niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Sport poniedziałek, 06 lipiec 2020 11:57


W tym meczu zabrakło świeżości, którą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska

SkomentujWczorajszy mecz w Gliwicach mógł być kolejnym krokiem dla Śląska Wrocław do Europejskich Pucharów. O ile w pierwszej połowie zabrakło szczęścia, to już w drugiej części meczu, wrocławianie z każdą minutą tracili siły i chyba koncepcję na to spotkanie.Trener Lavicka reagował zmianami, wpuszczając dwóch młodych zawodników Śląska, w tym Piotra Samca-Talara (72 minuta za P. Płachetę), ale nie mieli już oni wpływu na końcowy wynik. Piast konsekwentnie ruszał z kolejnymi kontrami i tylko świetna dyspozycja Matusa Putnockyego pozwoliła utrzymać wynik (1-0). 

Młodzieżowcy nie dali świeżego powiewu na podmęczonego Piasta, ale tu wychodzi brak rytmu meczowego. W związku z pandemią, zawodnicy trenujący z pierwszą drużyną nie mogą grać w drużynie drugiej (Śląsk II zagra w środę w finale Pucharu Polski okręg Wrocław). Pozostaje trening, a to niestety nie to samo co mecz.

Zarówno Piotra Samca-Talara, jak i Sebastiana Bergier można skrytykować za wczorajszy występ, szczególnie internetowi „znafcy” znajdą tu pole do popisu. Ale patrząc na ich ogranie w pierwszym zespole nie wypada oczekiwać więcej jak oddanie zdrowia na murawie i to z całą pewnością wykonali.

Trener Lavicka, jak i cały sztab stali się ofiarami własnych rozwiązań. Z jednej strony, stawianie na piłkarzy doświadczonych jest zrozumiałe, bo dają większe szanse na zwycięstwo. Z drugiej strony, odcięcie młodzieżowców od gry nie daje możliwości ich ogrania i co gorsza, zabiera im szanse na rozwój. Kontuzje i kartki wyeliminowały takich graczy jak Golla, Broź i Mączyński, co przy częstotliwości postpandemicznych  wyczerpujących rozgrywek zaciska pętle kadrową na możliwościach selekcjonera Śląska.

To nie był zły mecz w wykonaniu Śląska, drużyna weszła w to spotkanie z jednym celem i było nim zwycięstwo. Zabrakło pod koniec świeżości, tą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska, ale zbyt długie trzymanie ich na ławce w trakcie sezonu, tej świeżości dać nie może.

W kolejnym meczu nie zagra Michał Chrapek, Golla i Broź. Ławka rezerwowych znacząco się skraca i przed Śląskiem trudne zdanie do wykonania, a przypomnijmy, że wrocławianie mają szanse na 3 miejsce w końcowej klasyfikacji, co daje im możliwość gry w Europejskich Pucharach.

Jeżeli sztab nie przemyśli swojej polityki kadrowej względem młodych zawodników to w przyszłym sezonie czeka ich nie lada wyzwanie. Przemysław Płacheta traci status młodzieżowca, a zgodnie z  regulaminem Ekstraklasy zawodnik taki musi znajdować się w meczowej jedenastce.

Kolejny mecz Śląska już w niedzielę, na wrocławskim stadionie podejmą Pogoń Szczecin, jeśli nadal myślą o podium, muszą ten mecz wygrać. A my czekamy na kolejny występ średzianina, co pozwoli mu się rozwijać na miarę przede wszystkim swoich oczekiwań. Nie brakuje mu charakteru i warunków fizycznych, musi grać. Tylko w rytmie meczowym będzie można go ocenić jednoznacznie. W końcu to nasz chłopak, da radę!

Paweł Lipnicki
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.