Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Maria, Stefan, Eustachy

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1364 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

dzien zwyciestwa0Wczoraj na średzkim rynku pod pomnikiem Żołnierzom Polskim uczczono 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Było nie tylko podniośle, ale i niezwykle radośnie dzięki najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

Zanim jeszcze o godzinie 11 pod pomnikiem rozpoczęły się uroczystości związane z Dniem Zwycięstwa najmłodsi mieszkańcy naszego miasta – przedszkolaki - wycinały papierowe kwiatki, którymi następnie dekorowały przygotowaną wcześniej mapę Polski. Dzięki ich zaangażowaniu w krótkim czasie mapa pokryła się biało-czerwonymi kwiatami.

Część oficjalną obchodów rozpoczęto od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, a następnie złożenia pod pomnikiem pamiątkowych wieńców i kwiatów przez delegacje sybiraków, kombatantów, przedstawicieli ZNP, Zespołu Placówek Oświatowych, jak również lokalnych władz samorządowych i powiatowych.

- Dzisiaj jest dzień szczególny. Wydawałoby się, że dzień radości, ale tak nie jest (...) Nie było w historii całego świata takiego konfliktu zbrojnego, który wpłynąłby na losy tak wielu narodów, wielu krajów, tak zmieniając granice. To była najokropniejsza wojna, która odcisnęła swoje piętno na wielu narodach – mówił podczas swojego wystąpienia Sebastian Burdzy, starosta średzki. - Dziś są z nami osoby, które pamiętają tamten czas, trudny czas, wiedzą czym jest głód, czym jest holokaust, czym są tak naderwać wojenne czasy. Jesteśmy winni właśnie im pamięć, jesteśmy winni młodzieży dobrą lekcję historii i jesteśmy winni naszemu krajowi to , żebyśmy nigdy nie zapominali o tamtych czasach – dodał starosta.

Jak zapowiedział w swojej przemowie włodarz powiatu, dalsza część uroczystości przybrała radośniejszy charakter. Kolejno na rynku mogliśmy podziwiać występy średzkich przedszkolaków, uczniów średzkiej podstawówki, uczniów z Lutyni i wokalistkę z Kostomłotów, a także uczniów średzkiego gimnazjum w pokazie tańców ludowych. Uroczystości zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

(isz), Fot. isz

1 dzien zwyciestwa7

1 dzien zwyciestwa6

2 dzien zwyciestwa8

3 dzien zwyciestwa

4 dzien zwyciestwa1

5 dzien zwyciestwa5

6 dzien zwyciestwa4

7 dzien zwyciestwa3

8 dzien zwyciestwa2 Więcej zdjęć TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box