Dzisiaj jest: 17 Marzec 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Gertruda, Patryk, Zbigniew

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1366 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

01 piknik htm0Ponad 10 lat temu firma HMT Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o. & Co Sp. K. rozpoczynała swoją działalność na terenie gminy Środa Śląska. Jak zmieniła się przez ten czas? Ilu pracowników liczy i jakich pracowników poszukuje?

W marcu 2007 roku firma HMT Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o. & Co Sp. K. rozpoczęła swoją działalność. Zanim jednak spod maszyn wyszły pierwsze uchwyty do kolumny kierowniczej garbusa, powstała w 2005 roku firma w szybkim tempie wybudowała halę produkcyjną.

- Zatrudnialiśmy wówczas czterech pracowników produkcyjnych. W styczniu 2008 roku zatrudniliśmy dodatkowych sześciu. W tej chwili dla porównania, w firmie zatrudnionych jest 250 osób. Co roku notujemy wzrost zatrudnienia o 10%. Cały czas wprowadzamy nowe technologie, zdobywamy nowych klientów - mówi Radosław Dąbrowski, dyrektor i członek zarządu.

Jak podkreślił w rozmowie dyrektor, w ciągu 10 lat znacznie zmieniły się rozwiązania technologiczne wprowadzane przez firmę. A już w sierpniu rozpocznie się produkcja uchwytów do kolumny kierowniczej Forda Fiesty w najnowszej technologii spawania laserowego.

- Zaczynaliśmy od zwykłego wytłaczania, stopniowo wprowadzając wytłaczanie postępowe i zgrzewanie oporowe. Wprowadziliśmy również operacje litowania – opowiada Radosław Dąbrowski.

Współpraca z instytucjami

Przez 10 lat działalności firma systematycznie współpracuje z lokalnymi instytucjami i działa na rzecz lokalnej społeczności. Systematycznie od 10- lat uczestniczy w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Ślaskiej. To właśnie w PUP firma przeprowadzała swoją pierwszą rekrutację.

- Staramy się wspierać działania przeprowadzane na terenie gminy Środa Śląska. W tej chwili sponsorujemy kilka klubów piłkarskich poprzez zakup kompletów piłkarskich, wpieramy dwa klub tenisowe, a także przedszkola. W bieżącym roku jesteśmy również sponsorem II Biegu Średzkiego – mówi dyrektor.

Rosnące zatrudnienie i benefity dla pracowników

Jak podkreśla w rozmowie dyrektor firmy, zakład cały czas rozwija się, powiększając stale liczbę zatrudnionych osób.

- W przypadku kandydatów najważniejsza jest chęć do pracy, ponieważ jesteśmy w stanie przeszkolić pracowników. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i możliwość rozwoju zawodowego – podkreśla Radosław Dąbrowski.

Poza tym firma oferuje swoim pracownikom pakiety socjalne – bilety na basen i do kina, bonusy z tytułu urodzenia dziecka, paczki mikołajowe, lekcje języków obcych. Dodatkowo, na prośbę pracowników, wprowadzone zostaną również pakiety medyczne. Co rocznie zatrudnieni w firmie pracownicy mogą liczyć również na imprezy zakładowe. Jedna z nich, z okazji 10-lecia, odbyła się w czerwcu na terenie Centrum Sportu i Rekreacji.

- Jubileusz składał się z trzech etapów – konkursu plastycznego dla dzieci naszych pracowników „Mama i tata w pracy”, zakładowego turnieju piłki nożnej i na koniec pikniku rodzinnego, który bardzo przydał do gustu naszym pracownikom, i ich rodzinom – mówi dyrektor.

Podczas spotkania na uczestników i ich rodziny czekał szereg atrakcji; począwszy od dmuchańców dla dzieci, kasyn dla dorosłych, po spotkanie z iluzjonistą i Indianami w indiańskiej wiosce. Organizatorzy nie zapomnieli również o jubileuszowym torcie i poczęstunku. Spotkanie było również okazją do uhonorowania pracowników, którzy pracują w firmie już 10 lat. Wśród uhonorowanych znaleźli się: Renata Kłaczkiewicz, Bożena Naumowicz, Tomasz Kowalski, Przemysław Pabich, a także Edyta Maślanka, Przemysław Kata, Wiesław Szczepaniak i Sebastian Stępień.

W planach rozwój firmy

W planach stale rozwijającej się firmy pojawiają się nowe technologie, jak spawanie laserowe. Być może w przyszłości na 1ha działce kupionej przez firmę w 2013 roku powstanie magazyn lub zakład produkcyjny. Firma szykuje się również do zakupu nowej prasy.

- Przed nami kolejne wyzwania i przedsięwzięcia – mówi Radosław Dąbrowski.

Na pytanie, czego życzyć firmie i jej pracownikom z okazji 10-lecia, dyrektor bez wahania mówi o zdrowiu.

- W naszej firmie pracują bardzo oddani pracownicy, którzy w pracy dają z siebie bardzo dużo. Staramy się tworzyć wspólnotę, która wspólnymi siłami może zdziałać wiele. Stąd zdrowie jest najważniejsze - dodaje.

I tego firmie i jej pracownikom życzymy.

(isz), Fot. isz

1 piknik htn3

02 piknik htn

03 piknik htn4

04 piknik htn6

05 piknik htn5

06 piknik htn8

08 piknik htn7

09 piknik htn2

10 piknik htn1

Więcej zdjęć TUTAJ

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • Średzianin
  Nasza władza bardzo lubi jeździć po imprezach,a nie w głowie im ulice i drogi zasypane śniegiem i ...

  Czytaj więcej...

   
 • Olo
  Oszczędzają, dobrze że niedługo odwilż...

  Czytaj więcej...

   
 • taktak
  na żywo może tak byc - internet rządzi :-)

  Czytaj więcej...

   
 • bartoszto
  Ale to są przydatne informację. Teraz wiem że w mojej okolicy są zalotne singielki i tylko czekają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Średzianin
  Pierdu-pierdu a drogi nie ma kto oczyścić ze śniegu i błota.Gdzie jest służba drogowa,za co biorą ...

  Czytaj więcej...

   
 • Adasem
  Przypomnę, że Adaś należy doDReSu. To prawie jak platforma i PiS nie ma tutaj nic do tego. W Środzie ...

  Czytaj więcej...

   
 • marek perlak
  proszę redakcię ,aby wywaliła te namolne reklamy środków na potencję(nie dlatego,iż sam ich jeszcze nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • marek perlak
  ważna informacja!!! jestem mieszkańcem Juszczyna,od wielu lat korzystam z komunikacji publiczne,.dowiedziałem ...

  Czytaj więcej...

   
 • An
  Finka szczęśliwie wróciła do domu. Dziękujemy za pomoc w odnalezieniu naszej "powsinogi"

  Czytaj więcej...

   
 • Remigius
  Dlaczego wizja nie zgadza się z fonią

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box