Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Udany start naszych karateków w Prochowicah

Udany start naszych karateków w Prochowicah

23.09. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Średzcy karatecy udanie rozpoczęli sezon startowy 2019/2020. Zawody, które odbyły się 21.09.2019 r. w Prochowicach  zostały zorganizowane przez legnicki klub karate Tora, były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w gronie rówieśników z innych klubów z Dolnego Śląska i województwa opolskiego.

Starsi stażem zawodnicy potraktowali sobotnie zawody jako etap przygotowań do zbliżających się zawodów Czech Open w Pilźnie i Polish Open w Bielsku Białej. Na szczególne uznanie zasłużyli najmłodsi zawodnicy.

Wojtek Raczek w swojej kategorii wiekowej zdobył złoty medal, w konkurencji zawodników o rok starszych też stanął na podium zajmując trzecie miejsce. Identyczny rezultat osiągnął Szymon Tułak wygrywając swoją kategorię wiekową i zdobywając brąz w kategorii zawodników o rok starszych. Na uznanie zasługuje Antek Mor, który w swoim pierwszym występie na oficjalnych zawodach zdobył srebrny medal, przegrywając w finale ze swoim kolegą z klubu Sławkiem Masełkiem, w swojej kategorii wiekowej zdobył złoty medal.

Drużyna w składzie Sławek Masełek, Adam Dul i Daniel Mańkowski zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. Warto podkreślić, że dla Sławka był to pierwszy występ w drużynie. Z kolei Amelka Wydra zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drużyna U16, przygotowująca się do zawodów Polish Open, w składzie Michał Dziedzicki, Patryk Dul i Bartosz Zamaro zdobyła złoty medal w swojej kategorii i dodatkowo została nagrodzona brawami przez licznie zgromadzonych wokół widzów.

W występach indywidualnych młodzi, ale już doświadczeni zawodnicy także nie zawiedli. Milena Żurek po występach w kategoriach U10, U14 i U16 wróciła z trzema złotymi medalami i została uznana najlepszą zawodniczką zawodów. Po jednym złocie zdobyli Patryk Dul w kategorii U16 i Kamil Brzeziński w kategorii U14. Kamil zajął też drugie miejsce w kategorii U16. Srebrny medal w kategorii U14 zdobył Daniel Mańkowski. Michał Dziedzicki, Adam Dul i Bartosz Zamaro do złotych medali w drużynach dołożyli brązowe w kategoriach indywidualnych.

Swoim występem w Prochowicach podopieczni senseia Bogdana Boczniewicza potwierdzili dobre przygotowanie do sezonu.

W zawodach wzięło udział 149 zawodników z 11 klubów.

(mpr) / fot. bb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację