Dzisiaj jest: 23 Czerwiec 2017    |    IMIENINY MAJĄ: Wanda, Józef, Albin

Odwiedza nas 1514 gości oraz 0 użytkowników.

OSIEDLE ŚREDZKIE - IDEALNE…

"Osiedle Średzkie" ma Państwu do zaoferowania projekt osiedla domów z... Czytaj więcej

MAGAZYNIER - MIEJSCE…

KASTELL Systemy Szczotek Przemysłowych, lider na polskim rynku szczotek przemysłowych... Czytaj więcej

PRACA DLA OPERATORA PRODUKCJI…

Praca dla kobiet i mężczyzn w Komornikach. Zapoznaj się z... Czytaj więcej

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU BUDOWLANEGO I…

Wypożyczamy koparki, ładowarki, zagęszczarki, podnośniki i wiele innych sprzętów... Oferujemy... Czytaj więcej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Koncert w Osieku 0Po raz koleiny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert kameralny do Osieka. Tym razem wystąpi m.in. Chór "Ars Cantandi" Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Osieku (g. Kostomłoty) odbędzie się Koncert Pasyjny "Stabat Mater" (Stała Matka bolejąca).

Wystąpi wspomniany chór pod kierownictwem Anny Grabowskiej-Borys i znany już państwu z poprzednich koncertów Zespół Kameralny Legnickiej Orkiestry Symfonicznej, pod dyrekcją Benedykta Ksiądzyny.

Całość poprowadzą - Anna Wagner i organizator, Tomasz Kościelski.

Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy! Będzie to na pewno niezapomniana uczta muzyczna i okazja do duchowych przygotowań przedświątecznych oraz Wielkiego Tygodnia.

(red.)

Chór Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest zespołem, który swoją działalność rozpoczął w grudniu 2004 roku. Jego członkami są studenci i absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ale również innych wrocławskich uczelni. Chór tworzą ludzie kochający śpiew i muzykę, pasjonaci muzyki poważnej i tej niepoważnej.


Zespół regularnie występuje podczas uroczystości rodzimego Uniwersytetu Ekonomicznego i innych wrocławskich uczelni. Wielokrotnie występował na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska m.in. w ramach festiwali i koncertów cyklicznych takich jak: Wieczory Tumskie, Koncerty Ziemi Wrocławskiej, Noce Kościołów, Wrocławska Szkoła Chórmistrzów, Ogólnopolski Festiwal Barbórkowy Chórów Studenckich, Verbum cum Musica, Wieczory Organowe u o. Paulinów, Święto Nauki.


Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny. Znajdują się w nim pozycje autorstwa kompozytorów polskich i zagranicznych, o tematyce świeckiej i religijnej różnych epok
i różnych gatunków muzycznych.


W październiku 2006 Ars Cantandi miało zaszczyt wystąpić podczas uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa prof. Leszkowi Balcerowiczowi przez ówczesną Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu. W kwietniu 2007 chór odbył tygodniową trasę koncertową we Włoszech, podczas której wystąpił w Asyżu i Rzymie m.in. dla Ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej – Hanny Suchockiej oraz podczas uroczystej mszy świętej z okazji 15-lecia Diecezji Legnickiej w Bazylice Św. Piotra.


Z  najważniejszych wydarzeń zespołu należy wymienić udział w X Międzynarodowym Festiwalu "Wełyka Koliada" ("Wielka Kolęda") odbywającym się w cerkwi Świętej Eucharystii we Lwowie (luty 2008) oraz w III Międzynarodowym Forum Chórów Akademickich "Paparats Kvetka" ("Kwiat Paproci")  na Białorusi (maj 2008 i 2012). W 2009 roku zespół brał udział w światowym prawykonaniu "Kantanty Tumskiej" Francesco Bottigliero oraz we wrocławskiej premierze "Magnificatu" Grażyny Pstrokońskiej-Nawrati. Zespół może również pochwalić się współpracą z wrocławskimi chórami i chórmistrzami przy wykonani dużych form wokalno-instrumentalnych. Uczestniczył w wykonaniu m.in. Nieszporów Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza (2011), Requiem Dla Mojego Przyjaciela Zbigniewa Preisnera (2011), Mszy Kreolskej Ariela Ramireza (2014). Natomiast w roku 2015 Ars Cantandi zakończyło obchody jubileuszu 10-lecia istnienia chóru wykonaniem Oratorio de Noël, Camilea Saint-Saënsa.


Zespół brał również udział w wydarzeniach Europejskiej Stolicy Kultury (ESK) Wrocław 2016. W ramach pierwszej odsłony programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 wystąpił w koncercie z Andrea Bocelli. Ponadto występował w uroczystości otwarcia ESK tj. w Przebudzeniu, w widowisku FLOW, w widowisku Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show, oraz w widowisku NIEBO kończącym rok ESK we Wrocławiu. W ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Ars Cantandi otrzymało zaproszenie do wykonania utworu „Song for the unification of Europe” Zbigniewa Preisnera podczas 29 gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, 10 grudnia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wykonanie specjalnie zaaranżowanego na tą uroczystość utworu pochodzącego z filmu „Trzy kolory Niebieski” odbyło się w obecności i wedle wskazówek kompozytora.
Za szczególne zasługi dla promocji uczelni Anna Grabowska-Borys wraz z chórem Ars Cantandi zostali uhonorowani nagrodą Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w roku 2009 i 2016.


Chór regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych m.in w Grecji (Preveza 2010), Republice Czeskiej (Ołomuniec 2013), Macedonii (Ohrid 2015), Włoszech (Rimini 2014), Niemczech (Wernigerode 2015), Hiszpanii (2016) zdobywając uznanie jury i wyśpiewując złote, srebrne i brązowe medale oraz I miejsca i wyróżnienia.

Do ostatnich sukcesów chóru należą:

 • Złote Pasmo w kategorii chórów mieszanych w II Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej w marcu 2015
 • 3 Złote Dyplomy kolejno w kategoriach: chóry mieszane, muzyka pop, muzyka religijna na Międzynarodowym Festiwalu im. Johannesa Brahmsa w Wernigerode, Niemcy, lipiec 2015
 • Złoty dyplom i piewsze miejsce w kategorii muzyka sakralna oraz złoty dyplom i drugie miejsce w kategorii folk w II Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym "Canco Mediterrania", Lloret del Mar, wrzesień 2016.
 • Złoty dyplom oraz złoty medal i Nagroda Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr dla wyróżniającego się dyrygenta w VI GDAŃSKIM MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU CHÓRALNYM, Gdańsk, marzec 2017.
 • Koncert w Osieku

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Pn Wt Śr Cz Pt So N
5
7
8
9
11
12
13
14
15
16
18
19
20
22
23
26
27
28
29
30

Najnowsze komentarze

 • Edzio Malina
  jaki szpital taki personel brawo starosta !! widac dba Nasz reprezentant o Nasze zdrowie

  Czytaj więcej...

   
 • Kamila
  Normalnie dziewczyny ubrane jak na studniówkę. Ile to się zmieniło przez tyle lat :-)

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  A na uruchomienie fontann czekam jesień ? Chyba, że są już niepotrzebna to zdemontować.

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Lepszy pijany lekarz niż żaden. Wybrzydzajcie dalej to nikt was nie przyjmie :)

  Czytaj więcej...

   
 • nina
  Szkoła sobie robi, to niech robi, widac im potrzebna. Lepiej, żeby młodzież jeże podpalała, czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Lucjusz
  Ta epopeja o tym Szpitalu naszym powinna mieć tytuł " Straszny Dwór" . Nie dość że straszy w nim, to ...

  Czytaj więcej...

   
 • adas
  po co ta impreza?.....

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  spadkowicze z IV ligi Orzeł Sadowice i GKS Kobierzyce zapewne nie odpuszczą, Polonia potrzebuje co ...

  Czytaj więcej...

   
 • Straszne
  Mam nadzieje że to ta kobieta z niepolską urodą :D

  Czytaj więcej...

   
 • aaaa
  Mała uwaga: tacy też przechodzą potem do gimnazjum. A komentarze typu 'zlikwidowac gimnazja' i ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box