Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Paulina, Jan, Tomasz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 2092 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Muszkieterowie 0Wraz z końcem października – miesiąca walki z rakiem piersi, Grupa Muszkieterów podsumowała III kwartał tegorocznych profilaktycznych badań mammograficznych, prowadzonych w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek”.

Od początku lipca do końca września w 12 miastach województwa dolnośląskiego, w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek”, przebadanych zostało 605 kobiet. U 62 z nich wykryto zmianę łagodną, a 18 skierowano na dalszą diagnostykę.

Obecnie już blisko 1/4 rozpoznań onkologicznych u Polek to rak piersi. Co roku notuje się ponad 16,5 tys. nowych zachorowań. Niestety, aż w 80 proc. przypadków za przyczynę zgonu odpowiada zbyt późne wykrycie choroby. Często groźniejsze niż sam nowotwór jest zatem unikanie badań profilaktycznych i brak świadomości ich potrzeby. W latach 2006-2013 w Polsce liczba kobiet, które regularnie poddają się badaniom kontrolnym wzrosła o 20 pkt. procentowych. To wciąż jednak za mało, biorąc pod uwagę fakt, że na szali waży się życie tysięcy żon i matek.

Grupa Muszkieterów od 9 lat aktywnie zachęca kobiety do badań profilaktycznych
i przełamania bariery leku przed badaniem. W ramach akcji „Muszkieterowie dla Polek” kobiety – szczególnie te w wieku 50-69 lat, należące do grupy największego ryzyka – mogą poddać się bezpłatnemu badaniu oraz skorzystać z porad ekspertów w specjalnych mammobusach odwiedzających wybrane sklepy Intermarché i Bricomarché.

– Badania nastawione na wykrycie nowotworu budzą wśród kobiet lęk, dlatego prowadząc akcję „Muszkieterowie dla Polek”, podkreślamy, że wczesne wykrycie choroby, znacznie zwiększa szanse na całkowity powrót do zdrowia. W III kwartale tegorocznej kampanii „Muszkieterowie dla Polek” w ciągu 49 dni badań przebadaliśmy łącznie 2658 kobiet. U 298 pań stwierdzono zmianę łagodną, natomiast 63 pacjentki otrzymały skierowanie na dodatkowe badania w ramach diagnostyki pogłębionej – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Kampania „Muszkieterowie dla Polek” prowadzona jest w województwach: dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim. Od początku jej trwania tj. od 2009 roku, przebadanych zostało łącznie blisko 43 700 Polek.

Badania mammograficzne prowadzone są we współpracy z Niepublicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

Lista miast województwa dolnośląskiego, w których odbyły się badania w III kwartale 2016 r.: Brzeg Dolny, Bystrzyca Kłodzka, Góra, Jelcz-Laskowice, Kamienna Góra, Lubań, Nowa Ruda, Oborniki Śląskie, Polkowice, Środa Śląska, Trzebnica, Ząbkowice Śląskie.

(eos) Fot. Grupa Muszkieterów

Muszkieterowie 2

Muszkieterowie 3

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Serbia górą
  A ja sie pytam po kiego WAŁA zagrodzili na kajakach kawał trawnika i akwenu ogrodzeniem ? Co to ma ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  Ciekaw jestem co takiego spowodowało, że w tym roku turniej będzie w Pichorowicach a nie w Malczycach???

  Czytaj więcej...

   
 • Damian
  Z jakiej paki sie podszywasz pod kogos kim nie jestes?!

  Czytaj więcej...

   
 • Inny
  I komu to potrzebne?? Podjadą na pusty targ, a dalej proponuję na zapomnianą ulicę Sienkiewicza ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  Ooo w końcu Szczepanów wygra :lol: :D ;-) :-*

  Czytaj więcej...

   
 • Draco
  Niech doczytają jakie mają uprawnienia i dokładnie czemu mają służyć, a nie komandosów z Siebie robią.

  Czytaj więcej...

   
 • Slobo
  Ta dyk gadzio. :-* xdlol

  Czytaj więcej...

   
 • Anka
  Faktycznie - konsultacje w tak strategicznej kwestii muszą być... Przecież to jest bardzo ważna decyzja ...

  Czytaj więcej...

   
 • Danielwromo
  kamagra price buy kamagra 100 mg kamagra forum gdzie kupic buy kamagra 100mg kamagra kopen rotterdam ...

  Czytaj więcej...

   
 • Oli
  A na co to to wspierać?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box