Dzisiaj jest: 11 Grudzień 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Waldemar, Damazy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1204 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA MASZYN…

voestalpine Rotec Sp. z o.o. jest producentem komponentów dla dostawców... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

szpitalW toku prowadzonych czynności  wobec założycieli spółki PCZ, śledczy zabezpieczyli ich majątek wart blisko 70 mln złotych. W stosunku do dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci przedłużonego aresztu na trzy kolejne miesiące.

6 grudnia 2016 roku doszło do zatrzymania czterech osób związanych z Polskim Centrum Zdrowia - Romualda Ś. założyciela holdingu,  Stanisława P. (jego prawej ręki), a także Tomasza B. i Beaty G. Poza udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwami i praniem pieniędzy, a także wyłudzeniem blisko 80 milionów, zatrzymanym postawiono również zarzut celowego doprowadzenia do upadłości spółki PCZ. W okresie swej działalności grupa przestępcza oszukała blisko 600 osób i kilka instytucji. Jedną z nich jest Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, które do dnia dzisiejszego za sprzedaż szpitala nie otrzymało należnej kwoty ok. 4 mln złotych.

Zabezpieczony majątek

Kiedy w 2015 roku ogłoszono upadłość spółki, ta posiadała jedyne trzy tysiące złotych. Spory majątek ujawniono podczas zatrzymania i dzięki zeznaniom jednego z zatrzymanych.

- Podczas zatrzymania podejrzanego Romualda Ś. ujawniono i zabezpieczono znaczące ilości kosztowności, pieniędzy, a przede wszystkim luksusowych pojazdów i nieruchomości. Z uwagi na ilość ustalonego majątku mogącego pochodzić z przestępstw, aktualnie trwa ich analiza i oględziny. Umożliwi to wydanie kompleksowej decyzji w przedmiocie dowodów rzeczowych i zabezpieczeń majątkowych, mających kluczowe znaczenie dla ewentualnego zabezpieczenia roszczeń osób i podmiotów pokrzywdzonych w sprawie – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej z 9 grudnia 2016 roku.

W pofabrycznym magazynie śledczy znaleźli ukryty majątek zatrzymanych. Wśród zabezpieczanych przedmiotów ujawniono luksusowe, z limitowanej edycji Rolls Royce (cena niektórych z nich waha się w granicach 2 mln złotych), a także kolekcję luksusowych zegarków (każdy w cenie około od 200 do 300 tys. złotych). Zabezpieczono również luksusowe apartamenty (m.in. we wrocławskim Sky Tower). Łączna wartość zabezpieczonego mienia to nawet 73 miliony. A zatem jest duża szansa, że Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, podobnie jak i pozostali wierzyciele, otrzymają należne im środki.

Kolejne trzy miesiące aresztu

Pomimo składanego zażalenia, ze względu na możliwość matactwa w sprawie, na wniosek prokuratury sąd przedłużył areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy założycielowi Polskiego Centrum Zdrowia, Romualdowi Ś, a także Beacie G. Pozostali podejrzani w sprawie, Stanisław P. i Tomasz B. opuścili już areszt.

Czy zatem zabezpieczony majątek zatrzymanych pozwoli na wypłaty środków wierzycielom? Czy średzkie starostwo odzyska należne pieniądze? Czy w budynku szpitala nadal funkcjonować będzie oddział pediatryczny i poradnie specjalistyczne?

O dalszych szczegółach sprawy będziemy Państwa na bieżąco informować.

(isz), Fot. W. Kalita

szpital

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • ŁYSY
  Obciążyć kosztami poszukiwań. Kasanowa od siedmiu boleści.

  Czytaj więcej...

   
 • Ewa
  Może więcej inf na temat właściciela lub anonimowo do straży miejskiej

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr
  a jak to rozpalic IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIII

  Czytaj więcej...

   
 • antos
  to pies (...) nie daje jesc tym psom jeszcze jeden jest zamkniety w domu ratujcie go

  Czytaj więcej...

   
 • Ela
  Mario Jolanto od wierszy fiszek ksiegozbiorow stukotu maszyny i ksiag madrych przysiadz jaskolka ...

  Czytaj więcej...

   
 • mam pytanie
  do mikołaja, właściciela żółtego motoru - w jak uczciwy sposób zwykły kowalski może zostać posiadaczem ...

  Czytaj więcej...

   
 • ekolog
  Ludzie spróbujcie rozpalać w piecach węglowych od góry. Uwierzcie, mniej się dymi i zaoszczędzicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • ni ekumaty
  Komenda została powiadomiona o godzinie 13:54. - a około 15 znaleziono ????- PANIE proszę o rozum ...

  Czytaj więcej...

   
 • joanna
  A JAK POD KONIEC LISTOPADA BYŁO A TERAZ TO SIĘ STAŁO

  Czytaj więcej...

   
 • ziemowit
  A niby ty nie palisz śmieci tu sidze połowa to ekolodzy czystosci a chajcuja wszystkim

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box