poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Na sesji Rady Miejskiej 2 kwietnia Burmistrz Adam Ruciński zaprezentował Średzki Pakiet Pomocowy dla Przedsiębiorców. Pakiet składa się z 6 instrumentów (modułów) i został opracowany przez specjalnie powołany do tego zespół specjalistów średzkiego magistratu.

Dziś szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana Niedzielą Palmową. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym czyli Wielki Tydzień.

Wspólny apel proboszcza parafii św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej Wiesława Pindela i wicestarosty powiatu średzkiego Sebastiana Burdzego dotyczący ograniczeń związanych z odbywającymi się Eucharystiami.

Ze względów bezpieczeństwa,dzisiejsza sesja Rady Miejskiej odbywa się w sali kinowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej i jest zamknięta dla publiczności.

Rozpoczęła się sesja Rady Gminy w Miękini. Obrady obecnie odbywają się w sali widowiskowej SOK ze w względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa uczestników.

W obecnej, wyjątkowej sytuacji, kiedy w świątyniach może przebywać nie więcej niż 5 osób, przy aprobacie ks. proboszcza oraz dzięki wsparciu radnego Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Leszka Maciejewskiego, będziemy dla Państwa transmitować na żywo niedzielne msze święte z kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

W kościele św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. dr Adama Wiśniewskiego SDB, który zmarł 26 marca 2020 r.

Podsumowanie inwestycji i remontów gminnej spółki Średzka Woda w roku 2019.

W tegorocznej edycji plebiscytu udział brało 25 wydarzeń z życia Gminy Środa Śląska. Dziś dowiemy się do kogo powędrują nagrody - bilety na koncerty światowych gwiazd muzyki.

Dziś otarta zostaje największa inwestycja powiatu średzkiego - Centrum Kultury Alternatywnej. Obiekt powstał w miejscu dawnej sali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej.

Wyścigi odbywają się w Przedmościu w gminie Środa Śląska na nowo powstałym torze przy organizacji grup Turystyka Dróg Gruntowych 4x4 i EnduroTeam.

Jednym z punktów dzisiejszych obrad będzie prezentacja, dyskusja i opinie na temat koncepcji budowy Szkoły Podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej.

Utwory Piotra Rejdy, muzyka i kompozytora ze Środy Śląskiej skłaniają odbiorców do przemyśleń, chwili zadumy i refleksji. Teksty traktują o rzeczywistości - takiej jaka jest, nie zawsze idealnej, ale wykraczającej też poza.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej doszło do wymiany zdań i polemiki między wicestarostą Powiatu Średzkiego, a burmistrzem Środy Śląskiej nt. pomocy finansowej Gminy na PT przebudowy drogi powiatowej Środa Śląska-Jastrzębce-Chomiąża-Malczyce wraz ze ścieżką rowerową, pomocy finansowej Gminy na budowę chodników przy drogach powiatowych w Świętem i we Wrocisławicach oraz braku uregulowania przez dyrektora SOSW przy ul. Kilińskiego użytkowania gminnego terenu dla dzieci przy SOSW i korespondencji ze strony Gminy będących skutkiem braku działań dot. tej kwestii ze strony Dyrektora SOSW i Zarządu Powiatu.

Pomimo niesprzyjającej pogody, lodowisko w  Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej jest znowu czynne.

6 marca obędzie się oficjalne otwarcie Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Atrakcji nie zabraknie też w sobotę i niedzielę.

Na sesji budżetowej, burmistrz Adam Ruciński zaprezentował plan gminnych inwestycji w obszarze oświaty i opieki przedszkolnej na 2020 rok, w tym opracowanie projektu technicznego budowy nowej szkoły na Winnej Górze w Środzie Śląskiej oraz dalszej rozbudowy Przedszkola w Szczepanowie w LCAW.

- My jako Gmina Środa Śląska poczuwamy się do pomocy finansowej dla Powiatu Średzkiego na odkup budynku szpitala powiatowego od syndyka – mówił na sesji budżetowej Rady Miejskiej Burmistrz Adam Ruciński.

Na dzisiejszą sesję Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaplanowano między innymi wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

4 kwietnia na sesji rady powiatu podjęto uchwałę intencyjną w sprawie nabycia dwóch działek zbudowanych budynkiem szpitala. W poniedziałek 27 stycznia zrobiono kolejny i najważniejszy krok. Starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz i wicestarosta Sebastian Burdzy, w asyście mecenas Joanny Haligowskiej podpisali stosowną umowę.

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

no tak,fryzjer czyli "tempa" BRZYTWA.
Aga to nie wypada tak drwić z chrześcijan. Kulturą to ty nie "grzeszysz".
Co Ty pieprzysz człowieku!!!! Będziesz wył ze strachu, gdy się okaże, że jesteś dodatni i nie na kto się Tobą ...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…