niedziela 26.03.2023

Imieniny: Emanuela Larysy Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Sport czwartek, 08 lipiec 2021 08:39


Zapraszamy na międzynarodowy turniej warcabowy w Środzie Śląskiej!

3 CommentsMamy zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na Międzynarodowy Turniej IV Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej w Warcabach Stupolowych, który odbędzie się w sali gimnastycznej SP nr 3 w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej. Startujemy w piątek 16.07 o godz. 18.00, a kończymy w poniedziałek 19.07 o godz. 12.00.


Fot. Archiwum Rolanda Fot. Archiwum Rolanda


Zawody rozegrane zostaną systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 90 minut na zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem zawodów będzie czuwał sędzia zapewniony przez organizatorów imprezy.

Organizatorami są: Urząd Gminy w Środzie Śląskiej, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Santander Bank Polska oraz Klub Jutrzenka z Częstochowy.

W turnieju może wziąć udział każdy, kto tylko wyraża chęć gry w warcaby. Turniej adresowany jest do wszystkich grup osób i środowisk bez względu na wiek i umiejętności. Wystąpią dzieci i młodzież, dorośli, kobiety i mężczyźni oraz zdrowi i niepełnosprawni. Na naszych turniejach zawsze panuje wspaniała atmosfera, poznajemy osoby z całej Polski. Często zdarza się, że Ci, którzy przyjdą zagrać dopiero odkrywają swój talent. Być może na naszej pięknej Ziemi Średzkiej też mamy talenty? Nie graliście nigdy w warcaby? Nie ma lepszej nauki jak udział w turnieju. Przyjdźcie, zagrajcie a zobaczycie, że Wam się spodoba.

Pamiętajmy że: warcaby rozwijają umysł, uczą pozytywnego myślenia oraz pomagają się odstresować, zapewniają wypełnienie czasu wolnego w aktywny sposób.

Turniej zarejestrowany zostanie w Polskim Związku Warcabowym oraz w Światowej Federacji Warcabowej FMJD celem naliczenia uzyskanych norm na kategorie / tytuły warcabowe oraz naliczenie zdobytych rankingów lokalnego (polskiego) oraz międzynarodowego.

Na najlepszych czekają nagrody: puchary dla trzech najlepszych w każdej kategorii, dla najlepszych w OPEN nagrody finansowe, dla wszystkich nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Odbędzie się również Koronacja Rodziny Królewskiej, która w roku następnym nie ponosi kosztów opłaty startowej (wpisowego), w skład Rodziny Królewskiej wchodzą zwycięzcy poszczególnych kategorii (klasyfikacji).

Kategorie: OPEN, Najlepsze Kobiety, Juniorzy do lat  8, Juniorzy do lat 10, Juniorzy do lat 13, Juniorzy do lat 17, Seniorzy 50 lat i więcej, Najlepsi Debiutanci (grający pierwszy raz na turnieju rangi rankingowej), Najlepsi Niepełnosprawni oraz Najlepsi Całkowicie Niewidomi.

W tym roku swą obecnością zaszczyci nas wybrany od tego roku Prezes Polskiego Związku Warcabowego pan Damian Reszka, który będzie uczestniczył w turnieju jako zawodnik.

Patronat honorowy nad imprezą obejmuje Burmistrz Środy Śląskiej pan Adam Ruciński.

Patronat medialny nad turniejem sprawuje TVi Roland.

Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest posiadanie ważnej licencji zawodniczej Polskiego Związku Warcabowego, którą można wyrobić podczas trwania turnieju.

Wpisowe wynosi 50 złotych.

Dla osób potrzebujących zakwaterowania na czas trwania turnieju mamy jeszcze kilka miejsc w hotelu oraz w internacie.

Prosimy szczególnie osoby potrzebujące zakwaterowania o zapisanie się wcześniej celem rezerwacji miejsca. W oficjalnym komunikacie termin zapisów do zawodów już mija, jednak wychodząc naprzeciw mieszkańcom naszego regionu czas ten wydłużamy do 14 lipca.

Zgłoszenia oraz wszelkie zapytania prosimy kierować pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły dostępne są na stronie Polskiego Związku Warcabowego w zakładce Kalendarz oraz w zakładce Wyniki.

Pragniemy także poinformować Państwa, iż w tym roku odbyły się wybory na Urząd Prezydenta Światowej Federacji Warcabowej FMJD. Nowym Prezydentem Federacji został Polak Jacek Pawlicki.

Jednocześnie pragniemy zaprosić firmy oraz osoby prywatne do partnerstwa, co przyczyni się w stopniu znacznym do uświetnienia zmagań. Wszyscy nasi sponsorzy i darczyńcy będą wyczytani podczas inauguracji oraz zakończenia turnieju, a także wymienieni w artykule prasowym na stronie internetowej gazety Roland i na stronie Klubu Jutrzenka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

W imieniu organizatorów
Robert Sobczyk
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

przyjeciapozegnalne postfb

taxi stas

komnet internet