piątek 14.06.2024

Imieniny: Bazylego Elizy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Sport piątek, 11 marzec 2022 09:06


XXII edycja turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w powiecie średzkim

SkomentujPo półtorarocznej przerwie ponownie odbył się największy turniej dziecięcej piłki nożnej w Europie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. XXII edycja w powiecie średzkim została przeprowadzona w pierwszym tygodniu marca.


Fot. mk Fot. mk


Do tegorocznej edycji zgłosiło się siedemnaście zespołów. Główną zasadą turnieju jest rywalizacja zespołów pozaligowych. Oznacza to, że kluby których zawodnicy zgłoszeni są do wojewódzkich rozgrywek ligowych nie mogą wystartować. Zawodnicy grający w swoich klubach mogą reprezentować jedynie swoją szkołę.

Rozgrywki w powiecie średzkim zostały podzielone na dwie tury. We wtorek pierwszego marca na boisku zmierzyły się dziewczyny, w sobotę swoje mecze rozegrali chłopcy.

Mecze dziewcząt odbyły się na boisku orlik w Udaninie. W turnieju głównym udział wzięły drużyny z Rakoszyc oraz Ujazdu Górnego. Spotkania stały na wysokim poziomie, a chęć zwycięstwa powodowała, że dzieczyny walczyły do ostatniego gwizdka.

Rywalizacja chłopców na etapie Finałów Powiatu Średzkiego odbyła się na boisku piłkarskim w Ogrodnicy. Zawody przeprowadzono na dwóch boiskach, dzięki czemu drużyny grały bez większych przerw między meczami. Wszystkie zespoły zmierzyły się ze sobą w systemie "każdy z każdym".

- Zawody przebiegły sprawnie, obyło się bez kontuzji, bez płaczu przy przegranych i przy stonowanej radości zwycięzców. Na przeprowadzenie zawodów czekaliśmy bardzo długo, z powodu odwoływania ich w wyniku pandemii. Tym bardziej cieszymy się, że udało się je w końcu przeprowadzić. W zeszłym roku PZPN zorganizował jedynie zdalną rywalizację o nazwie Zielone Wyzwanie, do którego przystąpiło niewiele osób. W tym roku w końcu mieliśmy rywalizację sportową. Wszyscy na to czekaliśmy z utęsknieniem, co było widać również w podejściu rodziców i trenerów. To była sportowa, fair-play rywalizacja. Wszystkim opiekunom i trenerem zależało przede wszystkim na tym, aby dzieci mogły ze sobą spędzić czas na sportowo, pobudzić ich chęć do uprawiania tej dyscypliny, a wynik sportowy był na drugim planie. Oczywiście, ze spotkaliśmy się, aby wyłonić zwycięzców, ale inaczej niż przed pandemią, dało się zauważyć, że tu chodziło przede wszystkim o budowanie relacji międzyludzkich. To było bardzo pokrzepiające. Dziękuję trenerom i rodzicom za spędzony czas, a lokalnym zarządcom za udostępnione boiska - podsumował tegoroczną edycję Maciej Kogutek, Koordynator Turnieju z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wyniki końcowe XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w maju 2022 r.:

  • Dziewczęta U12 - SP Rakoszyce
  • Dziewczęta U10 - SP Rakoszyce
  • Chłopcy U12 - SKARBY Środa Śląska (drużyna złożona z uczniów SP 3 w Środzie Śląskiej)
  • Chłopcy U10 - SP3 Środa Śląska (na co dzień zawodnicy trenujący w Polonii)
  • Chłopcy U8 - SKARBY Środa Śląska

Finały ogólnopolskie odbędą się w Warszawie w dniach 11-14 czerwca przy okazji meczu Polska - Belgia. Dotychczas żadnemu zespołowi z powiatu średzkiego nie udało się awansować do Finałów Ogólnopolskich, ale zdarzyły się indywidualne wyróżnienia do reprezentacji dziewcząt Dolnego Śląska i wyjazd z zespołem zwycięskim na finały do Warszawy. Dwukrotnie wyróżniona w ten sposób została mieszkanka Środy Śląskiej Zuzanna Kogutek, która, jak sama przyznaje, czuje duży sentyment do tego turnieju. 17-latka gra obecnie w Centralnej Lidze Juniorek oraz II lidze kobiet w KKPK Medyk Konin. Na finały średzkie przyjechała specjalnie, żeby sędziować mecze i wesprzeć swoją osobą młodych zawodników, obudzić w nich ducha walki i zachęcić do rywalizacji.

Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w Finałach Wojewódzkich.

(mk/OLO)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

bus baner

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.