czwartek 04.03.2021

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

W tym meczu zabrakło świeżości, którą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska

W tym meczu zabrakło świeżości, którą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska

Pn, 06.07.2020 11:57

Wczorajszy mecz w Gliwicach mógł być kolejnym krokiem dla Śląska Wrocław do Europejskich Pucharów. O ile w pierwszej połowie zabrakło szczęścia, to już w drugiej części meczu, wrocławianie z każdą minutą tracili siły i chyba koncepcję na to spotkanie.Trener Lavicka reagował zmianami, wpuszczając dwóch młodych zawodników Śląska, w tym Piotra Samca-Talara (72 minuta za P. Płachetę), ale nie mieli już oni wpływu na końcowy wynik. Piast konsekwentnie ruszał z kolejnymi kontrami i tylko świetna dyspozycja Matusa Putnockyego pozwoliła utrzymać wynik (1-0). 

Młodzieżowcy nie dali świeżego powiewu na podmęczonego Piasta, ale tu wychodzi brak rytmu meczowego. W związku z pandemią, zawodnicy trenujący z pierwszą drużyną nie mogą grać w drużynie drugiej (Śląsk II zagra w środę w finale Pucharu Polski okręg Wrocław). Pozostaje trening, a to niestety nie to samo co mecz.

Zarówno Piotra Samca-Talara, jak i Sebastiana Bergier można skrytykować za wczorajszy występ, szczególnie internetowi „znafcy” znajdą tu pole do popisu. Ale patrząc na ich ogranie w pierwszym zespole nie wypada oczekiwać więcej jak oddanie zdrowia na murawie i to z całą pewnością wykonali.

Trener Lavicka, jak i cały sztab stali się ofiarami własnych rozwiązań. Z jednej strony, stawianie na piłkarzy doświadczonych jest zrozumiałe, bo dają większe szanse na zwycięstwo. Z drugiej strony, odcięcie młodzieżowców od gry nie daje możliwości ich ogrania i co gorsza, zabiera im szanse na rozwój. Kontuzje i kartki wyeliminowały takich graczy jak Golla, Broź i Mączyński, co przy częstotliwości postpandemicznych  wyczerpujących rozgrywek zaciska pętle kadrową na możliwościach selekcjonera Śląska.

To nie był zły mecz w wykonaniu Śląska, drużyna weszła w to spotkanie z jednym celem i było nim zwycięstwo. Zabrakło pod koniec świeżości, tą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska, ale zbyt długie trzymanie ich na ławce w trakcie sezonu, tej świeżości dać nie może.

W kolejnym meczu nie zagra Michał Chrapek, Golla i Broź. Ławka rezerwowych znacząco się skraca i przed Śląskiem trudne zdanie do wykonania, a przypomnijmy, że wrocławianie mają szanse na 3 miejsce w końcowej klasyfikacji, co daje im możliwość gry w Europejskich Pucharach.

Jeżeli sztab nie przemyśli swojej polityki kadrowej względem młodych zawodników to w przyszłym sezonie czeka ich nie lada wyzwanie. Przemysław Płacheta traci status młodzieżowca, a zgodnie z  regulaminem Ekstraklasy zawodnik taki musi znajdować się w meczowej jedenastce.

Kolejny mecz Śląska już w niedzielę, na wrocławskim stadionie podejmą Pogoń Szczecin, jeśli nadal myślą o podium, muszą ten mecz wygrać. A my czekamy na kolejny występ średzianina, co pozwoli mu się rozwijać na miarę przede wszystkim swoich oczekiwań. Nie brakuje mu charakteru i warunków fizycznych, musi grać. Tylko w rytmie meczowym będzie można go ocenić jednoznacznie. W końcu to nasz chłopak, da radę!

Paweł Lipnicki
powrót na górę
 • Z Miękini powiedział(a) Więcej
  Pawda 10 minut temu.
 • leo powiedział(a) Więcej
  Mówiąc delikatnie, ta gmina to porażka. 11 minut temu.
 • Gulia powiedział(a) Więcej
  A będzie marsz .Wściekłych - Brzydkich i Nerwowych z czerwonymi piorunami.  godzinę temu.
 • Dresiak powiedział(a) Więcej
  Rozdzielili się, dla zmyłki a tu patrz  B) 2 godziny temu.
 • AG powiedział(a) Więcej
  1 mln zł dała UE. Z tego projektu zostało jeszcze ok 250tys do wydania. Nabór do tego projektu ruszy w... 11 godzin temu.
 • poinformowany powiedział(a) Więcej
  Gmina dała na wymianę pieców w tamtym roku z 200 tysiecy, a w tym rokuu już chyba burmol dał z 700... 12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …