poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

W sali kinowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej rozpoczęły się obrady Rady Miejskiej. W związku ze stanem epidemii i zaleceniami służb sanitarnych, sesja odbywa się bez udziału mieszkańców i publiczności.

Dzisiaj święto zakochanych, więc zapraszamy na romantyczny koncert, który umili Wam ten wyjątkowy walentynkowy wieczór.

Dziś tj. 12.02.2020 otwarte zostało lodowisko mieszczące się na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej.

W pięknej zimowej scenerii spotkała się grupa odważnych, by zamorsować w lenartowickim akwenie w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sztabem w Miękini.

W Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej odbywa się uroczyste podpisanie umowy z przedsiębiorstwem KIZ s.c. Krzysztof Staśko, Aleksander Staśko - w ramach projektu "Utworzenie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości - Etap I".

Zapraszamy na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Kultury w Środzie Śląskiej!

Jak już informowaliśmy, 26 stycznia wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za realizację zadania, dyrektor szkoły Bożena Basa wraz z wychowawczyniami i przedszkolakami, uroczyście otworzyli „Kolorowe Przedszkole” w Udaninie.

W Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej rozpoczęła się sesja rady powiatu.

W związku ze stanem epidemii i zaleceniami służb sanitarnych sesja Rady Miejskiej odbywa się w sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Na sesji Rady Miejskiej 30 grudnia skarbnik, kierownik FIB i burmistrz zaprezentowali projekt budżetu Gminy Środa Śląska na 2021 rok. W budżecie zaplanowano dochody na poziomie ponad 121,6 mln zł, wydatki ponad 134,8 mln zł, a nadwyżka operacyjna budżetu planowana jest na poziomie 4,1 mln zł.

Jednym z punktów dzisiejszych obrad jest prezentacja, debata i głosowanie w sprawie budżetu Gminy Środa Śląska na 2021 rok.

21 grudnia odbyła się sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Radni przyjęli osiem uchwał, w tym najważniejszą - uchwałę budżetową na rok 2021.

Wielkimi krokami gmina Malczyce zbliża się do oficjalnego odbioru inwestycji jaką jest budowa świetlicy wiejskiej w Mazurowicach.

Dom Kultury w Środzie Śląskiej i Gmina Środa Śląska przygotowali dla Państwa świąteczną niespodziankę. Prócz migawek z działalności i wydarzeń, także przedświąteczne występy wspaniałych średzkich przedszkolaków, utalentowanych zespołów, a także wokalistów... Zresztą zobaczcie sami. Miłego oglądania i Wesołych Świąt!

Transmisję mszy św. pasterskiej z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej wsparli radni Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej - Leszek Maciejewski, Zdzisław Kruszelnicki i Paweł Rosenbeiger.

24 projekty za 35 mln zł zrealizował w tym roku Powiat Średzki. 81 procent tej kwoty pozyskano ze środków zewnętrznych. – To bardzo dobry wynik – ocenia starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz.

W sali widowiskowej Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej odbywa się XXVII sesja Rady Powiatu.

Komfortowy, bezpieczny, przebudowany z dbałością o detale i historyczny charakter – taki jest dworzec w Malczycach po zakończonej inwestycji.

Planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Usprawiedliwienia radnych.
  4. Prezentacja, dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXIII/352/20 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zmieniającej uchwałę nr VI/53/19 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji celowych dla osób fizycznych na dofinansowanie z budżetu gminy Środa Śląska prac obejmujących wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego.
  5. Prezentacja, dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXIV/257/20 Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w sprawie określenia na rok 2020 wykazu podmiotów oraz wysokości i zakresu prac finansowanych z dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
  6. Prezentacja, dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok.
  7. Wolne wnioski i informacje.
  8. Zakończenie sesji.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej, jak co roku o tej porze, otwiera sezonowe  lodowisko. Obiekt zostanie udostępniony jutro o godzinie 12:00.

Zapraszamy do udziału w transmisji online mszy świętej z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

W sali widowiskowej Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej trwa sesja rady Powiatu Średzkiego.

W sali kinowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbywa się sesja Rady Miejskiej. W związku ze stanem epidemii i zaleceniami służb sanitarnych, obrady odbywają się bez udziału publiczności.

W świetlicy wiejskiej w Udaninie trwa XXVIII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Udanin. W związku z obecną sytuacja epidemiczną i zaleceniami służb sanitarnych, posiedzenie odbywa się bez udziału publiczności.

 • Bobas powiedział(a) Więcej
  Środa Śląska powiat progów zwalniających, a mechanicy zacierają ręce :) 14 minut temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  I ciekawe jak się spotkają z mieszkańcami Wilkszyna bo przecież w świetlicy nie można... 15 minut temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Widzę, że byli na spotkaniu sołtysi z Brzezinki, Pisarzowic, a dlaczego nie ma sołtys Wilkszyna?
  16 minut temu.
 • BERLIN powiedział(a) Więcej
  wojtek proszę przestań 27 minut temu.
 • Andy powiedział(a) Więcej
  Kto wie czy tam nie pracuje ? W UM jest taka rotacja pracowników, że nie wykluczone że był tam przez... 43 minut temu
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Haha. Który kierowca się przyzna, że jeździ za szybko? Wystarczy sobie pojeździć trochę przez Ciechów.... godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…