Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2018    |    IMIENINY MAJĄ: Marian, Jan, Antoni

MASZ CIEKAWY TEMAT, ZDJĘCIE LUB FILM? ZADZWOŃ: 713 173 299 LUB NAPISZ: [email protected]

Odwiedza nas 1358 gości oraz 0 użytkowników.

SERWIS ELEKTRONARZĘDZI I NARZĘDZI…

Data publikacji: 2017-09-01 13:33:26 Serwisujemy: narzędzia akumulatorowe, wiertarki, szlifierki, młotowiertarki, pilarki... Czytaj więcej

NOWY SKLEP MAGAZYN AUTO…

Data publikacji: 2017-09-07 20:47:07 Potrzebujesz części do swojego auta w niskich... Czytaj więcej

Brak obrazów do dodania do pokazu slajdów.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pozar0W ciągu ostatnich kilkunastu dnia strażacy z terenu powiatu średzkiego interweniowali w sprawie gniazd os i szerszeni zlokalizowanych najczęściej przy budynkach mieszkalnych. Równie często strażacy mają do czynienia z pożarami ścierniska i bel sprasowanej słomy. W jakich akcjach brali udział?

Pies na parapecie

10 lipca po godzinie 9 rano do Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śl. wpłynęło zgłoszenie dotyczące psa znajdującego się na parapecie jednego z domów w Miękini. Jak ustalono pies wszedł na parapet, doszedł do jego końca i nie potrafił zejść.

- Na miejsce dysponowano dwa zastępy straży pożarnej – OSP Miękinia i JRG Środa Śląska. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia naszych zastępów okazało się, że w międzyczasie właścicielowi udało się samodzielnie zdjąć psa z parapetu – informuje Dariusz Domaradzki, oficer prasowy KP PSP w Środzie Śl.

Szerszenie w budynku mieszkalnym

O gnieździe szerszeni znajdującym się przy jednym z budynków mieszkalnych w Miękini straż pożarna została poinformowana 11 lipca po godzinie 20. Na miejsce zadysponowano OSP Miękinia.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także spryskaniu gniazda środkiem owadobójczym, a następnie wykonaniu otworu w podbitce i przez otwór podaniu preparatu również do środka. Zaślepiono wlot do gniazda – informują o akcji strażacy.

Osy nad wejściem do budynku

Do kolejnej interwencji w związku z obecnością owadów w budynku mieszkalnym doszło 10 lipca po godzinie 16 w Kostomłotach przy ulicy Wrocławskiej. W tym przypadku, jak wynikało ze zgłoszenia, nad wejściem do budynku mieszkalnego znajduje się gniazdo os.

Działania ochotników z OSP Kostomłoty polegały na osunięciu gniazda do worka, a następnie wywiezieniu go pobliskiego lasu.

Wisząca gałąź zagrażała dzieciom

W Radakowicach wisząca nad placem zabaw nadłamana gałąź stwarzała zagrożenie dla bawiących się w tym miejscu dzieci. Strażacy z OSP Lutynia zabezpieczyli teren zdarzenia i przy pomocy drabiny podnośnej i piły spalinowej usunęli gałąź.

Pożar ścierniska w Bukówku

12 lipca, po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru ścierniska na wysokości miejscowości Bukówek. Po przyjeździe na miejsce dwóch zastępów OSP Bukówek, ustalono, że pali się ściernisko przy drodze o szerokości 20m.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu wody na palące się ściernisko, jak również na dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia – informują strażacy.

W wyniku pożaru spaleniu uległo 04 ha ścierniska.

Pożar śmieci na stacji Orlen w Środzie Śl.

15 lipca przed godziną 20 na stacji paliw Orlen w Środzie Śląskiej doszło do pożaru śmieci przy myjni. Na miejsce zadysponowano zastęp JRG Środa Śl. Działania straży polegały standardowo na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jak również na podaniu prądu wody na palące się śmieci.

Gniazdo os na strychu

15 lipca strażacy ponownie interweniowali w związku z gniazdem os obecnych na strychu jednego z domów w Ogrodnicy. Działania strażaków z JRG Środa Śl. polegały na usunięciu gniazda os do worka, a następnie wywiezieniu go do pobliskiego lasu.

(isz), Fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze komentarze

 • MgDa
  wspaniała osoba oby takich więcej tu u was gościło

  Czytaj więcej...

   
 • kibic
  dobra powtórka z rozrywki ;-) - tak trzymac !!

  Czytaj więcej...

   
 • Wyborca
  Przyszedł czas na realizację oświetlenia ulicznego . Proszę nie zapomnieć, że Gmina to nie tylko wieś ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  Kiedy latarnie w Lutynia? Ul Nowa, Partyzantów, Pionierów to egipskie ciemności. 3-ci świat. Zamiast ...

  Czytaj więcej...

   
 • Milan
  I co to da że będą sklepy zamknięte śmiech na sali ludzie mniej zarobią bo za niedzielę więcej zarabiają ...

  Czytaj więcej...

   
 • Jan
  I bardzo dobrze jestem za zamknięciem sklepów szczególnie monopolowych lumpy na cpn nie pójdą bo tam ...

  Czytaj więcej...

   
 • MEGG
  mogli zrobic referendum i wyszło by kto chce wolne , a kto pracujące niedziele.

  Czytaj więcej...

   
 • 123
  W tym okręgu radnym chyba jest Lisiecki a nie Hamkało a więc moim skromnym zdaniem zmiana jak najbardziej ...

  Czytaj więcej...

   
 • mieszkaniec
  Moim zdaniem to kampania i dlatego jestem na nie.Na pewno nie zagłosuję na kogoś kogo lansuje się po ...

  Czytaj więcej...

   
 • kaufman
  kurcze ja mam troche za daleko :-x

  Czytaj więcej...

Polecane filmy

MOJE miasto Środa Śląska

Facebook Box

Google plus Box