czwartek 06.08.2020

Imieniny: Sławy Jakuba

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W tym meczu zabrakło świeżości, którą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska

W tym meczu zabrakło świeżości, którą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska

06.07. 2020

Wczorajszy mecz w Gliwicach mógł być kolejnym krokiem dla Śląska Wrocław do Europejskich Pucharów. O ile w pierwszej połowie zabrakło szczęścia, to już w drugiej części meczu, wrocławianie z każdą minutą tracili siły i chyba koncepcję na to spotkanie.

Trener Lavicka reagował zmianami, wpuszczając dwóch młodych zawodników Śląska, w tym Piotra Samca-Talara (72 minuta za P. Płachetę), ale nie mieli już oni wpływu na końcowy wynik. Piast konsekwentnie ruszał z kolejnymi kontrami i tylko świetna dyspozycja Matusa Putnockyego pozwoliła utrzymać wynik (1-0). 

Młodzieżowcy nie dali świeżego powiewu na podmęczonego Piasta, ale tu wychodzi brak rytmu meczowego. W związku z pandemią, zawodnicy trenujący z pierwszą drużyną nie mogą grać w drużynie drugiej (Śląsk II zagra w środę w finale Pucharu Polski okręg Wrocław). Pozostaje trening, a to niestety nie to samo co mecz.

Zarówno Piotra Samca-Talara, jak i Sebastiana Bergier można skrytykować za wczorajszy występ, szczególnie internetowi „znafcy” znajdą tu pole do popisu. Ale patrząc na ich ogranie w pierwszym zespole nie wypada oczekiwać więcej jak oddanie zdrowia na murawie i to z całą pewnością wykonali.

Trener Lavicka, jak i cały sztab stali się ofiarami własnych rozwiązań. Z jednej strony, stawianie na piłkarzy doświadczonych jest zrozumiałe, bo dają większe szanse na zwycięstwo. Z drugiej strony, odcięcie młodzieżowców od gry nie daje możliwości ich ogrania i co gorsza, zabiera im szanse na rozwój. Kontuzje i kartki wyeliminowały takich graczy jak Golla, Broź i Mączyński, co przy częstotliwości postpandemicznych  wyczerpujących rozgrywek zaciska pętle kadrową na możliwościach selekcjonera Śląska.

To nie był zły mecz w wykonaniu Śląska, drużyna weszła w to spotkanie z jednym celem i było nim zwycięstwo. Zabrakło pod koniec świeżości, tą mogli dać Samiec-Talar, Bergier i Gąska, ale zbyt długie trzymanie ich na ławce w trakcie sezonu, tej świeżości dać nie może.

W kolejnym meczu nie zagra Michał Chrapek, Golla i Broź. Ławka rezerwowych znacząco się skraca i przed Śląskiem trudne zdanie do wykonania, a przypomnijmy, że wrocławianie mają szanse na 3 miejsce w końcowej klasyfikacji, co daje im możliwość gry w Europejskich Pucharach.

Jeżeli sztab nie przemyśli swojej polityki kadrowej względem młodych zawodników to w przyszłym sezonie czeka ich nie lada wyzwanie. Przemysław Płacheta traci status młodzieżowca, a zgodnie z  regulaminem Ekstraklasy zawodnik taki musi znajdować się w meczowej jedenastce.

Kolejny mecz Śląska już w niedzielę, na wrocławskim stadionie podejmą Pogoń Szczecin, jeśli nadal myślą o podium, muszą ten mecz wygrać. A my czekamy na kolejny występ średzianina, co pozwoli mu się rozwijać na miarę przede wszystkim swoich oczekiwań. Nie brakuje mu charakteru i warunków fizycznych, musi grać. Tylko w rytmie meczowym będzie można go ocenić jednoznacznie. W końcu to nasz chłopak, da radę!

Paweł Lipnicki

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ciekawe skąd znają nasi złoci Policjanci zapach marihuany czyżby sami kosztowali ????
To nabijamy teraz kasę Francuzom bardzo słuszna linia partii:)
Na targowisku odpadła kolejna lampa i leży sobie na ziemi, oczywiście za fuszerkę firmy która ją mon...
Zawzięcie krytykuje Powstanie Warszawskie i atakuje jego pamięć -opozycja, - zwłaszcza pogrobowcy ko...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…