poniedziałek 27.06.2022

Imieniny: Maryli Władysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Sport piątek, 11 marzec 2022 09:06


XXII edycja turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w powiecie średzkim
Po półtorarocznej przerwie ponownie odbył się największy turniej dziecięcej piłki nożnej w Europie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. XXII edycja w powiecie średzkim została przeprowadzona w pierwszym tygodniu marca.

Fot. mk Fot. mk


Do tegorocznej edycji zgłosiło się siedemnaście zespołów. Główną zasadą turnieju jest rywalizacja zespołów pozaligowych. Oznacza to, że kluby których zawodnicy zgłoszeni są do wojewódzkich rozgrywek ligowych nie mogą wystartować. Zawodnicy grający w swoich klubach mogą reprezentować jedynie swoją szkołę.

Rozgrywki w powiecie średzkim zostały podzielone na dwie tury. We wtorek pierwszego marca na boisku zmierzyły się dziewczyny, w sobotę swoje mecze rozegrali chłopcy.

Mecze dziewcząt odbyły się na boisku orlik w Udaninie. W turnieju głównym udział wzięły drużyny z Rakoszyc oraz Ujazdu Górnego. Spotkania stały na wysokim poziomie, a chęć zwycięstwa powodowała, że dzieczyny walczyły do ostatniego gwizdka.

Rywalizacja chłopców na etapie Finałów Powiatu Średzkiego odbyła się na boisku piłkarskim w Ogrodnicy. Zawody przeprowadzono na dwóch boiskach, dzięki czemu drużyny grały bez większych przerw między meczami. Wszystkie zespoły zmierzyły się ze sobą w systemie "każdy z każdym".

- Zawody przebiegły sprawnie, obyło się bez kontuzji, bez płaczu przy przegranych i przy stonowanej radości zwycięzców. Na przeprowadzenie zawodów czekaliśmy bardzo długo, z powodu odwoływania ich w wyniku pandemii. Tym bardziej cieszymy się, że udało się je w końcu przeprowadzić. W zeszłym roku PZPN zorganizował jedynie zdalną rywalizację o nazwie Zielone Wyzwanie, do którego przystąpiło niewiele osób. W tym roku w końcu mieliśmy rywalizację sportową. Wszyscy na to czekaliśmy z utęsknieniem, co było widać również w podejściu rodziców i trenerów. To była sportowa, fair-play rywalizacja. Wszystkim opiekunom i trenerem zależało przede wszystkim na tym, aby dzieci mogły ze sobą spędzić czas na sportowo, pobudzić ich chęć do uprawiania tej dyscypliny, a wynik sportowy był na drugim planie. Oczywiście, ze spotkaliśmy się, aby wyłonić zwycięzców, ale inaczej niż przed pandemią, dało się zauważyć, że tu chodziło przede wszystkim o budowanie relacji międzyludzkich. To było bardzo pokrzepiające. Dziękuję trenerom i rodzicom za spędzony czas, a lokalnym zarządcom za udostępnione boiska - podsumował tegoroczną edycję Maciej Kogutek, Koordynator Turnieju z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wyniki końcowe XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w maju 2022 r.:

 • Dziewczęta U12 - SP Rakoszyce
 • Dziewczęta U10 - SP Rakoszyce
 • Chłopcy U12 - SKARBY Środa Śląska (drużyna złożona z uczniów SP 3 w Środzie Śląskiej)
 • Chłopcy U10 - SP3 Środa Śląska (na co dzień zawodnicy trenujący w Polonii)
 • Chłopcy U8 - SKARBY Środa Śląska

Finały ogólnopolskie odbędą się w Warszawie w dniach 11-14 czerwca przy okazji meczu Polska - Belgia. Dotychczas żadnemu zespołowi z powiatu średzkiego nie udało się awansować do Finałów Ogólnopolskich, ale zdarzyły się indywidualne wyróżnienia do reprezentacji dziewcząt Dolnego Śląska i wyjazd z zespołem zwycięskim na finały do Warszawy. Dwukrotnie wyróżniona w ten sposób została mieszkanka Środy Śląskiej Zuzanna Kogutek, która, jak sama przyznaje, czuje duży sentyment do tego turnieju. 17-latka gra obecnie w Centralnej Lidze Juniorek oraz II lidze kobiet w KKPK Medyk Konin. Na finały średzkie przyjechała specjalnie, żeby sędziować mecze i wesprzeć swoją osobą młodych zawodników, obudzić w nich ducha walki i zachęcić do rywalizacji.

Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w Finałach Wojewódzkich.

(mk/OLO)

<-- || -->

 • ja powiedział(a) Więcej
  Artykuł z *** i chwili przed następnym 100ml! godzinę temu.
 • ja powiedział(a) Więcej
  Może już wie? Ale i tak *łupi! 2 godziny temu.
 • ja powiedział(a) Więcej
  Tak *** jak mówisz! A później idą do urn i oddają wszystko za 500+! Byle nie pracować, byle 500+ było! To są zwyczajni młodzi "polacy"!... 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…