Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marta, Henryk, Mariusz

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 2126 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

lesniczy 0Ile lat rośnie las? Dlaczego kukułki to leniwe ptaki? O tym i o wielu innych interesujących rzeczach opowiedział przedszkolakom leśniczy z Nadleśnictwa Miękinia, pan Sylwester Hryńczak,

który 10 marca odwiedził dzieci z grupy: „Jeżyki”, „Misie” i „Rybki” w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej.

Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana i około godziny 9. ich cierpliwość została nagrodzona. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, a następnie zaczął opowiadać nam o swojej pracy. Mówił czym zajmuje się leśniczy oraz opowiadał o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Pan Sylwester zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru i prosił przedszkolaki, by przed wejściem do lasu pamiętały o tym, że są w nim tylko gośćmi i dlatego powinny przestrzegać zasad właściwego zachowania się oraz szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, np. tego, że wiewiórki są nie tylko rude, ale również czarne i właśnie takie można spotkać w górach. Pan leśniczy opowiedział nam nawet o swoim niezwykłym spotkaniu z taką czarną wiewiórką, a także o dwóch jeżach które przygarnął i których przysmakiem jest kocie jedzonko :)

Przedszkolaki dowiedziały się też dlaczego o kukułkach mówi się, że są to leniwe ptaki oraz tego, że gdy zwierzęta leśne nie boją się człowieka, to najprawdopodobniej są chore i musimy unikać spotkania z takimi zwierzętami. Nasz gość mówił o tym, w jaki sposób można pomóc ptakom przetrwać zimę oraz zachęcał do budowania karmników i dokarmiania ptaków.

Pan leśniczy opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Rozwiał również wątpliwości dzieci i wyjaśnił na czym polega różnica między leśniczym, a myśliwym, bo na ten temat przedszkolaki dyskutowały już od samego rana. Pan Sylwester pokazał nam mapę lasu oraz wytłumaczył, co przedstawiają poszczególne kolory i oznaczenia na mapie. Dzieci rozpoznawały też po konturach zwierzęta, które prezentował nam pan leśniczy i trzeba przyznać, że z nazwaniem prawie wszystkich poradziły sobie bardzo dobrze. Podczas spotkania dzieci zadawały naszemu gościowi wiele pytań, na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za niespodziankę – śliczne „leśne” maskotki, które Pan Sylwester zostawił dla każdego dziecka oraz za miłe spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i oczywiście z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Małgorzata Raszewska

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."
H. Zdzitowiecka

lesniczy 1

lesniczy 2

lesniczy 3

lesniczy 4

lesniczy 5

lesniczy 6

lesniczy 7

lesniczy 8

lesniczy 9

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Madzia
  Ja myślę, że wynika to z faktu zgromadzenia wszystkich potrzebnych dokumentów,pozwoleń,zezwoleń i ...

  Czytaj więcej...

   
 • i co?
  To jest sztuka.Do zapisania w jakiejś księdze. Autobusy "zawitały" jak kwieciście napisano kiedyś ...

  Czytaj więcej...

   
 • GŁOS WSI
  "...od kiedy ruszy komunikacja miejska?"- też wciąż zadaję sobie to pytanie, w końcu nie wszyscy mają ...

  Czytaj więcej...

   
 • blu
  Jadą wozy kolorowe z bałwanami niech wyjadą niech wyjadą z kajdankami lalala tralala.

  Czytaj więcej...

   
 • Sroda
  Pompujecie ogromne pieniądze które nigdy się nie zwrócą, ludzie nie mają dróg i chodników, szpital ...

  Czytaj więcej...

   
 • yolo
  a skąd macie taką informację?

  Czytaj więcej...

   
 • iza
  Faktycznie. W tekst wkradł się błąd. Przepraszamy. Nie mniej jednak nie jest to powód do obrażania ...

  Czytaj więcej...

   
 • red
  Komunikacja rusza na koniec miesiąca

  Czytaj więcej...

   
 • janko
  Ale ci dziennikarze są rzetelni- nie Wiczków a Wilkszyn matoły!!!

  Czytaj więcej...

   
 • yolo
  no i dowiedzieliście się czegoś? byliście na sesji?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box