Dzisiaj jest: 22 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Julia, Wiesława, Helena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1275 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

szpitalW toku prowadzonych czynności  wobec założycieli spółki PCZ, śledczy zabezpieczyli ich majątek wart blisko 70 mln złotych. W stosunku do dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci przedłużonego aresztu na trzy kolejne miesiące.

6 grudnia 2016 roku doszło do zatrzymania czterech osób związanych z Polskim Centrum Zdrowia - Romualda Ś. założyciela holdingu,  Stanisława P. (jego prawej ręki), a także Tomasza B. i Beaty G. Poza udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwami i praniem pieniędzy, a także wyłudzeniem blisko 80 milionów, zatrzymanym postawiono również zarzut celowego doprowadzenia do upadłości spółki PCZ. W okresie swej działalności grupa przestępcza oszukała blisko 600 osób i kilka instytucji. Jedną z nich jest Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, które do dnia dzisiejszego za sprzedaż szpitala nie otrzymało należnej kwoty ok. 4 mln złotych.

Zabezpieczony majątek

Kiedy w 2015 roku ogłoszono upadłość spółki, ta posiadała jedyne trzy tysiące złotych. Spory majątek ujawniono podczas zatrzymania i dzięki zeznaniom jednego z zatrzymanych.

- Podczas zatrzymania podejrzanego Romualda Ś. ujawniono i zabezpieczono znaczące ilości kosztowności, pieniędzy, a przede wszystkim luksusowych pojazdów i nieruchomości. Z uwagi na ilość ustalonego majątku mogącego pochodzić z przestępstw, aktualnie trwa ich analiza i oględziny. Umożliwi to wydanie kompleksowej decyzji w przedmiocie dowodów rzeczowych i zabezpieczeń majątkowych, mających kluczowe znaczenie dla ewentualnego zabezpieczenia roszczeń osób i podmiotów pokrzywdzonych w sprawie – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej z 9 grudnia 2016 roku.

W pofabrycznym magazynie śledczy znaleźli ukryty majątek zatrzymanych. Wśród zabezpieczanych przedmiotów ujawniono luksusowe, z limitowanej edycji Rolls Royce (cena niektórych z nich waha się w granicach 2 mln złotych), a także kolekcję luksusowych zegarków (każdy w cenie około od 200 do 300 tys. złotych). Zabezpieczono również luksusowe apartamenty (m.in. we wrocławskim Sky Tower). Łączna wartość zabezpieczonego mienia to nawet 73 miliony. A zatem jest duża szansa, że Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, podobnie jak i pozostali wierzyciele, otrzymają należne im środki.

Kolejne trzy miesiące aresztu

Pomimo składanego zażalenia, ze względu na możliwość matactwa w sprawie, na wniosek prokuratury sąd przedłużył areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy założycielowi Polskiego Centrum Zdrowia, Romualdowi Ś, a także Beacie G. Pozostali podejrzani w sprawie, Stanisław P. i Tomasz B. opuścili już areszt.

Czy zatem zabezpieczony majątek zatrzymanych pozwoli na wypłaty środków wierzycielom? Czy średzkie starostwo odzyska należne pieniądze? Czy w budynku szpitala nadal funkcjonować będzie oddział pediatryczny i poradnie specjalistyczne?

O dalszych szczegółach sprawy będziemy Państwa na bieżąco informować.

(isz), Fot. W. Kalita

szpital

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • \m/
  Hmmm... Tylko Adasia nie zapraszajcie, bo nie dość, że się spóźni na "iwent otwarcia", opędzluje ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gienio
  i że można się bedzie nażreć na krzywy ryj ? czy jak ? :-*

  Czytaj więcej...

   
 • o co kaman?
  a jako dodatek pogarda od społeczeństwa!

  Czytaj więcej...

   
 • MaryJan
  Jedyna okazja żeby w tym samym dniu - WEJŚĆ i WYJŚĆ z tamtąd. :sigh:

  Czytaj więcej...

   
 • BEATA
  Pięknie!!! Prawdziwa miłość zawsze przetrwa!!!!!!!!!

  Czytaj więcej...

   
 • Janek
  2500zl - 3000 w Biedronce lub Lidlu.Niecale 2000zl w Policji na dzien dobry i po kilku latach zryty.

  Czytaj więcej...

   
 • Agnieszka
  Żegnaj profeskorze...

  Czytaj więcej...

   
 • Violka
  Tacy ludzie jak Ty nie powinni umierać. Byłeś dla Wszystkich lekiem na całe zło i nadzieją na lepsze ...

  Czytaj więcej...

   
 • mm
  Brawo dla wszystkich uczestników oraz dla trenera ;-) /Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

  Czytaj więcej...

   
 • Greg
  Chyba często gubi się ten pies, tydzień temu w Szczepanowie przy ul. Osiedlowej błąkał się ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box