Dzisiaj jest: 18 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anzelm, Cyryl, Edward

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1500 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

inkubator0Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła wyniki naboru w ramach działania „Rozwój przedsiębiorczości”. Spośród 10 złożonych wniosków z dolnośląskich OSI dofinansowanie na budowę inkubatorów przedsiębiorczości otrzymają tylko trzy gminy: Lądek Zdrój, Kłodzko i Środa Śląska.

 

 

Najwyższa dotacja

Wniosek gminy Środa Śląska, złożony w październiku 2016 r. pozytywnie przeszedł wszystkie etapy oceny i otrzymał najwyższe dofinansowanie spośród wniosków złożonych w ramach obszarów strategicznej interwencji – 6,5 mln zł. Cała inwestycja warta jest 9,5 mln zł.

- Ten wynik naboru to dla nas wielka radość, nie tylko z powodu kwoty dotacji, ale przede wszystkim dlatego, że jest to projekt kreowany od podstaw. Dzięki Inkubatorowi stworzymy coś zupełnie nowego w Środzie Śląskiej, nasz pomysł, nowe podejście do rozwoju przedsiębiorczości i determinacja zostały docenione przez ekspertów – zaznacza Honorata Krawczyk, kierownik Wydziału Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO – współtwórca projektu.

Aktualnie przygotowywany jest projekt techniczny budowy Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a po uzyskaniu pozwolenia na budowę, w III kw. br., wyłoniony zostanie wykonawca robót. Utworzenie Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości to ważny krok do stworzenia warunków dla rozwoju mikro i małych firm, szczególnie nowo powstających, początkujących przedsiębiorstw na terenie gminy Środa Śląska. W tym celu przy ul. Spółdzielczej w Środzie Śląskiej powstanie kompleks oferujący przedsiębiorcom wsparcie lokalowe, organizacyjne i doradcze.

Nowa forma wsparcia

Do Inkubatora przyjmowane będą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność usługową, produkcyjną i handlową. Średzki Inkubator Przedsiębiorczości będzie wynajmował lokale użytkowe i świadczył usługi na preferencyjnych, niedyskryminujących i przejrzystych warunkach dla podmiotów spełniających określone w regulaminie SIP wymagania, np. dla osób bezrobotnych rozpoczynających działalność gospodarczą.

Na 876 m kw. zlokalizowane będą pomieszczenia biurowe, w tym także laboratorium IT oraz 2 sale spotkań i sala konferencyjna (w pełni audiowizualna, z zapleczem technicznym i gastronomicznym) na około 150 osób z możliwością podzielenia na dwie niezależne sale. Budynek będzie w pełni dostosowany do osób niepełnosprawnych, częściowo zasilany będzie z odnawialnych źródeł energii. Powstaną również tereny zielone i miejsca parkingowe.

- Tym projektem wprowadzimy na średzki rynek kolejną, zupełnie nową formę wsparcia dla przedsiębiorców. Te działania stworzą lepsze warunki rozwoju przedsiębiorczości w gminie Środa Śląska, a na budowie inkubatora zyska niezagospodarowany od wielu lat teren gminny w podstrefie LSSE przy ul. Spółdzielczej – komentuje burmistrz Adam Ruciński.

Projekt Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie realizowany z czterema partnerami: Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej i Powiatowym Urzędem Pracy. Partnerem wspierającym jest Krakowski Park Technologiczny.

inkubator
Wizualizacja Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który powstanie
przy ul. Spółdzielczej w Środzie Śląskiej.

---------------INFORMACJA URZĘDU MIEJSKIEGO W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ---------------

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • edek
  A miał kto pojechac - no przeciez wszystkie jednostki byly w Konarach.

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  To jest jakiś absurd , kto tym zarzadza. Tyle jednostek wysłac co za głupota

  Czytaj więcej...

   
 • kris
  no coz jaka wladza takie drogi.skoro nikt nie wymaga i nie naciska tak tez sa sprawowane obowiazki.przykre ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gul skoczy
  Po co tyle jednostek??? Widocznie poszło takie zgłoszenie... A kto zapłaci ? zapłaci gmina na to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Karrina
  Rany po co tyle jednostek strazackich do jednego samochodu. Kto zaplaci za wyjazdy OSP?

  Czytaj więcej...

   
 • Tff
  Oraz lans zapomniałeś napisać no bo trzeba się jeszcze utrzymać tak jak mawiał Nikodem Dyzma wytrzyma ...

  Czytaj więcej...

   
 • ep
  Bo kto to widział, żeby zima trwała dwa tygodnie ( w tym dwa dni opadów śniegu). Przecież żadna firma ...

  Czytaj więcej...

   
 • Dyzio
  To jest droga wojewódzka, więc loozik :lol:

  Czytaj więcej...

   
 • reklama google
  reklamy wyświetlają się z ciasteczek, historii wyszukiwania czy przeglądania stron 8) może Ty lepiej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kierowca
  Proponuje zadzwonić do telewizji i powiedzieć ze jest zima

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box