Dzisiaj jest: 21 Listopad 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Albert, Janusz, Konrad

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 2090 gości oraz 0 użytkowników.

PRACA DLA OPERATORA WÓZKA…

Firma SCHÜRHOLZ POLSKA w związku z rozbudową zakładu w Komornikach... Czytaj więcej

PRACA NA PRODUKCJI W…

Firma Schürholz Polska w Komornikach niedaleko Środy Śląskiej zajmująca się... Czytaj więcej

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

wosp 0 025 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Nadal trwa jednak liczenie środków, jakie zgromadzono podczas niedzielnych kwest. Jak przebiegały finały na terenie naszego powiatu i ile pieniędzy uzbierano?

W tym roku na terenie powiatu średzkiego w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowano w czterech gminach naszego powiatu: Środzie Śląskiej, Miękini, Malczycach i Kostomłotach. Zapytaliśmy w sztabach, jak przebiegały finały i jakie kwoty udało się uzbierać wolontariuszom.

Środa Śląska

W naszym mieście serce sztabu WOŚP znajdowało się w PZSP nr 1 przy ulicy Wrocławskiej. To właśnie osiemnastu uczniów szkoły od godziny ósmej rano przez osiem godzin kwestowało na ulicach naszego miasta.

- Pogoda sprzyjała, Średzianie bardzo chętnie włączali się do akcji. Kierowcy na widok wolontariuszy sami zatrzymywali się i wrzucali pieniądze do puszek. Opiekunowie (Izabela Kata, Lidia Galas, Agnieszka Bogucka-Pełka) zadbali o ciepłe przekąski i napoje dla wolontariuszy, pomagali im podczas rejestracji oraz nadzorowali liczenie zebranych środków – opowiada o kweście Lidia Galas. 

Poza kwestą sztab zorganizował również licytacje orkiestrowych gadżetów – m.in. koszulek, kalendarzy, zegarka, książki. Jak informuje Iwona Nowak, szef sztabu, największym zainteresowaniem podczas licytacji cieszyły się koszulki z logiem orkiestry i zegarek.

- Podczas tegorocznej edycji WOŚP udało się nam ubierać 11.318zł 53gr z kwesty i 600zł z licytacji. To znacznie więcej niż w roku poprzednim, kiedy podczas finału zebraliśmy ponad dziesięć tysięcy – mówi o akcji Iwona Nowak.

Miękinia

Z kolei w Miękini tegoroczna kwesta na rzecz orkiestry została przeprowadzona przez młodzież szkolną. Dzięki zaangażowaniu młodych mieszkańców gminy Miękinia uzbierano kwotę 7.800zł.

Kostomłoty

W Kostomłotach o godzinie 16. rozpoczął się koncert, w którym występy artystyczne przeplatano licytacjami gadżetów WOŚP, a także przedmiotów przekazanych przez mieszkańców. W tym dwie książki napisane i zilustrowane przez mieszkankę Lisowic.

- Zaczęliśmy o godzinie 16. występem zespołu baletowego „Śnieżynki” . Na scenie zaprezentowali się również laureaci konkursu Mam Talent organizowanego w GOK w Kostomłotach – opowiada o wczorajszym koncercie Dorota Strzelecka z GOK w Kostomłotach. - Podczas finału na scenie zaprezentowała się również grupa taneczna JAST. Jesteśmy bardzo zadowoleni z finału – dodaje.

Poszczególne występy poprzedzono licytacjami, podczas których największym zainteresowaniem cieszyła się malutka koszula dziecięca z logiem orkiestry zlicytowana za 400zł, a także poduszka zlicytowana za 350zł.

- Już po raz dziewiętnasty przy GOK w Kostomłotach organizowaliśmy Finał WOŚP. W tym roku udało się nam zebrać kwotę 18.553zł. To o ponad siedem tysięcy więcej niż w roku poprzednim – mówi o zbiórce szef sztabu w Kostomłotach, Jadwiga Sroga.

Malczyce

W Malczycach blisko sto osób wzięło udział w koncercie, jaki o godzinie 17. zorganizowano w Szkole Podstawowej w Malczycach. Na scenie podziwiać mogliśmy występy przedszkolaków i uczniów malczyckich szkół. Gwiazdą tegorocznego finału była laureatka programu Mam Talent Liliana Iżyk. O godzinie dwudziestej uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać nad Odrą pokaz fajerwerków. Podobnie, jak we wszystkich gminach, również i w Malczycach podczas koncertu przeprowadzono licytacje. I podobnie, jak w Kostomłotach największym zainteresowaniem cieszyła się dziecięca koszulka z logiem WOŚP, którą tato jednej z występujących dziewczynek zlicytował za 450zł.

- Od godzin rannych na terenie gminy kwestowali wolontariusze – harcerze i uczniowie okolicznych szkół. W tym roku w gminie Malczyce uzbierano kwotę 21.300zł. To o pięć tysięcy więcej niż w roku poprzednim.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu finału i kwoty, jaką udało się nam uzbierać. Cieszymy się, że pomimo pogody, mieszkańcy wsparli nas swoją obecnością i licznie przybyli na finał, hojnie wspierając akcję Jurka Owsiaka – mówi Magdalena Kożuszko z GOK w Malczycach. - Powodzenie finału, to wielka zasługa naszych wolontariuszy i duża praca naszego sztabu Hufiec ZHP Środa Śląska. Duże podziękowania chcielibyśmy skierować również do rodziców dzieci występujących podczas finału, a także pań wychowawczyń z przedszkola i nauczycieli – dodaje.

Łącznie na terenie Środy Śląskiej, Malczyc, Miękini i Kostomłotów w niedzielę, podczas 25 Finału WOŚP uzbierano prawie 60 tys.

(isz), Fot. GOK Kostomłoty, Lidia Galas, Sztab Hufiec ZHP Środa Śląska

Środa Śląska

1 WOŚP1funkcjonariusze Słuzby Miejskiej wspierali akcję

Kostomłoty

1 DSC07876

1 WOŚP

Malczyce

1 malczyce14

1 malczyce16

1 malczyce34

Więcej zdjęć TU

 

 

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
9
12
13
14
15
16
17
18
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • Jakiś
  No tak. Boiska nie ma i wójt taki wspaniały, ze nawet nie chce dac marnych 12 tys. na dokończenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Brawo dla wszystkich uczestników turnieju, a dla zwycięskiej drużyny podwójne. Wyobraźcie sobie państwo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kazik
  Przeczytałem te komentarze i stwierdzam, że w tym Udaninie nic nigdy się nie zmieni. Jak nie auto ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mirek
  Jeżeli to co mówisz jest prawdą to tą sprawą powinna się zając PSP i najlepiej nie wypisywać tu na ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adam
  To pewnie wina asfaltu wylanego na droge :roll: . Powinni jeszcze tam hopki postawić. :P

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  I co teraz tam będzie stał krzyż?

  Czytaj więcej...

   
 • Cykcyk
  Po takiej akcji dzieciaki będą próbować przynajmniej kilku tak zwanych asów jak to smakuje i się okaże ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czaki
  Nawet nie wiesz co piszesz . Jak masz pisac brednie to zamilcz

  Czytaj więcej...

   
 • hubert
  pewien Pan z rady gm jest zdania ze szpital jest nam w miesci nie potrzebny a moze to raczej radni ...

  Czytaj więcej...

   
 • will
  Pewnie kierowca jechał bardzo wolno stosując się do ograniczenia prędkości. Tylko znowu ten paskudny ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box