stu polach warcabnicy.

 

I tak, jak to było w ubiegłym roku

Gdy walki trwały do ostatniej godziny

Bijąc pion za piona, krok po kroku

Poznaliśmy członków Królewskiej Rodziny.

 

Kto teraz będzie Król, a kto Królowa?

Poznamy niebawem, u zmagań kresu.

Więc do boju! Dostojna Szlachto

Warcabowa! Naprzód!

Tylko wygranych! Tylko sukcesów!

Po wylosowaniu grup w ciszy i pełnym skupieniu rozpoczęto rywalizację, która potrwa do niedzieli (22 lipca). O laureatach poinformujemy po meczach finałowych i wręczeniu nagród. 

Sponsorzy turnieju: Gmina Środa Śląska, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Bank Zachodni WBK oddział w Środzie Śląskiej, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Osób Niewidomych i Słabowidzących "Jutrzenka" z Częstochowy, BUD-OM Sławomir Sobczyk, PHU ELRO Robert Pietryka, agencja naszenianie.pl Justyna Szczepańska-Bajor, KOMNET Środa Śląska, Firma PEWEX, sklep meblowy As Line Meble, sklep art. papiernicze POL-DRUK Środa Śl., Muzeum Regionalne w Środzie Śl.,  Kopalnia Kruszyw Naturalnych Halina Sadowska, Kolejkowo Wrocław, sklep Oskar we Wrocławiu, sklep Biegacza we Wrocławiu, Hotel Sarai w Środzie Śl.

(kb) fot. kb

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

brawo!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację