Dzisiaj jest: 24 Luty 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maciej, Bogusz, Modest

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1064 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

niebezpieczne skrzyżowanie w środzie śląskiejWczoraj poruszaliśmy na naszych łamach temat skrzyżowania drogi 94 z ulicą Wiejską. Wczoraj też odbyło się w tej sprawie spotkanie burmistrza Środy Śl. Adama Rucińskiego z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Jak już wczoraj informowaliśmy, od roku 2015 kilka odcinków drogi krajowej 94 wpisanych jest w Ogólnopolskim Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na lata 2014-2023. Od dłuższego czasu budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogą 94 z ulicą Wiejską jest też przedmiotem starań władz samorządowych.

W dniu wczorajszym w siedzibie GDDKiA doszło do spotkania burmistrza Środy Śl. Adama Rucińskiego i jego doradcy ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego Dariusza Łopuszyńskiego z p.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, Ewą Bojarczak.

Przedmiotem rozmowy były również zjazdy z DK 94 na Juszczyn i na Proszków.

- Jeśli chodzi o tę największą inwestycję, czyli budowę sygnalizacji świetlnej wraz z dostosowaniem geometrii skrzyżowania drogi DK94 z ul. Wiejską sytuacja jest klarowna. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że to przedsięwzięcie jest ujęte w planach inwestycyjnych GDDKiA i programie krajowym likwidacji miejsc niebezpiecznych – podkreśla Dariusz Łopuszyński, doradca burmistrza ds. projektów kluczowych w sferze bezpieczeństwa publicznego. - Istotnym jest fakt, że stało się to już w 2015 r. Jest również pełna, obustronna zgoda między Gminą środa Ślaska a GDDKiA w kwestii konieczności uruchomienia sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Wskazana też była budowa prawoskrętu od strony Ciechowa na DK 94 w kierunku Wrocławia – dodaje doradca burmistrza.

Nowelizacja ustawy o drogach publicznych

Jak informuje na swojej stronie Urząd Gminy Środa Śl. wiele samorządów na mocy nowelizacji ustawy o drogach publicznych uchwalonej przez Sejm w grudniu ub. chce skorzystać z opcji współpracy przy inwestycjach na drogach krajowych i dofinansowania inwestycji GDDKiA z budżetów gmin. Jak podkreślono, burmistrz Adam Ruciński taką deklarację złożył jeszcze przed ujęciem takiej możliwości w ustawie.

Dalsze decyzje i działania GDDKiA będą uzależnione od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który w najbliższym czasie ma podpisać ustawę.

- Nie chcę składać konkretnych deklaracji przed podpisaniem stosownego dwustronnego porozumienia z GDDKiA. Wierzę jednak, że  nasza dzisiejsza wizyta przyśpieszy proces decyzyjny w GDDKiA, ponieważ na poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu mieszkańcy czekają już od kilku lat, a władze niezmiennie o nie zabiegają – podsumowuje spotkanie burmistrz Adam Ruciński.

Informacje na temat skrzyżowania i komentarz GDDKiA w tej sprawie znajdą Państwo w naszym wczorajszym artykule.

Zachęcamy do lektury i wyrażenia swojej opinii.

(isz), Fot. W. Kalita

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • obywatel
  Wełlug ciebie wszystkiemu winne są Bobry,ale powiedz mi gdzie podziała się woda którą te Bobry ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kitka
  Czyżby Jadzia i Madzia?

  Czytaj więcej...

   
 • Wiesia
  Oświetlenie przy stacji....a co z oswietleniem drogii do stacji PKP....

  Czytaj więcej...

   
 • MarTa
  Wielka szkoda, że autobusy nie kursują w weekendy. Dla mmieszkańców wiosek byłoby to ogromne ...

  Czytaj więcej...

   
 • Shely
  Bobra nie Bobra - Wy***ał i dobra :cry:

  Czytaj więcej...

   
 • Mieszkanka
  A co jest nienormalnego w tym pytaniu? Ludzie inteligentni pytają i potrafią zadawać pytania, a ...

  Czytaj więcej...

   
 • on
  jeżeli za nimi jechałeś to raczej jechałeś z tą samą prędkością więc nie wiem o czym ty tutaj ...

  Czytaj więcej...

   
 • ooo
  a temat jest właśnie inny jak nie zauważyłeś to ci streszczę żeby lokale ze swoją ofertą wyszły na ...

  Czytaj więcej...

   
 • pw
  W Berlinie pan autor też nie chodzi do lokali, tylko podziwia z zewnątrz, co widac po zdjęciach.

  Czytaj więcej...

   
 • Fan
  W Castoramę widziałem panią Leokadie. Kupowała karnister. Przypadek!? Nie sadze!

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box