Wydrukuj tę stronę

Termomodernizacja budynku średzkiego starostwa

sobota, 21 lipiec 2018 12:23 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Trwają prace związane z termomodernizacją budynku Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej. Ostateczny efekt zobaczymy pod koniec lipca.

Inwestycja jest częścią projektu mającego na celu ochronę powietrza w regionie oraz poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. W tej chwili trwa ocieplenie budynku tynkiem ciepłochronnym. Aby poprawić estetykę budynku i wrócić do jego historycznego charakteru zdemontowano wideobaner z zachodniej ściany budynku.

Elewacja, to nie jedyne zadanie z ramach projektu. W budynku trwają intensywne prace związane z wymianą instalacji c.o. oraz montażem klimatyzacji. Już wymieniono ponad 1100 tradycyjnych opraw oświetleniowych na oświetlenie LED.

W marcu rozpoczęły pracę panele fotowoltaicznych zamontowane na dachu starostwa. Do końca czerwca wyprodukowały one energię słoneczną o wartości ponad 9000 kWh, co przy średniej cenie składowej na poziomie 55 groszy daje wartość 4 950 złotych! 

Projekt zakłada, że rocznie panele wyprodukują ponad 35 000 kWH, co całkowicie zaspokoi  zapotrzebowanie urzędu na energię elektryczną.

Całkowita wartość projektu to  2 614 981 zł, kwota dofinansowania: 1 511 803 zł.

(rfp) fot. www.roland-gazeta.pl

 

Projekt pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego – Starostwo Powiatowe i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020

 

Ostatnio zmieniany sobota, 21 lipiec 2018 12:28