Dzisiaj jest: 24 Maj 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Joanna, Zuzanna, Milena

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 908 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

przedszkolaki sz 0Często wycieczka z dziećmi w wieku przedszkolnym kojarzy się z trudnościami, dużą ilością dokumentacji do wypełnienia, wyborem miejsca, myśleniem o bezpieczeństwie.

 

W wielu przypadkach wybiera się, więc najprostsze rozwiązania, jak wyjazdy do kina, teatru, ponieważ są to wyjazdy kilkugodzinne.

W przedszkolu w Szczepanowie panie opracowują co roku bogaty plan wyjazdów zaczynając od wycieczek do kina, teatru, muzeum po odwiedziny lokalnych jednostek tj. straż pożarna czy komenda policji. W tym roku jednak panie postanowiły, jako pierwsze z przedszkoli w naszej gminie zorganizować dla dzieci wyjazd kilkudniowy.

- Na tą wyprawę szykowałyśmy się już od września – mówi jedna z nauczycielek. – Wraz z panią dyrektor wybrałyśmy dogodną ofertę, i podczas pierwszego zebrania z rodzicami przedstawiłyśmy nasz pomysł. Rodzice byli bardzo zaskoczeni, jednak obiecali się zastanowić. I tak po rozmowach rodziców z dziećmi, Pań z rodzicami i rodziców z Paniami, gdy już wszyscy sobie porozmawiali okazało się, że nie jest to takie złe. Dostałyśmy zielone światło.

Na wyjazd zdecydowało się 18 dzieci 3- i 4-letnich chcących wypróbować jak smakuje samodzielność - pierwszy wyjazd bez rodziców. Pod opieką pań: Katarzyny Rząsy, Katarzyny Pałasiewicz i Aleksandry Szynal (19.06.2017 r.) wyposażone w walizki, małe plecaczki i maskotki, przedszkolaki wyruszyły w poszukiwaniu przygody do Srebrnej Góry.

Na miejscu na przedszkolaków czekali pracownicy ośrodka. Dzieci mogły zwiedzić obiekt, udać się do przydzielonych pokoi i chwilę odpocząć. Program wyjazdu był atrakcyjny. Po odpoczynku dzieci przywitał przewodnik - animator, pan Krzysztof Trzeszczoń, który swoją życzliwością zjednał sobie od samego początku przedszkolaków. Już w pierwszym dniu, po zakwaterowaniu dzieci wraz z paniami i przewodnikiem wyruszyły zdobyć Fort Wysoka Skała, gdzie uczyły się strzelać z łuku, poruszać na nartach biegowych i uczestniczyły w zajęciach budujących współpracę i wzajemne zaufanie.

Po powrocie przedszkolaki zjadły pyszną kolację i udały się na turniej mini golfa, który odbył się na specjalnie urządzonym torze w sali ośrodka. Była to dla dzieci wspaniała i emocjonująca zabawa, zakończona wręczeniem nagród dla najlepszych graczy.

W drugim dniu przedszkolaki po śniadaniu wybrały się do XVIII-wiecznej twierdzy, gdzie przewodnik poprowadził je po okrytych tajemnicą fortyfikacjach z czasów Fryderyka Wielkiego, pobudzając ich ciekawość i wyobraźnię. Pomimo tak zajmującej wyprawy, dzieci szybko nabrały sił i po południu całą grupą odwiedziły stadninę, gdzie uczestniczyły w nauce jazdy konnej.

- Na przedszkolakach największe wrażenie zrobiły koniki. Do tej pory dzieci najczęściej wspominają jak jeździły i pamiętają imiona wszystkich koni – mówi pani Kasia. Dużą atrakcją było również poszukiwanie na szlaku skarbu, który okazał się koszem pełnym pysznych cukierków. Oczywiście jak na przedszkolaków przystało-skarb rozdzielono po równo dla wszystkich.

Nie mogło też zabraknąć w programie pieszej wycieczki, podczas której dzieci uczyły się prawidłowego zachowania na szlaku, by nie ucierpiała leśna przyroda. Doświadczyły, że las, góry to źródło świeżego powietrza.

Wycieczka ta wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, powietrzu w otoczeniu zachwycającej, malowniczej przyrody. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań, szczególnie panu przewodnikowi, który towarzyszył grupie podczas całego pobytu cierpliwie wszystko tłumacząc i wyjaśniając. Frajdę sprawiły dzieciom wieczorne warsztaty lepienia z gliny. Wszyscy dołożyli starań, aby ich prace były starannie wykonane i ciekawe. I tak powstały wazoniki, zajączki, kosze z warzywami, pająki czy jeżyki. Ale zielone przedszkole to nie tylko wycieczki, zwiedzanie… w chwili wolnej odbyła się również – dyskoteka.

I najważniejsze – przez cały pobyt świeciło piękne słonko. W końcu po dniach rozłąki nadszedł czas, aby wrócić do stęsknionych rodziców. Każde dziecko z pobytu na zielonym przedszkolu przywiozło bagaż miłych wspomnień i pamiątek.

- Ten wyjazd okazał się, wspaniałym przeżyciem dla obu stron - mówią zgodnie nauczycielki. - Same nie możemy się nadziwić, że mamy tak rewelacyjnych rodziców, którzy zaufali nam i dali swoje skarby pod opiekę na całe dnie i noce. Jesteśmy też dumne z naszych podopiecznych, którzy jeszcze bardziej zintegrowali się ze sobą, pomagali sobie i wspierali się, okazując się dzielnymi poszukiwaczami przygody. Dla nas, jako nauczycielek ważne jest również to, iż dzieci już pytają o następną taką wycieczkę - To chyba najlepszy argument przemawiający za organizacją takich wyjazdów.

(kr) fot. kr

przedszkolaki sz 1

przedszkolaki sz 2

przedszkolaki sz 3

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze

 • stefe
  Wiemy wiemy, wybory juz tuż tuż :)

  Czytaj więcej...

   
 • Głos Wsi
  ha,ha,ha...narodowy sport wymyslony przez POpapranego krola europy, no tak tradycje trzeba ...

  Czytaj więcej...

   
 • kampania
  O proszę!!! Widać kampania ruszyła za pieniądze podatników! Dlaczego w tym roku te zabrania są tak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aaa
  Ja kilka razy dzwoniłem na policję że o 14:00 wyjeżdżają w lewo w kierunku Wrocławia nie patrząc czy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Paweł
  Moim zdaniem policja chyba wie o tym co się tam dzieje. I skoro nic nie robi to pismo do nich nic nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czytrlnik
  Jak zwykle ktoś się zajmuje nie tym co trzeba zaledwie kilometr dalej jest skrzyżowanie na którym ...

  Czytaj więcej...

   
 • Aha
  Zgadzam się z komentarzem hehe a co takiego robicie dla zwyklych mieszkańców ??? Już wiem oczy mydlicie ...

  Czytaj więcej...

   
 • skandal
  A czy takich wniosków,jak ten z notatki nie należałoby kierować do policji,służb drogowych i gminy.Roland ...

  Czytaj więcej...

   
 • Kibic
  Nie w mieszkaniu tylko zjarala się komórka

  Czytaj więcej...

   
 • Tomek
  Dlaczego z takim oporem przychodzi nam budowa ROND? Cały świat jest buduje. Płynny ruch, brak kosztów ...

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box