Dzisiaj jest: 18 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anzelm, Cyryl, Edward

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1421 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Muszkieterowie 0Wraz z końcem października – miesiąca walki z rakiem piersi, Grupa Muszkieterów podsumowała III kwartał tegorocznych profilaktycznych badań mammograficznych, prowadzonych w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek”.

Od początku lipca do końca września w 12 miastach województwa dolnośląskiego, w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek”, przebadanych zostało 605 kobiet. U 62 z nich wykryto zmianę łagodną, a 18 skierowano na dalszą diagnostykę.

Obecnie już blisko 1/4 rozpoznań onkologicznych u Polek to rak piersi. Co roku notuje się ponad 16,5 tys. nowych zachorowań. Niestety, aż w 80 proc. przypadków za przyczynę zgonu odpowiada zbyt późne wykrycie choroby. Często groźniejsze niż sam nowotwór jest zatem unikanie badań profilaktycznych i brak świadomości ich potrzeby. W latach 2006-2013 w Polsce liczba kobiet, które regularnie poddają się badaniom kontrolnym wzrosła o 20 pkt. procentowych. To wciąż jednak za mało, biorąc pod uwagę fakt, że na szali waży się życie tysięcy żon i matek.

Grupa Muszkieterów od 9 lat aktywnie zachęca kobiety do badań profilaktycznych
i przełamania bariery leku przed badaniem. W ramach akcji „Muszkieterowie dla Polek” kobiety – szczególnie te w wieku 50-69 lat, należące do grupy największego ryzyka – mogą poddać się bezpłatnemu badaniu oraz skorzystać z porad ekspertów w specjalnych mammobusach odwiedzających wybrane sklepy Intermarché i Bricomarché.

– Badania nastawione na wykrycie nowotworu budzą wśród kobiet lęk, dlatego prowadząc akcję „Muszkieterowie dla Polek”, podkreślamy, że wczesne wykrycie choroby, znacznie zwiększa szanse na całkowity powrót do zdrowia. W III kwartale tegorocznej kampanii „Muszkieterowie dla Polek” w ciągu 49 dni badań przebadaliśmy łącznie 2658 kobiet. U 298 pań stwierdzono zmianę łagodną, natomiast 63 pacjentki otrzymały skierowanie na dodatkowe badania w ramach diagnostyki pogłębionej – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Kampania „Muszkieterowie dla Polek” prowadzona jest w województwach: dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim. Od początku jej trwania tj. od 2009 roku, przebadanych zostało łącznie blisko 43 700 Polek.

Badania mammograficzne prowadzone są we współpracy z Niepublicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

Lista miast województwa dolnośląskiego, w których odbyły się badania w III kwartale 2016 r.: Brzeg Dolny, Bystrzyca Kłodzka, Góra, Jelcz-Laskowice, Kamienna Góra, Lubań, Nowa Ruda, Oborniki Śląskie, Polkowice, Środa Śląska, Trzebnica, Ząbkowice Śląskie.

(eos) Fot. Grupa Muszkieterów

Muszkieterowie 2

Muszkieterowie 3

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Lynne
  Alleen al omdat ik onzeker ben over mijn lichaam. Have a look at my site - getrouwde vrouw aanhef ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wilda
  I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Czytaj więcej...

   
 • B-a
  Od koryta nie oderwiesz ani tego, ani jego kolegi,,,ten człowiek na tym miejscu to jakaś pomyłka,,,no ...

  Czytaj więcej...

   
 • Greg
  Jak to wszystko wieczorem i w nocy przymarznie to nad ranem będzie lodowisko na drogach gminnych i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkaniec Powiatu
  Jeżdżą na pusto po mieście.Ludziom bardziej zależy żeby ze wsi się wydostac.Do pracy,lekarza czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Ciechów
  Myślę ze nie zabraknie na leczenie twojej głupoty

  Czytaj więcej...

   
 • Tff
  Przecież pieniadze za odśnieżanie poszły na boisko pana Wneka w Ciechowie.

  Czytaj więcej...

   
 • Edek
  Oczywiście utrzymujemy w gotowości 10 piaskarek, a później na władze, ze nie szanują pieniedzy ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkanka gminy k
  Czyli co? Mieszkańcom gminy Kostomłoty tylko rowery zostaną??? Również podpisał się pod pytanie i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz
  A czy tutaj jest temat szpitala ? no nie to po piszesz jakieś wypociny

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box