Dzisiaj jest: 19 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Józef, Bogdan, Marek

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 934 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

3 innowacje0To już drugi projekt realizowany w średzkim gimnazjum przy współpracy z firmą BASF. Tym razem uczniowie klasy 2b zajmowali się tematyką ekoinnowacji na terenie powiatu średzkiego.

Już za kilka dni zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Zakończeniu dobiegł również projekt realizowany przez uczniów klasy 2b i uczennicę klasy 2a z średzkiego gimnazjum im. Jana Pawła II we współpracy z firmą BASF. Podczas uroczystego zakończenia projektu i jego podsumowania nie mogło zabraknąć przedstawicieli firmy, jak również przedstawicieli instytucji i samorządu. Jak podkreśla opiekunka klasy Michalina Makowska-Przystał jest to już drugi projekt realizowany z firmą BASF.

- W zeszłym roku projekt dotyczył doradztwa edukacyjno zawodowego. Nosił tytuł "BASF. Mój pierwszy krok do kariery zawodowej" – wyjaśnia nauczycielka.

Cztery grupy i ich zadania

W rozpoczętym 5 października projekcie wzięło udział 26 uczniów podzielonych na cztery drużyny. Na każdą z nich czekały zadania, z którymi, jak pokazali uczniowie podczas prezentacji, doskonale sobie poradzili, prezentując dużą świadomości ekologiczną. I tak podczas spotkania mogliśmy zobaczyć plakaty dotyczące różnych aspektów ekoinnowacyjności, jak również prezentacje multimedialne. Ostatnim elementem pokazu były filmy zrealizowane przez każdą z grup. I tak w filmie grupy czwartej, mogliśmy zobaczyć rozmowę z Ryszardem Adamiakiem – kierownikiem ds. technicznych w Średzkim Parku Wodnym i Sebastianem Stępniakiem – dyrektorem Niepublicznego Przedszkola „Entliczek” na temat ekoinnowacji w zarządzanych przez nich przedsiębiorstwach. Kolejne filmy prezentowane przez poszczególne grupy pokazały, że młodzieży nie tylko nie brakuje wyobraźni, ale dowcipu i dystansu do otaczającego świata. Mogliśmy zatem zobaczyć mrożącą w krew w żyłach opowieść „Ekogra” grupy 1 przedstawiającą problemy ekologiczne, historię wielkiego sukcesu „Ecotrendy” przygotowaną przez grupę 3, a nawet obejrzeć program telewizyjny „Ekonews TV”, w którym poruszono tematykę ekoinnowacji w gospodarstwach domowych.

Występy artystyczne

Jednak ciekawe pokazy i interesujące filmy, jakie przygotowała młodzież średzkiego gimnazjum, to tylko część prezentacji. Poszczególne jej elementy zostały poprzeplatane występami utalentowanych uczniów klasy 2b. A tych nie brakuje. I tak na scenie zobaczyliśmy występy wokalne Pauliny Madejskiej i Daniela Ślemp, a także pokazy karate w wykonaniu Wiktora Witkowskiego, utytułowanego zawodnika karate.

Wizyty w BASF

Jak opowiadali podczas prezentacji sami uczniowie, najprzyjemniejszymi elementami projektu były dwie wizyty w firmie BASF.

- Podczas wizyt mogliśmy zwiedzić halę produkcyjną, obszar logistyki, laboratorium oraz część biurową. Mieliśmy także okazję porozmawiać z pracownikami, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy – mówili uczniowie. - Nasza pierwsza wizyta w fabryce BASF zainicjowała dwie akcje ekologiczne, które przeprowadziliśmy w naszej szkole. W marcu rozprowadziliśmy wśród uczniów i nauczycieli kilkadziesiąt opakowań nasion tak zwanej Pszczelej łąki przez co przyczyniliśmy się do zwiększenia różnorodności biologicznej gatunków – opowiadali.

Drugą akcją zainicjowaną dzięki projektowi była zbiórka elektronarzędzi przeprowadzona w dniach 24-27 kwietnia.

- Zebrane odpady, a było ich sporo, zawieźliśmy do Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF. W zamian otrzymaliśmy sadzonki pięknych krzewów i kwiatów. Serdecznie za nie dziękujemy. Uczniowie klas 2b i 1a wspólnie z Panią wicedyrektor Joanną Pieprzyk zasadzili je w naszym szkolnym ogródku, dzięki czemu jest on teraz naprawdę piękny – opowiadali uczniowie.

Piękny ogród, jaki udało się stworzyć dzięki wspólnej inicjatywie wicedyrektor i uczniów z pewnością jest wart pozazdroszczenia. Krzewy, drzewa i ławki stwarzają przytulne i przyjazne miejsce dla uczęszczających do szkoły uczniów. Projekt zakończono uroczystymi podziękowaniami i tortem. Za realizację projektu, uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu otrzymali od firmy BASF bilet wstępu do Humanitarium na warszaty. Nie zabrakło również podziękowań ze strony samych uczniów.

- Dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej za poświęcony nam czas, gościnność i życzliwość. Dzięki Państwu mieliśmy szansę dowiedzieć się jak wygląda Praca w nowoczesnej firmie, jak się produkuje katalizatory oraz jak ważną funkcję one spełniają. Uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy odpowiedzialni za środowisko w którym żyjemy – dziękowali uczniowie. - Droga Pani dyrektor serdecznie dziękujemy za pani zaangażowanie i ciężką pracę. Dzięki pani staraniom w naszej szkole powstało kolejne miejsce w którym uczniowie mogą się zrelaksować i miło spędzić czas – mówili kierując swoje słowa do wicedyrektor szkoły, Joanny Pieprzyk.

Liderami poszczególnych grup byli:

GRUPA 1 – Jakub Zenka,

GRUPA 2 – Emilka Ruda,

GRUPA 3 – Wiktor Witkowski,

GRUPA 4 – leon Dobromilski.

Opiekunkami grup były: Michalina Makowska-Przystał i Agnieszka Markiewicz

Zarówno opiekunkom, jak i uczniom gratulujemy pomysłowości.

(isz), Fot. isz

1 innowacje

1 innowacje7

2 innowacje1

2 innowacje6

3 innowacje8

4 innowacje3

4 innowacje5

5 innowacje2

5 innowacje4

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Stan
  Jechałem ok. 15 z Kątów w strone Środy i tragedia !!! Za Rakoszycami ustąpił mi Pierwszeństwa tir bo ...

  Czytaj więcej...

   
 • Write Essay Service
  literature research papers write research paper college research paper research paper

  Czytaj więcej...

   
 • pwik00
  Stan drogi 346 na odcinku Środa Śląska - Kąty Wr. to skandal! Wzywamy władze samorządowe do natychmiastowej ...

  Czytaj więcej...

   
 • Włoch
  ...czyjeś życie oczywiście :)

  Czytaj więcej...

   
 • Włoch
  Dobrze że to kogoś w ogóle interesuje Obywatelska podstawa Dziękuję Pani Joanno być może taka sprawa ...

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  A miał kto pojechac - no przeciez wszystkie jednostki byly w Konarach.

  Czytaj więcej...

   
 • edek
  To jest jakiś absurd , kto tym zarzadza. Tyle jednostek wysłac co za głupota

  Czytaj więcej...

   
 • kris
  no coz jaka wladza takie drogi.skoro nikt nie wymaga i nie naciska tak tez sa sprawowane obowiazki.przykre ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gul skoczy
  Po co tyle jednostek??? Widocznie poszło takie zgłoszenie... A kto zapłaci ? zapłaci gmina na to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Karrina
  Rany po co tyle jednostek strazackich do jednego samochodu. Kto zaplaci za wyjazdy OSP?

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box