sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. Archiwum Rolanda Fot. Archiwum Rolanda

Zapraszamy na międzynarodowy turniej warcabowy w Środzie Śląskiej!

Cz, 08.07.2021 08:39
 •  

Mamy zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na Międzynarodowy Turniej IV Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej w Warcabach Stupolowych, który odbędzie się w sali gimnastycznej SP nr 3 w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej. Startujemy w piątek 16.07 o godz. 18.00, a kończymy w poniedziałek 19.07 o godz. 12.00.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zawody rozegrane zostaną systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 90 minut na zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem zawodów będzie czuwał sędzia zapewniony przez organizatorów imprezy.

Organizatorami są: Urząd Gminy w Środzie Śląskiej, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Santander Bank Polska oraz Klub Jutrzenka z Częstochowy.

W turnieju może wziąć udział każdy, kto tylko wyraża chęć gry w warcaby. Turniej adresowany jest do wszystkich grup osób i środowisk bez względu na wiek i umiejętności. Wystąpią dzieci i młodzież, dorośli, kobiety i mężczyźni oraz zdrowi i niepełnosprawni. Na naszych turniejach zawsze panuje wspaniała atmosfera, poznajemy osoby z całej Polski. Często zdarza się, że Ci, którzy przyjdą zagrać dopiero odkrywają swój talent. Być może na naszej pięknej Ziemi Średzkiej też mamy talenty? Nie graliście nigdy w warcaby? Nie ma lepszej nauki jak udział w turnieju. Przyjdźcie, zagrajcie a zobaczycie, że Wam się spodoba.

Pamiętajmy że: warcaby rozwijają umysł, uczą pozytywnego myślenia oraz pomagają się odstresować, zapewniają wypełnienie czasu wolnego w aktywny sposób.

Turniej zarejestrowany zostanie w Polskim Związku Warcabowym oraz w Światowej Federacji Warcabowej FMJD celem naliczenia uzyskanych norm na kategorie / tytuły warcabowe oraz naliczenie zdobytych rankingów lokalnego (polskiego) oraz międzynarodowego.

Na najlepszych czekają nagrody: puchary dla trzech najlepszych w każdej kategorii, dla najlepszych w OPEN nagrody finansowe, dla wszystkich nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Odbędzie się również Koronacja Rodziny Królewskiej, która w roku następnym nie ponosi kosztów opłaty startowej (wpisowego), w skład Rodziny Królewskiej wchodzą zwycięzcy poszczególnych kategorii (klasyfikacji).

Kategorie: OPEN, Najlepsze Kobiety, Juniorzy do lat  8, Juniorzy do lat 10, Juniorzy do lat 13, Juniorzy do lat 17, Seniorzy 50 lat i więcej, Najlepsi Debiutanci (grający pierwszy raz na turnieju rangi rankingowej), Najlepsi Niepełnosprawni oraz Najlepsi Całkowicie Niewidomi.

W tym roku swą obecnością zaszczyci nas wybrany od tego roku Prezes Polskiego Związku Warcabowego pan Damian Reszka, który będzie uczestniczył w turnieju jako zawodnik.

Patronat honorowy nad imprezą obejmuje Burmistrz Środy Śląskiej pan Adam Ruciński.

Patronat medialny nad turniejem sprawuje TVi Roland.

Warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest posiadanie ważnej licencji zawodniczej Polskiego Związku Warcabowego, którą można wyrobić podczas trwania turnieju.

Wpisowe wynosi 50 złotych.

Dla osób potrzebujących zakwaterowania na czas trwania turnieju mamy jeszcze kilka miejsc w hotelu oraz w internacie.

Prosimy szczególnie osoby potrzebujące zakwaterowania o zapisanie się wcześniej celem rezerwacji miejsca. W oficjalnym komunikacie termin zapisów do zawodów już mija, jednak wychodząc naprzeciw mieszkańcom naszego regionu czas ten wydłużamy do 14 lipca.

Zgłoszenia oraz wszelkie zapytania prosimy kierować pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły dostępne są na stronie Polskiego Związku Warcabowego w zakładce Kalendarz oraz w zakładce Wyniki.

Pragniemy także poinformować Państwa, iż w tym roku odbyły się wybory na Urząd Prezydenta Światowej Federacji Warcabowej FMJD. Nowym Prezydentem Federacji został Polak Jacek Pawlicki.

Jednocześnie pragniemy zaprosić firmy oraz osoby prywatne do partnerstwa, co przyczyni się w stopniu znacznym do uświetnienia zmagań. Wszyscy nasi sponsorzy i darczyńcy będą wyczytani podczas inauguracji oraz zakończenia turnieju, a także wymienieni w artykule prasowym na stronie internetowej gazety Roland i na stronie Klubu Jutrzenka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

W imieniu organizatorów
Robert Sobczyk

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 16 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 29 minut temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …