Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anzelm, Bartosz, Feliks

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 991 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 tercet0Przed koncertem Tercetu Egzotycznego w Osieku, Izabella Skrybant-Dziewiątkowska spotkała się z mieszkańcami wioski. Był to doskonały moment na wspomnienia z kolegami ze szkolnej ławki.

 Na to spotkanie w Osieku czekano od kilku lat. Mieszkańcy przybyli na spotkanie z dawną mieszkanką wsi, a także z koleżanką z podwórka i szkolnych ław, nie kryli podekscytowania.

- To dla nas prawdziwy zaszczyt. Na spotkanie przyjechałam z Kostomłotów. Kiedyś z panią Izą uczęszczałam do chóru dziecięcego w Osieku – mówiła jedna z mieszkanek. - Muzyka, którą gra pani Iza jest wspaniała. Jest żywiołowa i radosna – dodaje druga z pań oczekujących na spotkanie.

Jak się okazuje podczas rozmowy, wielu mieszkańców z terenu gminy Kostomłoty wspiera panią Izabellę na jej koncertach, jeżdżąc na liczne występy artystki.

Spotkanie w szkolnej ławce

Kiedy pojawia się pani Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, skupia na sobie całą uwagę. Energiczna, żywiołowa i przy tym niesłychanie ciepła. Wraz kolegami i koleżankami ze szkolnych czasów, piosenkarka opowiada o szkolnych czasach, grze w piłkę i przedstawieniach teatralnych.

- Iza biła się z chłopakami. Nie dawała za wygraną. Była taka zadziorna – mówiła o siostrze, pani Danusia.

Na potwierdzenie słów siostry, artystka opowiedziała zebranym o grze z chłopakami w piłkę nożną i o tym, że kiedy przegrywała, po prostu gryzła przeciwników w nogę.

Te i wiele innych anegdot z młodości pani Izabelli mogliśmy usłyszeć podczas spotkania w świetlicy w Osieku. Uczestnicy mogli również podziwiać przepiękne i wyjątkowe kreacje autorki, a także otrzymać autograf. Poza wspomnieniami, spotkanie było również okazją do przekazania pani Izabeli siedemnastu Zeszytów Łukowieckich przez ich autora, Franciszka Burdzego.

- Pani Izabelli chciałem przekazać Zeszyty Łukowieckie przedstawiające historię Łukowca. Niezwykłej wsi, z której wszyscy pochodzimy – mówił Franciszek Burdzy.

Dumna i wdzięczność

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Przybyłam do Osieka z rzeszowskiego. W szkole podstawowej widziałam płyty pani Izabelli i wiedziałam również, że pochodzi z Osieka, bo tu miałam rodzinę. Kiedy przybyłam do Osieka w 1984 roku uczestniczyłam w spotkaniu z panią Izabellą, potem jeszcze w kolejnym spotkaniu w latach 90-tych. - mówiła po spotkaniu pani Maria. - To ogromna duma, dla nas jako mieszkańców. Jesteśmy ogromnie zaszczyceni – dodaje mieszkanka Osieka.

Podczas pobytu artystki w rodzinnej wiosce odkryto również pamiątkową tablicę umieszczoną przy domu, w którym przez kilka lat mieszkała wokalista Tercetu Egzotycznego.

Iza Szczygieł, Fot. isz

1 tercet4

1 tercet

2 tercet5

3 tercet3

4 tercet2

5 tercet6

6 tercet7

7 tercet1

Więcej zdjęć TU

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Mariusz
  Szpital czeka na ciebie w Lubiążu miejsca wolne

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Augiasza!!!!!!!!!!poprawnie!!! !

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Audiasza heheh Komoruski gafeusz to wpisywal.....a może Audiasza!!!

  Czytaj więcej...

   
 • tony
  Ponawiam prośbę o wyniki Panie trenerze :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Tak
  Protokół? Jest nagranie. W protokole nie można zamieszczać takich bzdur jak żeście mu przygotowali. Udostenijcie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wabik
  Czy ja dobrze rozpoznaję w pierwszym rzedzie Beatę z Malczyc? Co za metamorfoza!! łął, łął

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej Sukta
  Trzy zdania = same klamstwa i insynuacje. Protokol z sesji wyjasni co i jak bylo

  Czytaj więcej...

   
 • kierowca
  i tak jest szczególnie na zjeździe Kostomłoty dzwon za dzwonem po zmianie organizacji ruchu :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Oddajta Szpital †
  Tam w tej stajni Audiasza to nawet jak zastępy Niebieskie będą interweniowały to nie ogarną tego ...

  Czytaj więcej...

   
 • obserwator
  i to sie chwali razem - wspolpraca tak powinno byc panowie

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box