czwartek 23.09.2021

Imieniny: Bogusława Tekli

Wracają! Jakie nastroje panują w drużynach?

Wracają! Jakie nastroje panują w drużynach?

Pt, 23.04.2021 11:30
 •  

Po długim okresie oczekiwania do gry już w ten weekend powrócą niższe ligi. Jak na rozpoczęcie rozgrywek zapatrują się trenerzy, zawodnicy i prezesi? Zapytaliśmy o to kilka drużyn z naszego powiatu.


KS POGOŃ MIĘKINIA
Klasa A, grupa Wrocław I, 5 miejsce w tabeli

Trener Krystian Januszewski: Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy na początku lutego. Trenowaliśmy na własnych obiektach 3 razy w tygodniu. W weekendy rozgrywaliśmy sparingi. W każdym kolejnym meczu dążyliśmy do realizacji założeń przedmeczowych. Nasze plany, podobnie jak w innych klubach, zakłóciły pandemiczne obostrzenia. Na szczęście od poniedziałku mogliśmy wrócić ponownie do treningów. Do pierwszego meczu nie zostało wiele czasu, a zakłócenia jakie powstały w okresie przygotowawczym spowodowały, że utraciliśmy pewien rytm gry. Jednak szybko nadrabiamy zaległości i wierzę, że już w najbliższą niedzielę sprawimy liderowi psikusa, ogrywając ich na własnym terenie. 

W rundzie wiosennej z pewnością będziemy się koncentrować nad budowaniem własnego modelu gry i walce w każdym meczu o trzy punkty., Gdzie nas to zaprowadzi na koniec sezonu - czas pokaże. Wierzę w ten klub i w naszych zawodników. Na pewno w każdym meczu będziemy grali z pasją i pełnym zaangażowaniem, aby sympatycy Pogoni Miękinia mogli być dumni ze swojej drużyny. 

ZIELONI RAKOSZYCE
Klasa A, grupa Wrocław I, 8 miejsce w tabeli

Radosław Siekierzyński, bramkarz: Nasza drużyna przystępuje do rozgrywek z dużym optymizmem. Biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z pandemią i obostrzeniami chyba każdy odczuwa chęć rywalizacji. Do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników. Paru zawodników nie zagra wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej, ponieważ ciążą na nich kontuzje z ubiegłej rundy. 

Od wtorku zaczęliśmy treningi, z dobrą frekwencją. Poza tym każdy kto mógł to trenował indywidualnie. Naszym celem jest oczywiście utrzymanie w klasie A rozgrywek wrocławskiego regionu. Teoretycznie jesteśmy w środku tabeli z dorobkiem 21 punktów po rundzie jesiennej i możemy się czuć spokojnie, ale praktycznie to wszystko zweryfikuje boisko. 

CZARNI BIAŁKÓW
Klasa B, grupa Wrocław I, 1. miejsce w tabeli

Prezes Grzegorz Herbuś: Podchodzimy do tej rundy w dobrych nastrojach. Mimo dość dziwnego okresu przygotowawczego, który został przerwany przez obostrzenia, cel jest jeden, niezmienny od początku sezonu, czyli awans i powrót do A klasy. Pierwszy cel, czyli  pierwsze miejsce po rundzie jesiennej, został zrealizowany. Teraz naszym głównym zadaniem jest utrzymanie pozycji lidera do końca rozgrywek. 

LKS PAGEL KOMORNIKI
Klasa B, grupa Wrocław VIII, 9. miejsce w tabeli

Rafael Gadzała prezes i trener: Nasza drużyna ma trochę odmłodzony skład, ale trzon zespołu tworzą doświadczeni zawodnicy. Mimo, że mogłoby się wydawać, że mamy dość szeroką kadrę, trafiają się nam problemy związane z kontuzjami i COVID-em… Więc jak to w B-klasie skład jest niestały, występują częste korekty w ustawieniu, co przekłada się na trochę gorsze wyniki niż zakładałem wcześniej. Nastroje są jednak optymistyczne i do rundy wiosennej podchodzimy bardzo pozytywnie. Ważne, żeby czerpać radość z gry i to jest główny cel naszej drużyny.

ZRYW CHEŁM
Klasa B, grupa Legnica III, 13. miejsce w tabeli

Do rozgrywek przystępujemy na pewno z dużym głodem gry, ale też z lekką dozą niepewności. Ostatni mecz rozegraliśmy ponad miesiąc temu, więc nie do końca wiemy jak ta przerwa wpłynie na naszą grę. Przez ten czas też nie było możliwości trenowania, co jeszcze bardziej utrudniło utrzymanie zgrania w drużynie. Nie mamy konkretnych celów na tę rundę, chcemy na pewno pokazać się z lepszej strony niż w rundzie jesiennej. Dwa pierwsze mecze przed wstrzymaniem rozgrywek były w naszym wykonaniu dobre. Zdobyliśmy w nich 3 punkty i w dalszej fazie rozgrywek nadal chcemy utrzymać ten poziom i jeszcze niejednej drużynie urwać punkty. 

OLO

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  no niesamowite... Budżet obywatelski w wykonaniu Adasia.... Śmiech na sali!!! Kpina?! To za... 12 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  Pani Hela, legenda przedszkola w Ciechowie. Wszystkiego najlepszego ! 12 godzin temu.
 • Uczeń powiedział(a) Więcej
  Czy Pan Burmistrz też był tak wyróżniany jako uczeń średzki? 13 godzin temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  A kto to ci dwaj z łańcuchami z USC? 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 22.09.2021 / 15:03

Mnóstwo zajęć w średzkim Domu Kultury!

Domu Kultury w Środzie Śląskiej w sezonie 2021/2022 przygotował szereg zajęć rozwijających talenty i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…