piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna Juliana

  Dział: Sport wtorek, 22 styczeń 2019 22:02


W 2018 roku średzcy karatecy zdobyli 165 medali!
Miniony rok, podobnie jak poprzednie dwa lata, był pasmem sukcesów aktualnie jednego z najlepszych klubu karate w Polsce WKSA Budokan Wrocław. W średzkiej sekcji, pod okiem senseia Bogusława Boczniewicza - medalisty Mistrzostw Świata, Europy i wielokrotnego Mistrza Polski (3dan), trenuje regularnie około 26 dzieci w wieku od 5 do 17 lat z terenu miasta i gminy Środa Śl. oraz  gminy Malczyce.

Średzcy karatecy w 2018 r. uczestniczyli w 20 turniejach karate zdobywając łącznie 165 medali - 65 złotych, 51 srebrnych oraz 49 brązowych. Startowali w Mistrzostwach Polski, międzynarodowych zawodach takich jak: Grand Prix Czech w Ostravie, Berlin Cup, Polish Open w Bielsku Białej, Harasuto Cup w Łodzi, Cuprum Cup w Legnicy, Wrocław Open oraz w wielu zawodach rangi ogólnopolskiej i regionalnej.

Najbardziej wyróżniający się zawodnicy to: Bartłomiej Babiński - aktualny drużynowy, wicemistrz Polski w kategorii seniorów, zwycięzca i medalista wielu międzynarodowych i krajowych turniejów w Ostravie, Pilznie, Berlinie, Poland  Open Central Grand Prix WKF Karate, Harasuto Cup czy Polish Open w Bielsku Białej.

Obecnie Bartek znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu Polskiej Unii Karate WKF - karate olimpijskie w kategorii junior. Został powołany do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy w karate, które odbędą się w Aalborgu.

Kolejni zawodnicy osiągający wysokie wyniki sportowe to Emilia Wysocka, Milena Żurek, Maria Kułakowska, Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Bartosz Zamaro, Kamil Brzeziński, Maja Pełka,  Marcelina Ćwiąkalska, Alicja Dudejcz, Nicolai Howe, Adam Dul, Daniel Mańkowski, Oliver Zieliński, Wojciech Raczek, Sławomir Masełek i Tymon Glen - medaliści zawodów ogólnopolskich i regionalnych.

- W osiąganiu tak znaczących sukcesów wspierają nas władze gminy Środa Śląska, za co bardzo dziękujemy. Wielkie podziękowania należą się również rodzicom za wspaniałą współpracę oraz zaangażowanie, którzy bardzo chętnie oferują swój wolny czas, dowożąc dzieci na zawody oraz bardzo mocno przeżywają zarówno sukcesy,  jak i porażki swoich pociech - mówi trener Boczniewicz.

(rol/bb) / fot. bb

<-- || -->

 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Jak tak może być, że człowiek, który spowodował wypadek - potrącił dziecko na pasach - dziecko wylądowało w szpitalu z obrażeniami - dalej... 55 minut temu.
 • Ewa powiedział(a) Więcej
  Noclegi i wyżywienie z naszych podatków, 500 plus z naszych podatków. Odbije się to na Polsce i Polakach. 2 godziny temu.
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  To wyłącz elektronikę. Na pewno pomoże 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …