piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Zagrali, by uczcić pamięć Janusza Borowego

Zagrali, by uczcić pamięć Janusza Borowego

N, 10.02.2019 20:00

Wczoraj w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, Ognisko TKKF Ziemi Średzkiej zorganizowało Memoriał Janusza Borowego, wieloletniego prezesa wrocławskiego i średzkiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, nauczyciela wychowania fizycznego, organizatora i inicjatora wielu sportowych wydarzeń.Na parkiecie spotkały się drużyny: TKKF Jelenia Góra wraz z prezesem Dolnośląskiego TKKF Marianem Mójtą, TKKF Legnica, gmina Malczyce wraz z wójtem Piotrem Frankowskim, władze samorządowe gminy Środa Śląska i powiatu średzkiego, w której między innym zagrali starosta Krzysztof Szałankiewicz oraz wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk i drużyna Oldbojów Polonii Środa Śląska reprezentująca Ognisko TKKF Ziemi Średzkiej.

- Witam działaczy LZS, sędziów zawodów, obsługę medyczną oraz wszystkie osoby biorące udział w organizacji imprezy, witam kibiców oraz wszystkie osoby, które zaszczyciły swoją obecnością naszą imprezę sportowo- rekreacyjną. Życzę wszystkim jak najlepszych wyników w sportowej rywalizacji  z zachowaniem przyjaznej i bezpiecznej atmosfery zawodów. Turniej halowej piłki nożnej uważam za otwarty, życzę wszystkim miłej rywalizacji  – rozpoczął turniej organizator, wiceprezes średzkiego TKKF,  Zbigniew Radoliński.

Głos zabrał również prezes dolnośląskiego TKKF Marian Mójta, który podkreślił, jak ogromnie się cieszy, że tak liczna ilość drużyn zechciała się spotkać, aby spędzić ten czas na boisku, rozegrać mecze towarzyskie i przy okazji wspomnieć inicjatora tej imprezy, Janusza Borowego.

O godzinie 10:00 rozpoczęto rozgrywki. 5-osobowe drużyny miały 14 minut, aby ukończyć mecz z jak najlepszym wynikiem. I choć na boisku pojawiały się chwile napięć, wszyscy opuszczali zawody z uśmiechem na twarzy. W rozmowie z nami zawodnik, drużyny TKKF Legnica, wspomniał: – Jesteśmy po raz kolejny na tych zawodach i zawsze wspominamy je z zadowoleniem. Janusz Borowy, który był organizatorem spotkań był wspaniałym człowiekiem, pełnym entuzjazmu zapalonym sportowcem. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby nie mogło nas tu dzisiaj być.

Organizator zadbał o ciepły posiłek dla wszystkich uczestników, a także słodkie przekąski, kawę, herbatę, które pozwoliły na regeneracje sił w rywalizacji.

Kiedy drużyny walczyły o najważniejszy puchar zawodów, delegacja członków TKFF udała się na cmentarz, aby odwiedzić przyjaciela, kolegę, profesora i złożyć kwiaty: – Janusz! Myślę, że patrzysz na nas z góry i cieszysz się, że coś co ty zapoczątkowałeś w naszym powiecie, my staramy się kontynuować – ze wzruszeniem wspomniał organizator.

Przed nami kolejne Powiatowy Finał Piłkarski drużyn C-klasy, lecz pierwszy bez Ciebie. Twoje niespodziewane odejście ciągle wywołuje żal i smutek, lecz było to „powołanie”, którego nikt nie może zanegować. Zaangażowanie i oddanie z jakim działałeś na rzecz naszego Powiatu o okręgu to powód do wdzięczności, ale też wzór dla kolejnych pokoleń sportowców, trenerów i działaczy. W naszej pamięci na zawsze pozostaniesz dobrym człowiekiem, który kochał sport, lubił dobrą zabawę i zawsze traktował innych z szacunkiem. Za to dzisiaj Ci dziękujemy” czytamy na tabliczce pozostawionej na nagrobku, a podpisanej przez: DZPN Wrocław, TKKF Bakałarz, PSSPN w Środzie Śląskiej, Starostwo Powiatowej w Środzie Śląskiej.

Wyniki zawodów:

I miejsce Oldboje Środa Śląska

II miejsce Gmina Malczyce

III miejsce Legnica I

IV miejsce Powiat Średzki i Gmina Środa Śląska

V miejsce Zabobrze Jelenia góra

VI miejsce Legnica II

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy wsparli rozgrywki tj.: sklep Max Elektro – P. Andrzej Dyszewski, sklep Merkury – Państwo Sylwia i Dariusz Hamkało, sklep Skład-Bud – Mrówka P. Renata Hołowczak i P. Paweł Zakrzewski, sklep RTV - P. Robert Janusz, sklep sportowy - P. Michał Honc, piekarnia Rogalik - P. Jerzy Szostak, cukiernia Janiak, Mini Bar - P. Krzysztof Komornicki, P. Dariusz Maciejewski, Gmina Malczyce, Miasto i Gmina Środa Śląska, Starostwo Powiatowe Środa Śląska, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, Redakcja Gazety „Roland” oraz inne osoby, które wsparły zawody swoim wolontariackim wkładem pracy.

(kb) / fot. kb, wk , wideo: Tadeusz Ostropolski
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Jan powiedział(a) Więcej
  Są dobrzy jest ich ponad 10 ciu i piszą że 18 mandatów wystawili przez 18 dni tzn ze średnio 1 dziennie,... 2 godziny temu.
 • Hshsh powiedział(a) Więcej
  Co ma wójt do policji yo jest inna sprawa....  2 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Dawid. Jestem (byłem) kolegą kierowcy, który zginął w tym wypadku również znam rodzinę. Chcę pomóc... 2 godziny temu.
 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  Bravo 10 godzin temu.
 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 12 godzin temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Idź z tymi informacjami na policję.  13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM