Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Anzelm, Bartosz, Feliks

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 961 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

lesniczy 0Ile lat rośnie las? Dlaczego kukułki to leniwe ptaki? O tym i o wielu innych interesujących rzeczach opowiedział przedszkolakom leśniczy z Nadleśnictwa Miękinia, pan Sylwester Hryńczak,

który 10 marca odwiedził dzieci z grupy: „Jeżyki”, „Misie” i „Rybki” w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej.

Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana i około godziny 9. ich cierpliwość została nagrodzona. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, a następnie zaczął opowiadać nam o swojej pracy. Mówił czym zajmuje się leśniczy oraz opowiadał o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Pan Sylwester zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru i prosił przedszkolaki, by przed wejściem do lasu pamiętały o tym, że są w nim tylko gośćmi i dlatego powinny przestrzegać zasad właściwego zachowania się oraz szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, np. tego, że wiewiórki są nie tylko rude, ale również czarne i właśnie takie można spotkać w górach. Pan leśniczy opowiedział nam nawet o swoim niezwykłym spotkaniu z taką czarną wiewiórką, a także o dwóch jeżach które przygarnął i których przysmakiem jest kocie jedzonko :)

Przedszkolaki dowiedziały się też dlaczego o kukułkach mówi się, że są to leniwe ptaki oraz tego, że gdy zwierzęta leśne nie boją się człowieka, to najprawdopodobniej są chore i musimy unikać spotkania z takimi zwierzętami. Nasz gość mówił o tym, w jaki sposób można pomóc ptakom przetrwać zimę oraz zachęcał do budowania karmników i dokarmiania ptaków.

Pan leśniczy opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Rozwiał również wątpliwości dzieci i wyjaśnił na czym polega różnica między leśniczym, a myśliwym, bo na ten temat przedszkolaki dyskutowały już od samego rana. Pan Sylwester pokazał nam mapę lasu oraz wytłumaczył, co przedstawiają poszczególne kolory i oznaczenia na mapie. Dzieci rozpoznawały też po konturach zwierzęta, które prezentował nam pan leśniczy i trzeba przyznać, że z nazwaniem prawie wszystkich poradziły sobie bardzo dobrze. Podczas spotkania dzieci zadawały naszemu gościowi wiele pytań, na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za niespodziankę – śliczne „leśne” maskotki, które Pan Sylwester zostawił dla każdego dziecka oraz za miłe spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i oczywiście z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Małgorzata Raszewska

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."
H. Zdzitowiecka

lesniczy 1

lesniczy 2

lesniczy 3

lesniczy 4

lesniczy 5

lesniczy 6

lesniczy 7

lesniczy 8

lesniczy 9

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • Mariusz
  Szpital czeka na ciebie w Lubiążu miejsca wolne

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Augiasza!!!!!!!!!!poprawnie!!! !

  Czytaj więcej...

   
 • Sara
  Audiasza heheh Komoruski gafeusz to wpisywal.....a może Audiasza!!!

  Czytaj więcej...

   
 • tony
  Ponawiam prośbę o wyniki Panie trenerze :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Tak
  Protokół? Jest nagranie. W protokole nie można zamieszczać takich bzdur jak żeście mu przygotowali. Udostenijcie ...

  Czytaj więcej...

   
 • wabik
  Czy ja dobrze rozpoznaję w pierwszym rzedzie Beatę z Malczyc? Co za metamorfoza!! łął, łął

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej Sukta
  Trzy zdania = same klamstwa i insynuacje. Protokol z sesji wyjasni co i jak bylo

  Czytaj więcej...

   
 • kierowca
  i tak jest szczególnie na zjeździe Kostomłoty dzwon za dzwonem po zmianie organizacji ruchu :zzz

  Czytaj więcej...

   
 • Oddajta Szpital †
  Tam w tej stajni Audiasza to nawet jak zastępy Niebieskie będą interweniowały to nie ogarną tego ...

  Czytaj więcej...

   
 • obserwator
  i to sie chwali razem - wspolpraca tak powinno byc panowie

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box