Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Piotr, Małgorzata

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1329 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pozar malczyce 2W sobotę w Malczycach doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Ucierpiały trzy osoby, w tym dziecko.

Do zdarzenia doszło 18 lutego tuż po godzinie 22. w mieszkaniu przy ulicy Sienkiewicza. Z informacji przekazanych w zgłoszeniu wynikało, że w budynku wielorodzinnym doszło do silnego zadymienia. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Malczyce, dwa zastępy JRG Środa Śląska, a także OSP Rusko.

- W chwili przyjazdu straży, z okien na pierwszym piętrze wydobywał się gęsty dym. Po wstępnie przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że najprawdopodobniej do pożaru doszło w prawej części budynku – informuje o zdarzeniu Dariusz Domaradzki, rzecznik średzkiej straży pożarnej.

Pięciu mieszkańców samodzielnie opuściło budynek. Jedna z nich, 28-letnia kobieta uskarżająca się na ból głowy i silne zawroty, została przekazana pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Z informacji przekazanych przez osoby z zewnątrz wynikało, że jedna osoba znajduje się w środku budynku. Podczas przeszukania pomieszczeń, znaleziono nieprzytomnego 60-letniego mężczyznę. U poszkodowanego wyczuwalny był puls, a czynności życiowe były zachowane. Poszkodowanemu podano tlen i ewakuowano z budynku.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a także na podaniu jednego prądu szybkiego natarcia na palące się na pierwszym piętrze przedmioty – wersalkę i fotel – dodaje rzecznik KP PSP w Środzie Śląskiej. - Urządzeniem wielofunkcyjnym wykonano również pomiary na obecność tlenku węgla. Pomiar wykazał 50 ppm. Po przewietrzeniu pomieszczeń i ponownej kontroli, urządzenie nie wykazało juz zagrożeń – dodaje strażak.

W wyniku zdarzenia trzy osoby, w tym dziecko, zostały poszkodowane. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Na miejscu działania prowadziły, poza strażą pożarną, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja i pogotowie energetyczne.

(red.), Fot. OSP Malczyce

pozar malczyce 1

pozar malczyxce1

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • widziałam
  piękne prace Aniu - powodzenia!

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Jasne rozumiem :) ale jak to mówią jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d,... :) Bez urazy ...

  Czytaj więcej...

   
 • ignacy
  Zapraszam drogą na Zawadkę to jest tragedia :-x

  Czytaj więcej...

   
 • o!
  2:1 dla WKSu tak obstawiam

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Mistrzu a może ujawnię Twoją tożsamośc ? Po numerze IP widzę, że jesteś na portalu bardzo aktywny ...

  Czytaj więcej...

   
 • Arkadiusz Olejnik
  Panie Rafale. Jak już wcześniej pisałem można powiedziec, że 26 dni w miesiącu nasz prywatny parking ...

  Czytaj więcej...

   
 • Hlaski
  Wygrany remis dla przyjezdnych gospodarzy.

  Czytaj więcej...

   
 • Rafał
  Panie Arkadiuszu może wystarczyć oznaczyć Parking teren prywatny. Ze zdjęć wynika że mam przywiezie znak ...

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  FC Środa Śl. jak obstawiacie?

  Czytaj więcej...

   
 • staryESELDUCH
  o to znalazł A.O moralizator! wzór cnót i solidności. Pani Olejnik naucz się Pan parkowac jak do ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box