środa 21.10.2020

Imieniny: Urszuli Hilarego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W tym meczu zabrakło świeżości, którą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska

W tym meczu zabrakło świeżości, którą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska

06.07. 2020

Wczorajszy mecz w Gliwicach mógł być kolejnym krokiem dla Śląska Wrocław do Europejskich Pucharów. O ile w pierwszej połowie zabrakło szczęścia, to już w drugiej części meczu, wrocławianie z każdą minutą tracili siły i chyba koncepcję na to spotkanie.

Trener Lavicka reagował zmianami, wpuszczając dwóch młodych zawodników Śląska, w tym Piotra Samca-Talara (72 minuta za P. Płachetę), ale nie mieli już oni wpływu na końcowy wynik. Piast konsekwentnie ruszał z kolejnymi kontrami i tylko świetna dyspozycja Matusa Putnockyego pozwoliła utrzymać wynik (1-0). 

Młodzieżowcy nie dali świeżego powiewu na podmęczonego Piasta, ale tu wychodzi brak rytmu meczowego. W związku z pandemią, zawodnicy trenujący z pierwszą drużyną nie mogą grać w drużynie drugiej (Śląsk II zagra w środę w finale Pucharu Polski okręg Wrocław). Pozostaje trening, a to niestety nie to samo co mecz.

Zarówno Piotra Samca-Talara, jak i Sebastiana Bergier można skrytykować za wczorajszy występ, szczególnie internetowi „znafcy” znajdą tu pole do popisu. Ale patrząc na ich ogranie w pierwszym zespole nie wypada oczekiwać więcej jak oddanie zdrowia na murawie i to z całą pewnością wykonali.

Trener Lavicka, jak i cały sztab stali się ofiarami własnych rozwiązań. Z jednej strony, stawianie na piłkarzy doświadczonych jest zrozumiałe, bo dają większe szanse na zwycięstwo. Z drugiej strony, odcięcie młodzieżowców od gry nie daje możliwości ich ogrania i co gorsza, zabiera im szanse na rozwój. Kontuzje i kartki wyeliminowały takich graczy jak Golla, Broź i Mączyński, co przy częstotliwości postpandemicznych  wyczerpujących rozgrywek zaciska pętle kadrową na możliwościach selekcjonera Śląska.

To nie był zły mecz w wykonaniu Śląska, drużyna weszła w to spotkanie z jednym celem i było nim zwycięstwo. Zabrakło pod koniec świeżości, tą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska, ale zbyt długie trzymanie ich na ławce w trakcie sezonu, tej świeżości dać nie może.

W kolejnym meczu nie zagra Michał Chrapek, Golla i Broź. Ławka rezerwowych znacząco się skraca i przed Śląskiem trudne zdanie do wykonania, a przypomnijmy, że wrocławianie mają szanse na 3 miejsce w końcowej klasyfikacji, co daje im możliwość gry w Europejskich Pucharach.

Jeżeli sztab nie przemyśli swojej polityki kadrowej względem młodych zawodników to w przyszłym sezonie czeka ich nie lada wyzwanie. Przemysław Płacheta traci status młodzieżowca, a zgodnie z  regulaminem Ekstraklasy zawodnik taki musi znajdować się w meczowej jedenastce.

Kolejny mecz Śląska już w niedzielę, na wrocławskim stadionie podejmą Pogoń Szczecin, jeśli nadal myślą o podium, muszą ten mecz wygrać. A my czekamy na kolejny występ średzianina, co pozwoli mu się rozwijać na miarę przede wszystkim swoich oczekiwań. Nie brakuje mu charakteru i warunków fizycznych, musi grać. Tylko w rytmie meczowym będzie można go ocenić jednoznacznie. W końcu to nasz chłopak, da radę!

Paweł Lipnicki

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Rozpoczęcie Morsowania

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

@darek Dobre pytanie. Czy ktoś zna odpowiedź ?
Jakim prawem .Gdzie sanepid przecież w szkołach oni decydują a w urzędach urzędnicy pytam dlaczego??...
Trupy leżą na ulicach - apokalipsa! Wyginiemy wszyscy jak dinozaury! Zamykać sklepy, urzędy, szkoły...
Życzę każdej szkole takiej przewodniczącej Rady Rodziców , ? oby tak dalej pani Gabrysiu

Lokalne ogłoszenia drobne

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

11.10.2020 15:30 sds wrote:

Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Filia w Piersnie zatrudni palacza c.o. Wymagane aktualne uprawnienia. Kontakt 71/ 359 59 59&nbs…

11.10.2020 09:58 wrote:

Oferuję korepetycje z rysunku technicznego maszynowego i naukę projektowania w programach typu CAD takich jak AutoCAD, AutoCAD Mechanical, …

01.10.2020 06:17 wrote:

W poniedziałek 28.09.2020 zaginął 7 letni kocurek Lolek. Cały czarny z dużymi zielonymi oczami, szczupłej budowy. Mieszka na ulicy Słoneczn…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.