Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marian, Jan, Antoni

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1371 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zbiornik0Jak informuje Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, burmistrz postanowił kompleksowo uporządkować sprawy gospodarki wodnej w 10 miejscowościach średzkiej gminy.

Obecnie trwa końcowa faza odbioru dokumentacji technicznej przebudowy i modernizacji zbiorników małej retencji wodnej w Juszczynie, Lipnicy, Cesarzowicach, Kobylnikach, Proszkowie, Szczepanowie, Rakoszycach, Komornikach, Świętem oraz w Jugowcu, w ramach II etapu.

Bezpieczniej i estetyczniej

Działania gminy podyktowane są nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i poprawą gospodarki wodnej.

- Zmodernizowane zbiorniki pozwolą uzyskać dodatkowe zasoby wodne dla zlewni, w których są położone, poprawi się estetyka poszczególnych miejscowości oraz funkcjonowanie istniejących urządzeń melioracyjnych - podkreśla Maria Zachary, doradca burmistrza Środy Śląskiej ds. Melioracji i Urządzeń Wodnych – potrzebne są przebudowy w kilkunastu miejscach, w związku z czym podjęta została decyzja o kompleksowym zleceniu prac. W zależności od specyfiki każdego ze zbiorników, zakres prac będzie różny.

Dokumentacja otrzymana od projektantów obejmuje m.in. inwentaryzację i ocenę aktualnego stanu zbiorników oraz urządzeń towarzyszących takich jak upusty, rurociągi zasilające i odbierające wodę. Dodatkowo firma FASYS MOSTY sp. z o.o. przygotowała również inwentaryzację średzkich „Kajaków” dla oceny stanu technicznego.

3 mln zł w ciągu 2 lat

Informacje dotyczące zaplanowanych modernizacji trafiły do sołtysów poszczególnych wsi oraz innych zainteresowanych osób. 26 października br., podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich, Spraw Komunalnych, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, projektanci zaprezentowali przygotowany dokument pn.”Przebudowa i modernizacja zbiorników małej retencji wodnej w miejscowościach wiejskich”.

Aktualnie dokumentacja przekazana przez firmę FASYS MOSTY sp. z o.o. jest weryfikowana przez Urząd Miejski, trwa także przygotowanie wniosku o dofinansowanie przebudowy z Regionalnego Programu Operacyjnego, który zostanie złożony w połowie listopada br.

Całość prac, zgodnie z kosztorysami, wyceniono na kwotę ok. 3 mln zł. Planowany termin realizacji tej kompleksowej inwestycji gminnej to lata 2017-2018.

Zbiornik

Wiele zbiorników wodnych w gminie jest zarośniętych -
tak, jak ten w Juszczynie.

-------------INFORMACJA URZĘDU MIEJSKIEGO W ŚRODZIE ŚL.---------------

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • MgDa
  wspaniała osoba oby takich więcej tu u was gościło

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  dobra powtórka z rozrywki ;-) - tak trzymac !!

  Czytaj więcej...

   
 • Wyborca
  Przyszedł czas na realizację oświetlenia ulicznego . Proszę nie zapomnieć, że Gmina to nie tylko wieś ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Kiedy latarnie w Lutynia? Ul Nowa, Partyzantów, Pionierów to egipskie ciemności. 3-ci świat. Zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box