sobota 15.05.2021

Imieniny: Zofii Nadziei

Klub piłkarski Orzeł Bukówek podjął niecodzienną inicjatywę. Na swój jubileusz wyda płytę z 30 sportowymi piosenkami różnych artystów.

Na sesji Rady Miejskiej 28 kwietnia br. burmistrz wyjaśniał radnym przesłanki koniecznych zmian w systemie gospodarki odpadami od maja i czerwca br.  i przedstawiał argumenty dot. istotnej i praktycznie roli PSZOK, dobrych praktykach dot. zagospodarowania odpadów zielonych oraz zachętach do kompostowania i kilkukrotnym wzroście upustu od opłaty śmieciowej za kompostowanie odpadów zielonych (skoszona trawa, liście, nierozdrobnione gałęzie).

W Miękini przy ul. Dębowej powstaje budynek demonstracyjny, który we wrześniu przywita 1 grupę przedszkolaków i 3 grupy maluchów do 3 roku życia.

Na sesji Rady Miejskiej 28 kwietnia br. burmistrz wyjaśniał radnym przesłanki koniecznych zmian w systemie gospodarki odpadami od maja i czerwca br. i przedstawiał argumenty dot. aktualnych kosztów systemu odbioru i gospodarowania odpadami komunalnymi, kalkulacji i wysokości opłaty śmieciowej, odpadach zielonych (skoszona trawa, liście, nierozdrobnione gałęzie) i ich dostarczaniu do PSZOK w Krynicznie.

Trwająca pandemia sprawiła, że obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały, podobnie jak rok temu, symboliczny charakter. 

Już dzisiaj o godzinie 13.00 na stadionie miejskim Polonia Środa Śląska podejmie drużynę Parasola Wrocław.

W sali kinowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej rozpoczęła się XLI sesja Rady Miejskiej.

Dzisiejsze obrady zwołano na podstawie  art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920) na wniosek Zarządu Powiatu w Środzie Śląskiej.

W kościele św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej trwa Liturgia Wigilii Paschalnej.

W kościele św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej trwa Liturgia Męki Pańskiej.

Jednym z punktów obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej jest  raport z realizacji zadania pn. „Utworzenie Dziennego Domu Seniora przy ul. Daszyńskiego w Środzie Śląskiej”.

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa (SARS-CoV-2) oraz mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców, pracowników Starostwa Powiatowego oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych, sesja odbywa się bez udziału publiczności.

W sali kinowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbywa się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Zapraszamy na transmisję meczu, który odbywa się na boisku Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej.

Pierwszego dnia marca w godzinach 9.00 - 9.30 w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbyło się spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej.

W sali kinowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej rozpoczęły się obrady Rady Miejskiej. W związku ze stanem epidemii i zaleceniami służb sanitarnych, sesja odbywa się bez udziału mieszkańców i publiczności.

Dzisiaj święto zakochanych, więc zapraszamy na romantyczny koncert, który umili Wam ten wyjątkowy walentynkowy wieczór.

Dziś tj. 12.02.2020 otwarte zostało lodowisko mieszczące się na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej.

W pięknej zimowej scenerii spotkała się grupa odważnych, by zamorsować w lenartowickim akwenie w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sztabem w Miękini.

W Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej odbywa się uroczyste podpisanie umowy z przedsiębiorstwem KIZ s.c. Krzysztof Staśko, Aleksander Staśko - w ramach projektu "Utworzenie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości - Etap I".

Zapraszamy na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Domu Kultury w Środzie Śląskiej!

Jak już informowaliśmy, 26 stycznia wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za realizację zadania, dyrektor szkoły Bożena Basa wraz z wychowawczyniami i przedszkolakami, uroczyście otworzyli „Kolorowe Przedszkole” w Udaninie.

W Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej rozpoczęła się sesja rady powiatu.

W związku ze stanem epidemii i zaleceniami służb sanitarnych sesja Rady Miejskiej odbywa się w sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Z miastem będzie to samo co z UG 1/2 etaty dla wszystkich.  2 godziny temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Można byłoby wybrać - tylko że mądre osoby... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez myslalem o tym samym-winnica,jakas pasieka(sam... 4 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez z przykroscia patrze na zdjecia z tego... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…