Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marta, Henryk, Mariusz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 2103 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 tercet0Przed koncertem Tercetu Egzotycznego w Osieku, Izabella Skrybant-Dziewiątkowska spotkała się z mieszkańcami wioski. Był to doskonały moment na wspomnienia z kolegami ze szkolnej ławki.

 Na to spotkanie w Osieku czekano od kilku lat. Mieszkańcy przybyli na spotkanie z dawną mieszkanką wsi, a także z koleżanką z podwórka i szkolnych ław, nie kryli podekscytowania.

- To dla nas prawdziwy zaszczyt. Na spotkanie przyjechałam z Kostomłotów. Kiedyś z panią Izą uczęszczałam do chóru dziecięcego w Osieku – mówiła jedna z mieszkanek. - Muzyka, którą gra pani Iza jest wspaniała. Jest żywiołowa i radosna – dodaje druga z pań oczekujących na spotkanie.

Jak się okazuje podczas rozmowy, wielu mieszkańców z terenu gminy Kostomłoty wspiera panią Izabellę na jej koncertach, jeżdżąc na liczne występy artystki.

Spotkanie w szkolnej ławce

Kiedy pojawia się pani Izabella Skrybant-Dziewiątkowska, skupia na sobie całą uwagę. Energiczna, żywiołowa i przy tym niesłychanie ciepła. Wraz kolegami i koleżankami ze szkolnych czasów, piosenkarka opowiada o szkolnych czasach, grze w piłkę i przedstawieniach teatralnych.

- Iza biła się z chłopakami. Nie dawała za wygraną. Była taka zadziorna – mówiła o siostrze, pani Danusia.

Na potwierdzenie słów siostry, artystka opowiedziała zebranym o grze z chłopakami w piłkę nożną i o tym, że kiedy przegrywała, po prostu gryzła przeciwników w nogę.

Te i wiele innych anegdot z młodości pani Izabelli mogliśmy usłyszeć podczas spotkania w świetlicy w Osieku. Uczestnicy mogli również podziwiać przepiękne i wyjątkowe kreacje autorki, a także otrzymać autograf. Poza wspomnieniami, spotkanie było również okazją do przekazania pani Izabeli siedemnastu Zeszytów Łukowieckich przez ich autora, Franciszka Burdzego.

- Pani Izabelli chciałem przekazać Zeszyty Łukowieckie przedstawiające historię Łukowca. Niezwykłej wsi, z której wszyscy pochodzimy – mówił Franciszek Burdzy.

Dumna i wdzięczność

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Przybyłam do Osieka z rzeszowskiego. W szkole podstawowej widziałam płyty pani Izabelli i wiedziałam również, że pochodzi z Osieka, bo tu miałam rodzinę. Kiedy przybyłam do Osieka w 1984 roku uczestniczyłam w spotkaniu z panią Izabellą, potem jeszcze w kolejnym spotkaniu w latach 90-tych. - mówiła po spotkaniu pani Maria. - To ogromna duma, dla nas jako mieszkańców. Jesteśmy ogromnie zaszczyceni – dodaje mieszkanka Osieka.

Podczas pobytu artystki w rodzinnej wiosce odkryto również pamiątkową tablicę umieszczoną przy domu, w którym przez kilka lat mieszkała wokalista Tercetu Egzotycznego.

Iza Szczygieł, Fot. isz

1 tercet4

1 tercet

2 tercet5

3 tercet3

4 tercet2

5 tercet6

6 tercet7

7 tercet1

Więcej zdjęć TU

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Madzia
  Ja myślę, że wynika to z faktu zgromadzenia wszystkich potrzebnych dokumentów,pozwoleń,zezwoleń i ...

  Czytaj więcej...

   
 • i co?
  To jest sztuka.Do zapisania w jakiejś księdze. Autobusy "zawitały" jak kwieciście napisano kiedyś ...

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  "...od kiedy ruszy komunikacja miejska?"- też wciąż zadaję sobie to pytanie, w końcu nie wszyscy mają ...

  Czytaj więcej...

   
 • blu
  Jadą wozy kolorowe z bałwanami niech wyjadą niech wyjadą z kajdankami lalala tralala.

  Czytaj więcej...

   
 • Sroda
  Pompujecie ogromne pieniądze które nigdy się nie zwrócą, ludzie nie mają dróg i chodników, szpital ...

  Czytaj więcej...

   
 • yolo
  a skąd macie taką informację?

  Czytaj więcej...

   
 • iza
  Faktycznie. W tekst wkradł się błąd. Przepraszamy. Nie mniej jednak nie jest to powód do obrażania ...

  Czytaj więcej...

   
 • red
  Komunikacja rusza na koniec miesiąca

  Czytaj więcej...

   
 • janko
  Ale ci dziennikarze są rzetelni- nie Wiczków a Wilkszyn matoły!!!

  Czytaj więcej...

   
 • yolo
  no i dowiedzieliście się czegoś? byliście na sesji?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box